Dobiegają końca prace nad rewitalizacją Wzgórza Poniatowskiego w Nałęczowie. Zbudowano nowe alejki, schody z poręczami i widokowe tarasy. Pojawiła się także nowa roślinność i parkowe latarnie. To część unijnego projektu wartego ponad 1,9 mln zł.
Jedna z zapomnianych turystycznych atrakcji Nałęczowa, Wzgórze Poniatowskiego, zwane również Poniatówką, przechodzi gruntowną metamorfozę. U jego podstawy pojawiły się utwardzone alejki, a na szczyt prowadzą granitowe schody z drewnianymi poręczami.
Im wyżej tym ciekawiej, a to za sprawą tarasów z tropikalnego drewna. Docelowo znajdą się na nich siedziska dla odwiedzających. Już teraz nie brakuje nowych ławek i koszy na śmieci, a także parkowych latarni, które pozwolą bezpiecznie korzystać z nowej infrastruktury także po zachodzie słońca.
Obecnie na miejscu trwają jeszcze prace porządkowe. Zakres zmian na wzgórzu, zgodnie z oczekiwaniami władz miasta, został nieznacznie powiększony. Na dole pojawią się dodatkowe słupki utrudniające parkowanie na terenach zielonych. Z kolei stojący na szczycie wzgórza, stary, drewniany krzyż, ma zostać wymieniony.
Remont Poniatówki to część unijnego projektu zakładającego budowę szlaku turystycznego łączącego gminy Nałęczów, Wojciechów i Wąwolnicę. W jego ramach zainwestowano w oznakowanie, nowe poręcze przy rzece Bystrej, a także odnowienie zabytkowej kapliczki u zbiegu ul. Granicznej i Dulębów. Jak informuje burmistrz Wiesław Pardyka, całe przedsięwzięcie pochłonie niewiele ponad 1,9 mln zł.