Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od poniedziałku ponownie działają zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Zainteresowanie tymi usługami jest tak wysokie, że lokale wydłużają godziny przyjęć. Rosną także kolejki.
Pandemia koronawirusa zmieniła nie tylko nasze codzienne życie, ale wpłynęła też na kondycję polskich przedsiębiorstw. Prężnie działające ponad rok temu firmy, mierzą się dziś z przestojami związanymi z covidowymi obostrzeniami. Zyski są znacznie niższe, a koszty bieżącej działalności pozostały. I tutaj z pomocą ruszyły programy finansowane ze środków Funduszy Europejskich.
W związku z długim weekendem przez trzy najbliższe dni nie zrobimy większych zakupów. Dlatego niektóre sklepy dziś będą otwarte dłużej niż zwykle.
Park Naukowo-Technologiczny Energii składa wniosek do sądu o upadłość. Warty kilkanaście milionów złotych projekt start-upowy już nie istnieje. Wszystko to zaczęło się od kontroli CBA.
Od soboty dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży dostępne będą baseny. Tuż po długim weekendzie otwarte zostaną galerie handlowe. W połowie miesiąca będziemy mogli usiąść w kawiarnianym ogródku, a wyjście do teatru to najwcześniej koniec maja. Rząd ogłosił plan luzowania pandemicznych obostrzeń.
W Katowicach parafowano umowę społeczną o transformacji górnictwa węgla kamiennego. Wygaszanie wydobycia węgla energetycznego zacznie się od kopalni na Śląsku. Bogdanka jako ostatnia w Polsce, w 2049 roku, zakończy wydobycia węgla dla elektrowni. Związkowcy z naszej kopalni parafują i podpiszą tę umowę.
Sąd w Rybniku uznał za bezzasadne zatrzymanie właściciela klubu Face2Face, który otworzył swój lokal mimo obowiązującego zakazu.
Rozmowa z Moniką Niedźwiedź, właścicielką salonu fryzjerskiego „Monika” w Lublinie rozmawiamy o otwarciu zakładów fryzjerskich
Chcemy uwzględnić potrzeby firm dotkniętych przez obostrzenia - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowego spotkania z branżami zamkniętymi. Według wicepremiera Jarosława Gowina, od 4 maja mogłyby zostać otwarte siłownie i ogródki przy restauracjach, a hotele mogły przyjąć do połowy gości.
Według sondażu IBRiS najwięcej osób opowiada się za otwarciem gastronomii. Lecz pod pewnymi warunkami.
– Mówiąc o kolejności odmrażania, mówimy w pierwszej kolejności o branżach, które są najdłużej zamknięte - branży eventowej i gastronomii oraz tych, które mogą funkcjonować na otwartej przestrzeni – mówi wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
W Lublinie może powstać ogólnodostępny system transportu przesyłek dronami. Ich przelot ma się odbywać określonymi trasami, planowane jest też stworzenie punktów odbioru paczek. Pomysły już są, potrzeba jeszcze inwestorów i sporo pracy.
Rzecznik rządu zapowiada, że wkrótce zostanie podana „kompleksowa” informacja co do znoszenia obostrzeń. Ma to się stać po konsultacjach z ekspertami.
Datę miał podać wicepremier Jarosław Gowin podczas spotkania z przedsiębiorcami.
Całe życie poświęcił produkcji i naprawie butów. To nie tylko praca, to jego pasja. Gdy pandemia dobijała niewielki zakład szewski, na pomoc ruszyli mieszkańcy Lublina. Dzięki nim pan Zygmunt już nie siedzi bezczynnie, wypatrując klientów.
Od 26 kwietnia w 11 spośród 16 województw salony fryzjerskie i kosmetyczne znów będą mogły otworzyć się na klientów, choć w ścisłym reżimie sanitarnym. W związku z trzecią falą pandemii branża została zamknięta miesiąc temu.
W poniedziałek w woj. lubelskim zostaną otwarte salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, a dzieci z klas 1-3 szkoły przejdą na nauczanie hybrydowe, co oznacza że będą mogły się uczyć także w szkołach.
Wraz z postępem kampanii szczepień przeciwko Covid-19 i spadkiem wskaźników epidemicznych kolejne kraje Europy luzują obostrzenia sanitarne. Na Węgrzech, Słowacji i we Włoszech znów będą działać restauracyjne i kawiarniane ogródki. We Francji uczniowie wrócą do szkół.
Ruch to zdrowie. To dobrze znane wszystkim hasło, które dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinniśmy wziąć sobie do serca.
Osiem wniosków o zgodę na ustawienie ogródków gastronomicznych na Starym Mieście wpłynęło dotychczas do władz Lublina. Zgody na razie nie dostał nikt. Zarezerwowane zostały natomiast wszystkie miejsca na plenerowy handel na deptaku
Lubelskie jest wśród 11 województw, w których od najbliższego poniedziałku zostaną poluzowane obostrzenia. Będzie można pójść do fryzjera i kosmetyczki, a najmłodsi uczniowie wrócą do nauki hybrydowej.
Zmiany w Parku Handlowym Tatary. Na razie tylko kolorystyczne, bo teraz sklepy działać będą pod nazwą STOP-SHOP. Nowy właściciel miejsca podkreśla, że w trakcie epidemii popularność parków handlowych rośnie. Wygrywają, bo... sklepy mają oddzielne wejścia.
Powrót najmłodszych dzieci do szkół, otwarcie salonów fryzjerskich. Województwo lubelskie jest w gronie tych, gdzie obostrzenia zostają złagodzone.
O kolejne zwolnienie gastronomii z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu apeluje do prezydenta Lublina miejski radny Marcin Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miasta.
Może nie dojść do zapowiadanej na środę konferencji, na której miały zostać przedstawione zasady znoszenia obostrzeń. Tymczasem minister zdrowia jasno mówi, że restauracje nie przyjmą gości w swoich ogródkach.