![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Klacz Prerię, Shirley Watts kupiła w 2009 roku za 230 tys. euro (fot. katalog Pride of Poland / Ewelina Burda (archiwum)<br />](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2016/2016-05/0ad54ab62db0d7234cca450153319076.jpg)
Jak podało radio RMF FM, prawnicy Shirley Watts wszczęli już postępowanie prawne przeciwko stadninie w Janowie Podlaskim. Żona perkusisty The Rolling Stons nie zdradziła jednak w rozmowie z reporterem rozgłośni szczegółów sprawy.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
W stadninie w Janowie Podlaskim w ostatnim czasie padły dwie klacze należące do pani Watts. Najpierw Preria, nieco później Amra. Przyczyną śmierci w obu przypadkach był skręt jelit.
Prerię Shirley Watts kupiła na janowskiej aukcji Pride of Poland w 2009 roku za 230 tys. euro. Natomiast siwą Amrę Brytyjka wylicytowała w Janowie w 2008 roku za 340 tys. euro.
Żona perkusisty the Rolling Stones była stałą bywalczynią janowskich aukcji. Prowadzi stadninę Halsdon Arabians w Wielkiej Brytanii, gdzie ma ponad 300 koni. W Janowie miała jeszcze dwie klacze – Pietę i Augustę. Przed miesiącem zdecydowała się zabrać je na Wyspy.