Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

24 października 2017 r.
7:10

Szukają chętnych na działki w strefie ekonomicznej

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda

Urząd Miasta Biała Podlaska ogłosił przetarg na sprzedaż działek w podstrefie ekonomicznej. Cena wywoławcza to 1,8 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od grudnia tereny inwestycyjne na bialskim lotnisku są częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o 94 hektary. Z tego 69 należy do miasta, a 24 to własność Agencji Mienia Wojskowego. Dotychczas jeszcze żaden inwestor nie wykupił działki, chociaż władze miasta powtarzają, że zainteresowanie jest spore. Miasto zajęło się już wycinką 19 tys. drzew – samosiejek na tym terenie. Teraz rozpocznie uzbrajanie podstrefy.

Pojawił się też pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości obejmującej trzy niezabudowane działki o powierzchni 0,3832 ha, 0,3193 ha oraz 2,7122 ha. Grunt ma służyć działalności produkcyjnej. Cena wywoławcza to 1,8 mln zł.

– Rozmawiamy z inwestorami, myślę że do końca roku sytuacja się wyjaśni - mówi prezydent Dariusz Stefaniuk. – Strefa obejmuje teren swoją działalnością, ze sprzedaży działek też ma pewien procent. My jako właściciel działki sami nie możemy jej sprzedać, bo wtedy nie byłoby ulg dla inwestorów – tłumaczy prezydent.

A firmy, które zainwestują w bialskiej podstrefie, mogą liczyć na ulgę w podatku dochodowym od 50 (duże firmy) do 70 proc. (małe i mikrofirmy). – Firma która chce inwestować w strefie, zgłasza się z wnioskiem do władz strefy, pokazuje jaką działalność chce rozwijać. Następnie jest to analizowane przez strefę, m.in. to czy firmie przysługują ulgi. A w międzyczasie firma rozmawia z właścicielem o sprzedaży działek. Działania muszą sie zbiegać. Na koniec sprzedajemy grunt i otrzymujemy za to pieniądze – podkreśla Stefaniuk. 

– PSSE prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, ale objęte są one tajemnicą handlową i do momentu wydania zezwolenia nie możemy ujawniać szczegółów. Wszystkie informacje o rokowaniach i przetargach, jak również Informacje na temat wydanych zezwoleń, publikowane są na bieżąco na naszej stronie internetowej – zaznacza z kolei Igor Nagraba, rzecznik prasowy PSSE.

Potencjalni inwestorzy zainteresowani kupnem działek muszą zgłosić swój akces do 18 grudnia. Następnie 21 grudnia w siedzibie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie odbędzie się komisyjne otwarcie ofert.

Przypomnijmy że w sierpniu rada nadzorcza PSSE odwołała ze stanowiska dotychczasową prezes strefy Aleksandrę Jankowska. To ona obecna była na otwarciu bialskiej podstrefy. Tłumaczyła wówczas że wykorzystując potencjał nowego Jedwabnego Szlaku, w Białej Podlaskiej powinno powstać centrum logistyczne.

Pozostałe informacje

Zaginął Kazimierz Poleszuk. Rodzina i policja apelują o pomoc

Zaginął Kazimierz Poleszuk. Rodzina i policja apelują o pomoc

Zaginął 86-letni Kazimierz Poleszuk z Lublina. Mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił.

"Cień wielkiej góry" to cień wielkiej tragedii lublinian sprzed lat

"Cień wielkiej góry" to cień wielkiej tragedii lublinian sprzed lat

To miało być spełnieniem marzeń młodych, lubelskich alpinistów. Himalaje i zdobycie dziewiczych szczytów. Dla Zbigniewa Stepka i Andrzeja Grzązka była to niestety wyprawa po śmierć. Zginęli. O tej tragedii – o czym nie każdy wie - przypomina znany utwór Budki Suflera „Cień wielkiej góry”.

Wsparcie zwierzaków podczas walentynkowego koncertu

Wsparcie zwierzaków podczas walentynkowego koncertu

14 lutego o godz. 18:00 w ACKiM UMCS Chatka Żaka odbędzie się Walentynkowy Koncert Charytatywny „Prawnicy i Medycy na rzecz zwierząt”. Organizatorami są Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie oraz Lubelska Izba Lekarska.

Owczarki zagryzły człowieka. Sad skazał właściciela

Owczarki zagryzły człowieka. Sad skazał właściciela

– To była okrutna śmierć. Nie ma wątpliwości co do winy oskarżonego – stwierdził sąd po rozpatrzeniu sprawy Jerzego B., właściciela dwóch owczarków belgijskich, które blisko trzy lata temu zagryzły człowieka.

