"Nie przeocz głuchego - możliwość rozwoju pasji niesłyszącego pracownika
W stowarzyszeniu na stanowisku informatyka pracuje Michał Wojdon, niesłyszący chłopak. Zajmuje się tworzeniem i aktualizowaniem stron, obsługą TV internetowej http://www.glusitv.pl, kodowaniem, edycją w HTML. Robi zdjęcia, nagrywa i montuje filmy, które kręci specjalnie dla osób niesłyszących. Tworzy też grafikę oraz banery w Adobe Photoshop. Niesłyszący Michał ze swojej pracy czerpie wielką przyjemność. Równocześnie może rozwijać zainteresowania i pasje.
Niesiemy pomoc i zrozumienie
Oferujemy warsztaty, szkolenia i staże
Organizacja prowadzi ogólnopolską telewizję internetową href="http://www.glusitv.pl">http://www.glusitv.pl, gdzie wszystkie informacje prezentowane są w języku migowym. Stowarzyszenie zapewnia internetowe poradnictwo prawne i obywatelskie za pośrednictwem kamery internetowej. Podąża w innowacyjnych rozwiązaniach, ponieważ zależy im na niwelowaniu barier w dostępie do informacji i w komunikowaniu się osób niepełnosprawnych.
Idea równych szans
Kampania skierowana do instytucji publicznych, firm, organizacji pozarządowych, pracodawców oraz osób niesłyszących. Celem głównym jest zmniejszenie negatywnych postaw i zjawisk wobec osób niesłyszących, wśród podmiotów publicznych, organizacji pozarządowych, pracodawców oraz ich zmiana na postawy proaktywne, w zakresie wspierania równości szans kobiet i mężczyzn w życiu zawodowym i rodzinnym w środowisku osób niesłyszących.
Zauważ niedosłyszącego i głuchego
Inna droga to informowanie o istnieniu strony internetowej: http://glusitv.pl/rownosc/. Znajdują się potrzebne osobom głuchym i niesłyszącym informacje, dotyczące m.in. dyżurów doradcy zawodowego (Odbywają się one w każdy wtorek w godz. 10 - 12 oraz w czwartek w godz. 16-18).
- Warto pokonać własne obawy i dać szansę, bo może okazać się, że głuchy nas bardzo pozytywnie zaskoczy i odkryjemy, że jego potencjał to nieoceniony skarb dla naszej działalności - podkreśla Piotr Krupa, koordynator projektu "Krajowa kampania informacyjno-promocyjna wspierająca osoby głuche i niedosłyszące w powrocie na rynek pracy i jako wartościowych pracowników”.
"Nie przeocz głuchego” - pasja niesłyszącego chłopaka
- W stowarzyszeniu preferujemy komunikację za pomocą komunikatora - w formie pisemnej. Wynika to z potrzeby dobrej organizacji pracy. Takim sposobem oszczędzamy dużo czasu. Michał także z tej formy korzysta. Zaznaczam, że większość pracowników jest po kursie polskiego języka migowego - podsumowuje Piotr Krupa.
US