Nowoczesne maszyny rolnicze są co prawda kosztowne, ale jednocześnie niezbędne w pracy rolnika. Poszczególne części rolnicze ulegają stopniowemu zużyciu, a czasem nawet awariom. To naturalna kolej rzeczy. Wynika z ich wzmożonej eksploatacji zwłaszcza podczas sezonu. Aby przywrócić sprawność techniczną maszyny, zwykle konieczna staje się wymiana zużytych lub niesprawnych części na nowe. Wówczas właściciel maszyny staje przed niełatwym wyborem. Musi bowiem zastanowić się nie tylko nad tym, gdzie kupić poszczególne komponenty. Istotne jest również to, czy wybrać te oryginalne, czy zamienniki. Warto zatem wiedzieć, czym różnią się one między sobą oraz jakie mogą mieć zalety i wady.
Każdy, kto kiedykolwiek podejmował się wymiany części do maszyn rolniczych, spotkał się z problemem właściwego doboru komponentu do modelu i rodzaju naprawianego urządzenia. Jeżeli zakupu dokonuje się w tradycyjnym sklepie stacjonarnym, najczęściej na zamawianą część należy oczekiwać. To z kolei może wpływać na straty finansowe i ekonomiczne. Zwłaszcza w szczycie sezonu prac rolniczych. Dla wielu rolników w przebiegu prac naprawczych liczy się zatem szybka dostępność części i czas realizacji zamówienia. Wówczas zwykle decydują się oni na ofertę dostępną w sieci. Klienci stają obecnie przed ogromnym wyborem różnorodnego asortymentu, głównie w sklepach internetowych. Komponenty oryginalne, chińskie, oznaczone oryginalnym logo, bez logo, kopia oryginału, część polskiej, czeskiej, indyjskiej produkcji... Co wybrać, by nie żałować swojej decyzji i gdzie kupić dobre części rolnicze?
Części rolnicze od sprawdzonego producenta a części zamienne (zamienniki) – różnice
Oryginalne części rolnicze charakteryzują się gwarancją wysokiego standardu i wysokiej jakości. Zwykle jest ona podyktowana wysokimi standardami procesu produkcji komponentu. Producent z góry określa bowiem optymalny okres ich niezawodnego działania. Obejmuje je tym samym gwarancją. Oryginalne elementy wyposażenia sprzętu rolniczego można zatem reklamować lub nawet zwracać po zauważeniu ich wątpliwej jakości i stwierdzeniu awaryjności. Potencjalnych nabywców oryginalnych podzespołów może zniechęcać ich wysoka cena. Są one jednak idealnie kompatybilne z określonymi modelami maszyn. Decydując się zatem na części pochodzące od renomowanych producentów, minimalizujemy ryzyko pomyłki i nieprawidłowego doboru komponentu. To z kolei przekłada się na wydajną, płynną i bezawaryjną pracę maszyn nawet przez wiele lat. Ponadto, jeżeli rolnik nie chce utracić prawa do gwarancji na maszynę rolniczą, powinien serwisować ją jedynie z użyciem oryginalnych części. Montaż tanich zamienników może prowadzić bowiem do utraty gwarancji.
Czym kuszą zamienniki części do maszyn rolniczych? Przede wszystkim niską, atrakcyjną ceną. Zakup ten może się jednak wydawać korzystny tylko na pierwszy rzut oka. Warto bowiem przeanalizować czynniki, dla których różnica w cenie poszczególnych elementów jest duża. Nieoryginalne części rolnicze, czyli zamienniki, mają zwykle krótszą żywotność. Nie przechodzą ponadto tak licznych kontroli jakości, jak części oryginalne. Przed zakupem elementu – oryginalnego lub nie – warto skonsultować się ze specjalistą. Coraz większa liczba sklepów internetowych oferuje fachowe doradztwo w kwestii doboru części do maszyny. Na taką pomoc mogą liczyć również klienci sklepu firmy GALOP.
Sprawdź, jakie części rolnicze oferuje sklep: www.agrogalop.pl.
Części do maszyn rolniczych – dlaczego tak istotna jest ich wysoka jakość?
Wysoka jakość jest gwarantem bezpieczeństwa dla klienta. Zabezpiecza również jego środki finansowe. Nawet te, które już wydał, kupując oryginalne części rolnicze. Zawsze może on bowiem liczyć na gwarancję i złożyć reklamację. Stosując nieoryginalne zmienniki, rolnicy ryzykują nieodpowiednim dobraniem części do modelu i parametrów maszyny. Często bowiem zdarza się tak, że jeden komponent pasuje do wielu modeli (nawet kilkunastu). Jego montaż w maszynie może niekorzystnie wpłynąć na pracę pozostałych podzespołów maszyny. To z kolei najczęściej staje się przyczyną skomplikowanej awarii, a nawet unieruchomienia maszyny rolniczej. Części sygnowane przez producenta są trwałe głównie dlatego, że poddaje się je licznym testom. Nie można bowiem wprowadzić ich do obrotu bez potwierdzenia ich sprawności i odpowiedniej specyfikacji technicznej.
Nowoczesne rolnictwo a szeroka oferta części do ciągników rolniczych
Remontującym maszynę rolnikom zależy głównie na tym, by przywrócić jej stan techniczny sprzed awarii lub nawet ją ulepszyć. Najczęściej skłaniają się oni zatem, by wybierać oryginalne części rolnicze. By całe gospodarstwo rolne dobrze prosperowało, należy zadbać niemal o każdy detal wyposażenia i akcesorium. Sprawny, efektywny i wyspecjalizowany sprzęt to domena nowoczesnego rolnictwa. Współczesny rolnik nie jest uzależniony od oferty nielicznych producentów. Wręcz przeciwnie – na rynku branżowym oferta części rolniczych staje się coraz bogatsza. Jeszcze do niedawna większość komponentów kupowano wyłącznie stacjonarnie. Dzisiaj wystarczy kilka kliknięć, by dana część nawet w ciągu 24 godzin od zamówienia znalazła się w naszym domu. Natychmiastowa wysyłka i szybka dostawa oraz rozsądne ceny elementów – to główne zalety, które doceniają klienci internetowych sklepów z częściami do ciągników i maszyn rolniczych.
Internetowe sklepy rolnicze z szerokim wyborem części do ciągników – szybka dostawa części i akcesoriów
W ofercie internetowego sklepu oferującego części rolnicze GALOP znajduje się wiele części do różnorodnych maszyn. Wśród najczęściej wyszukiwanych są filtry (również filtr hydrauliczny), pompy, elementy skrzyni biegów, sprzęgła, agregaty. Klienci korzystają również z możliwości zakupu olejów i smarów oraz uszczelnień i innych akcesoriów. One również są niezbędne w codziennej eksploatacji maszyn.
W sklepie rolniczym można znaleźć asortyment takich producentów jak: New Holland, Zetor, Ursus, John Deere, Case, Fendt, Massey Ferguson, Claas, Steyr i wiele innych. Rolnicy zaopatrują się w części do kombajnów zbożowych, siewników, przyczep, rozrzutników i wszelkich innych maszyn uprawowych. Oferta dostępna jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.