Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Preparat zwiększający odporność pszczół, ziołowa pasta do zębów skutecznie, lecz łagodnie czyszcząca płytkę nazębną, prototyp urządzenia do rehabilitacji czy program do nauki ortografii. To tylko niektóre wynalazki opracowane przez naukowców z UMCS i KUL w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności +”. Obie uczelnie na jego realizację otrzymały 1,5 mln zł dofinansowania.
Sto osób zamierza zatrudnić wchodząca do Lublina międzynarodowa firma z branży IT. Nabór już się zaczął. Poszukiwani są pracownicy ze znajomością języków obcych. – To kolejny taki inwestor, który zainteresował się naszym miastem – podkreślają w lubelskim Ratuszu.
Na nowych pomysłowych przedsiębiorców czekają kolejne miejskie lokale pod działalność gospodarczą. Będą w nich mogły powstać sklepy, biura i punkty usługowe. Na przyszły czwartek wyznaczony został kolejny duży przetarg na wynajem powierzchni
Gdy powstawała w 2014 roku była największą farmą fotowoltaiczną w Polsce, teraz inwestycja pięciu gmin nadal jest największą w województwie lubelskim. A gminy już mają pomysł, aby zawiązać klaster energetyczny.
„Puławy nie mogą być dojną krową”, „Zostaliśmy zmarginalizowani ekonomicznie i w decyzyjności”, „Mrówka połknęła słonia” - takie sformułowania padały podczas posiedzenia plenarnego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która zajęła się sytuacją w Zakładach Azotowych „Puławy”. Prezes spółki uspokajał, że nie należy wyciągać pochopnych wniosków
Miejsce, które łączy w sobie muzyczne zamiłowania właścicieli z lekturą książek. Święty Spokój przy ulicy Bramowej pojawił się niedawno. Może skusić nie tylko czytelników, ale przede wszystkim melomanów.
Grupa Azoty odpiera zarzuty formułowane przez gazetę Fakt. Spółka wydała oświadczenie zaprzeczające doniesieniom dziennikarzy.
Brytyjska sieć Tesco zamknie aż 32 sklepy w Polsce. To oznacza, że w kraju zostanie ok. 350 placówek brytyjskiej sieci.
Jutro Ministerstwo Finansów organizuje webinarium dotyczące 1 proc. podatku na OPP w związku z wprowadzeniem od 1 stycznia e-PIT. Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do organizacji pożytku publicznego i organizacji pozarządowych.
Już w połowie stycznia badania krwi w laboratoriach w całej Europie będą mogły być wykonywane za pomocą nowego urządzenia wyprodukowanego w Lublinie. Analizator został już zgłoszony w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce.
Krzysztof Krystowski nie pracuje już dla Leonardo Helicopters, a tym samym dla należących do tego koncernu zakładów PZL Świdnik.
Opóźnia się finał przetargu na nowy, węglowy blok dla elektrociepłowni Zakładów Azotowych „Puławy”. W walce o kontrakt warty prawie 900 mln zł biorą udział liderzy branży energetycznej z całego świata. To na ich prośbę puławski koncern przedłużył okres oczekiwania na dokumenty.
Nowy budynek biurowo-usługowy chce postawić przy ul. Wyżynnej lubelska spółka Global Rent.
Decyzja o rozwiązaniu spółki, której celem miała być koordynacja budowy, a następnie zarządzanie nową elektrownią zapadła we wrześniu ubiegłego roku. Teraz przypieczętował ją wpis Sądu Rejonowego w Lublinie.
Przy ul. Kolejowej w Kraśniku powstanie hotel pracowniczo-biznesowy. Inwestorzy z Gdyni otrzymali już pozwolenie na budowę. Z kolei Urząd Miasta otworzy bazę noclegową przy ul. Popiełuszki. Spać będą tu m.in. sportowcy.
Od 2019 roku rząd wprowadzi nowe udogodnienie dla małych firm. Chodzi o „mały ZUS”, który umożliwi opłacanie składki na ubezpieczenia społeczne uzależnione od przychodów.
W lutym miną trzy lata odkąd firma Orange Polska zaczęła szukać kupca na duży teren przy ul. Chodźki. Nie znalazła go do dzisiaj, chociaż niedawno władze miasta zgodziły się na wybudowanie tutaj setek mieszkań
Noworoczny poradnik biznesowy. Co robić w życiu, żeby mieć tłusty styczeń? Wyrównywać szkolne luki. A luty? Ubierać młodych mężczyzn. A w marcu? Zapytaliśmy pracowników, przedsiębiorców i producentów, którzy są na rynku cały rok: Kiedy macie hossę?
Będący w poważnych kłopotach finansowych Ursus SA sprzedaje swoją spółkę zajmującą się produkcją autobusów elektrycznych.
- Jeśli ukraińscy pracownicy odejdą, to może to oznaczać koniec zakładu – przyznaje szefowa jednej z przetwórni owoców pod Opolem Lubelskim. Ale wiele wskazuje na to, że czarny scenariusz się nie sprawdzi i pracujący w Polsce Ukraińcy wcale do Niemiec nie wyjadą
Kolejna forma transportu dostępna ma być od marca.
Powstrzymaniem podwyżek cen prądu zajmie się w piątek Sejm na zwołanym naprędce posiedzeniu. Rosnące ceny zabolały już pracodawców i samorządy, a ostatnio zaskoczyły także szpitale. Razem z prądem może zdrożeć wiele towarów i usług, np. bilety komunikacji miejskiej w Lublinie. Jak rząd chce to powstrzymać?
W tylko jedną niedzielę w miesiącu będziemy mogli robić zakupy w przyszłym roku. To i tak dużo, bo za kolejnych dwanaście miesięcy sklepy zostaną zamknięte we wszystkie niedzielę, nie licząc tych przedświątecznych. Tymczasem związkowcy domagają się zwiększenia wynagrodzenia za pracę w weekendy dla przedstawicieli wszystkich zawodów.
W ciągu roku ceny mieszkań w Lublinie wzrosły o ponad 16 procent – wyliczyli analitycy
Już za 6 lat ma być gotowa nowa elektrownia w Starej Wsi pod Łęczną. Będzie to pierwsza w Europie instalacja w technologii tzw. czystego węgla.