Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

5 lipca 2020 r.
12:22

Chełm: Raport o stanie miasta będzie gotów do końca lipca

W 2018 doliczono się rosnących w Chełmie 850 kasztanowców białych, z czego 392 drzew leczono, a do spalenia oddano 1883 worków z zakażonymi liśćmi,
W 2018 doliczono się rosnących w Chełmie 850 kasztanowców białych, z czego 392 drzew leczono, a do spalenia oddano 1883 worków z zakażonymi liśćmi, (fot. wz)

– Dokument jest w przygotowaniu, mamy czas do końca miesiąca – zapewniają urzędnicy chełmskiego magistratu pracujący nad sprawozdaniem z działalności miasta za rok 2019. Raport o stanie miasta to publikacja, która w kompleksowy sposób pokazuje najważniejsze dziedziny życia Chełma - społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzeń miejską oraz zarządzanie miastem według stanu na koniec ostatnie roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przejrzysty i maksymalnie czytelny powinien być to dokument, bo raport zostanie zaprezentowany na sesji absolutoryjnej rady miasta, która będzie miała charakter publiczny, bo w debacie będą mieli prawo brać udział również mieszkańcy, którzy mogą zadawać pytania. Zwykle raport powstawał w maju, ale ze względu na koronawirusa, o obowiązki te zostały przesunięte o 60 dni.

Póki co więc, warto sięgnąć do liczącego 170 stron i podzielonego na 16 rozdziałów Raportu o stanie miasta za 2018, w którym znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji – np. że na dzień 31.12.2018 r. w Chełmie było zameldowanych 61 213 osób – w tym 32 841 kobiet, w mieście mieszkało 8 stulatków i urodziło się 472 dzieci. Zameldowano 507 cudzoziemców, a 378 mieszkańców w wieku 65+ i powyżej zaszczepiono przeciw grypie, co kosztowało 18.500 zł.

W mieście funkcjonowało 10 samodzielnych przedszkoli i 7 podstawówek, jedno gimnazjum, 3 licea ogólnokształcące, 10 zespołów szkół i jeden Młodzieżowy Dom Kultury oraz 5 internatów.

W raporcie możemy przeczytać, że do przedszkoli chodziło 1 440 maluchów, podzielonych na 61 oddziałów. W roku szkolnym 2018/2019 naukę podjęło 4384 uczniów w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w 163 klasach, a najwięcej było pierwszaków. W technikach nauczano 24 specjalności, w tym najliczniej reprezentowanym zawodem był: technik ekonomista, technik informatyk i technik mechanik. Młodzież uczyło 18 doktorów i 1332 magistrów. 

W raporcie doliczono się rosnących w Chełmie 850 kasztanowców białych, z czego 392 drzew leczono, a do spalenia oddano 1883 worków z zakażonymi liśćmi. W 2018 roku oddano do użytku 192 metrów ścieżek rowerowych, Chełmskie Linie Autobusowe wydzierżawiły 3 autobusy, położono 0,875 metrów sieci przyłączając do ciepłowni nowe budynki, a wiosną, 2 razy dziennie zmyto na mokro 18 035 metrów bieżących głównych dróg.

Z Raportu o stanie miasta, który jest dostępny w internecie dowiemy się także, że Chełm jest podzielony na 30 obrębów ewidencyjnych i 21 241 działek gruntu, wykonano i wydano 6800 wypisów i 137 wyrysów z operatu ewidencji gruntów, wydano 260 pozwoleń na budowę, m.in. na budowę 56 domów jednorodzinnych. Miasto Chełm było w 2018 roku właścicielem gruntów o powierzchni 890 hektarów i 171 budynków, posiadających 983 lokale do sprzedaży, o których kupno podania złożyło 25 najemców, sprzedano 9 lokali i 5 garaży.

Rzecznik Praw Konsumentów udzielił 1068 porad, a 29 630 osób odwiedziło w 2018 roku podziemia kredowe, obyło się 13 sesji rady miejskiej, podjęto120 uchwał. Jedna z nich dotyczyła nadania placu dworcowemu imienia Zygmunta Rumla.

Słowem, Raport o stanie miasta, to kopalnia wiedzy o mieście i funkcjonowaniu miejskich instytucji, cenna dla każdego, kto interesuje się problematyką miejską.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty