Udoskonalenie produktów, optymalizacja procesu ich wytwarzania oraz zaprojektowanie nowych – to część celów, jakie stawia sobie Grupa Azoty Puławy. Pomóc mają jej w tym podmioty, które wyłoni XIII edycja ARP Innovation Pitch – konkurs adresowany m.in. do uczelni wyższych, instytucji naukowych i firm.
Mimo tego, że chemiczny koncern zatrudnia tysiące pracowników, w tym setki inżynierów oraz specjalistów, firma jest otwarta na świeże pomysły z zewnątrz. Zakłady Azotowe w Puławach współpracują z Agencją Rozwoju Przemysłu, poszukując wspólnie takich podmiotów, dzięki którym przedsiębiorstwo będzie mogło unowocześnić m.in. technologię wytwarzania produktów oraz zaprojektować nowe - bazując na wytwarzanych na miejscu materiałach, takich jak melamina, kaprolaktam, nadtlenek wodoru, czy kwas siarkowy.
– Bardzo mocno stawiamy na innowacje. Wdrażanie nowoczesnych technologii jest jednym z priorytetów rozwoju naszej firmy. Kooperacja nauki i wysokospecjalistycznego przemysłu to nie tylko wyzwanie, ale przede wszystkim ogromna szansa wpisująca się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – mówi Jacek Janiszek, prezes zarządu Grupu Azoty Puławy.
Autorzy wybranych prac będą mogli wystąpić podczas Forum ARP Innovation Pitch i tam zaprezentować wyniki swoich badań. Najlepsi otrzymają tytuł laureatów i zostaną zaproszeni na galę finałową. Nagrodą będzie możliwość złożenia oferty na komercyjne wykorzystanie swojego patentu wspólnie z Azotami i ARP lub nawiązanie współpracy dotyczącej dalszych badań i rozwojem proponowanych rozwiązań. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 25 listopada.