Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
9,8 tys. zł – tyle średnio mają zarabiać pracownicy Lubelskiego Węgla Bogdanka. Propozycji nie przyjął jeden ze związków zawodowych – „Przeróbka” – i w czwartek zorganizował pikietę.
Lada dzień do sklepów wkroczą kontrolerzy. Będą sprawdzali, czy handlowcy obniżyli ceny towarów zgodnie z planem rządu.
Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.
Mleko, masło, chleb, mięso, owoce i warzywa. To tylko część produktów, które mają potanieć za sprawą drugiej już tarczy antyinflacyjnej. Eksperci są sceptyczni, a premier nawołuje: – Pilnujmy cen w sklepach.
W Puławach trwa rozbudowa elektrociepłowni węglowej należącej do Zakładów Azotowych. Wykonawca prac stara się o dodatkowe pieniądze i więcej czasu na zakończenie robót. Wniosek o zwiększenie finansowania został odrzucony.
Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła we wtorek i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Teraz trwa dyskusja nad tymi rozwiązaniami.
Coraz więcej osób prowadzących puby i restauracje decyduje się na zakończenie działalności
Zatrudnia się w lubelskich restauracjach. Na szefach robi bardzo dobre wrażenie, a potem znika zabierając służbowy samochód i utarg. Pokrzywdzonych przybywa.
– Trzeba będzie albo podnosić ceny, albo zamykać firmy. Tak źle nie było nigdy – przyznają producenci żywności z Lubelskiego. I dodają, że kolejne podwyżki na ich towary to tylko kwestia czasu.
– To oni zafundowali nam piekło „Polskiego ładu” – mówi senator Jacek Bury, wskazując na lubelskich parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem rządowego programu. Zdaniem polityka Polski 2050 zmiany podatkowe, które weszły w życie z 1 stycznia, doprowadzą do zamknięcia wielu biznesów.
W ciągu ostatnich kilkunastu lat nowe technologie zmieniły nie do poznania rynek muzyczny. Przeniesienie muzyki z nośników fizycznych na platformy streamingowe i do internetu zmieniło zadania wytwórni muzycznych i zasady ich współpracy z artystami. Cyfrowy serwis marketingowy wyparł promowanie utworów m.in. w radiu. Fizyczna sprzedaż nośników muzyki, jakimi są np. płyty CD, odchodzi do lamusa, choć w Polsce i tak wciąż jest dosyć silna. Wkrótce jednak będą je kupować w zasadzie wyłącznie kolekcjonerzy.
Rachunki za gaz wyższe o ponad 800 proc. W oczach drożeją wszystkie surowce potrzebne do wypieku pieczywa. – Obecne ceny to kosmos – przyznaje jeden z lubelskich piekarzy. – Ja dziś nawet nie wiem w jakiej cenie kupię w przyszłym tygodniu mąkę. O ile podniosą mi opłaty? Jedno wielkie wróżenie z fusów – denerwuje się inny.
Ponad 100 osób zostanie bez pracy wskutek likwidacji firmy odzieżowej Ipaco w Międzyrzecu Podlaskim. Spółka przez ostatnie lata notowała kilkusettysięczne straty finansowe. Jej sytuację pogorszyło też bankructwo głównego kontrahenta z Paryża.
Wczoraj przy telefonie dyżurowała Renata Olejnik z Oddziału ZUS w Lublinie. O co pytali nasi Czytelnicy?
Wprowadzenie lockdownu powinno być ostatecznością, dla centrów handlowych będzie skutkować redukcją zatrudnienia, pogłębieniem dotychczasowych strat, a nawet upadłością zarówno centrów handlowych i najsłabszych najemców – napisała w poniedziałek Polska Rada Centrów Handlowych.
W Zakładach Azotowych „Puławy” trwa kolejny spór. Porozumienie płacowe gwarantujące pracownikom wypłatę przed świętami premii 2,5 tys. zł brutto oraz noworoczne podwyżki o 5,6 proc. nie zostało zawarte. Rozmowy z zarządem przerwali związkowcy z ZZPRC. Ich zdaniem umowa nie byłaby korzystna
Radni zgodzili się na utworzenie spółki, która wybuduje nowoczesny biurowiec w miejscu dawnego dworca PKS. Prace budowlane mają ruszyć w 2023 roku.
Już nie tylko lokatorzy z parteru, ale także 86-letnia pani Józefa dostała od administracji zakaz palenia w piecu. Docelowo na ogrzewanie energią elektryczną przejść mają wszyscy lokatorzy prywatnej kamienicy przy Biernackiego 7 w Lublinie. Emerytów na to nie stać. – Ja śpię w ubraniu – przyznaje najstarsza lokatorka kamienicy.
Zmiany w pasażu handlowym przy ul. Braci Wieniawskich. Pojawił się duży sklep z tanią odzieżą.
Więcej wydajemy w sklepach, a od nowego roku wyjątkowo dotkliwie odczujemy rachunki za prąd czy gaz. Dlatego coraz częściej chcemy podwyżek. Upominają się o nie pracownicy m.in. Stokrotki, Carrefour, Pepco, Kauflandu czy Decathlonu
W Świdniku ma powstać fabryka autobusów na wodór. Takie plany ma grupa Polsat Plus, która kupiła już grunt pod budowę. Zakład ma ruszyć za niecałe dwa lata. Do zakupu takich pojazdów szykują się władze Lublina
Już od 2022 roku mogą wejść w życie przepisy, które ułatwią udzielanie cudzoziemcom zezwoleń na pobyt czasowy i pracę.
Spółka Janusza Palikota przygotowuje się do otwarcia restauracji w Lublinie. Będzie się znajdowała w miejscu legendarnej Czarciej Łapy i pod takim właśnie szyldem. Tyle że ta nazwa została już zastrzeżona przez poprzedniego najemcę.
500 toreb z produktami spożywczymi przekazały Perła – Browary Lubelskie kościelnej organizacji pomocowej. Na tym się skończy.
Rozmowa z Elżbietą Marcińczak z Babska w gminie Urszulin.