Zdobądź dotację i „złap deszczówkę”

Zdobądź dotację i „złap deszczówkę”

Rusza nabór do kolejnej edycji programu „Złap deszczówkę”. To wsparcie budowy przydomowych instalacji. Wnioski można składać od 17 lutego, a dofinansowanie może pokryć do 70 proc. kosztów inwestycji.

Rodzinne ferie w Lublinie. Skorzystają młodsi i starsi

Rodzinne ferie w Lublinie. Skorzystają młodsi i starsi

Miasto przygotowało kolejną propozycję na zimowy wypoczynek dla najmłodszych mieszkańców. „Rodzinne ferie jak z bajki” to cykl bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i dziadków. W programie znalazły się m.in. seanse filmowe, warsztaty zielarskie oraz zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej.

10-letnia Nina zachowała zimną krew. Docenił ją sam komendant

10-letnia Nina zachowała zimną krew. Docenił ją sam komendant

10-letnia Nina zaimponowała policjantom. Dostała podziękowania od komendanta ze Świdnika.

Teraz przetarg, później szybki remont. Na Lipińskiego będzie równo jak po stole

Teraz przetarg, później szybki remont. Na Lipińskiego będzie równo jak po stole

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie ogłosił przetarg na remont ulicy Karola Lipińskiego. Prace obejmą odcinek od ul. Północnej do bloku nr 7 i potrwają 90 dni.

E-wizyta i teleporady — nowoczesne podejście do opieki zdrowotnej

E-wizyta i teleporady — nowoczesne podejście do opieki zdrowotnej

W dobie postępu technologicznego e-wizyta staje się nie tylko ułatwieniem, ale także kluczowym elementem nowoczesnej opieki medycznej. Dzięki telemedycynie pacjenci mogą uzyskać pomoc medyczną bez konieczności osobistej wizyty w placówce. W artykule przedstawiono, jakie korzyści niesie ze sobą ta forma kontaktu z lekarzem oraz jak prawidłowo skorzystać z dostępnych usług.

Jakie akcesoria do smartfonów wybrać?

Jakie akcesoria do smartfonów wybrać?

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć osobę, która nie korzysta ze smartfona. Urządzenia te są niezwykle popularne, służą nie tylko do odbierania połączeń, ale także do rozrywki, kontaktu z bliskimi oraz do pracy. Ze smartfonów korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. Producenci oferują liczne akcesoria, które ułatwiają korzystanie z urządzeń. Które z nich warto mieć? Na co zwrócić uwagę, wybierając akcesoria dla swojego smartfona?

Przemysław Kusiak (z piłką) to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Matematyka pokonała Alco w meczu na szczycie Konferencji A

Chociaż w minioną sobotę w rozgrywkach LNBA odbyły się tylko dwa spotkania, to jednak oba były bardzo ciekawe.

Potrzeba dawców. Brakuje trzech grup krwi

Potrzeba dawców. Brakuje trzech grup krwi

Coraz bardziej kończy się zapas trzech grup krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie poszukuje honorowych dawców.

Czy warto robić kurs na drona, jeśli nie planujesz pracy w tej branży?

Czy warto robić kurs na drona, jeśli nie planujesz pracy w tej branży?

Drony stały się nieodłącznym elementem współczesnego świata technologii. Ich precyzja i zaawansowana technologia sprawiają, że znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach. Jednak co zrobić, gdy nie planujesz kariery w tej branży? Czy mimo to warto zainwestować w kurs na drona? Odpowiedzi na te pytania mogą zaskoczyć.

Klub radnych PiS zawiązał komitet społeczny

Burza wokół likwidacji przejazdu. Radni PiS zawiązują komitet społeczny

Zamiast kolizyjnego przejazdu tunel pod torami – te plany bialskich urzędników wywołują ostry sprzeciw mieszkańców osiedla Za Torami. Chce im pomóc klub radnych PiS, który właśnie zawiązał społeczny komitet.

Bransoletki marki Bonore – elegancki i uniwersalny prezent na Walentynki

Bransoletki marki Bonore – elegancki i uniwersalny prezent na Walentynki

Bransoletkę wykonaną z określonego kruszcu, jak również w indywidualnie nadanym tonie możesz podarować bliskiej osobie na prawie każdą okazję. Nie zawsze jednak od razu wiemy, po jaki model sięgnąć, by sprawić bliskiej osobie mnóstwo radości. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrana przez Ciebie bransoletka będzie tak symbolicznym, jak i uniwersalnym prezentem to koniecznie weź pod uwagę dobór produktów zebranych na Bonore. Te bransoletki to elegancja, kunszt i subtelność ujęta w atrakcyjnym dodatku.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium