Pięć komputerów, notebook, projektor oraz pięć stanowisk laboratoryjnych dla uczniów. Dzięki sprzętowi za 37 tysięcy euro, w szkole stworzono nową specjalizację.
– Bez tego sprzętu nie moglibyśmy myśleć o specjalizacji elektronik samochodowy – mówi Janusz Najda, wicedyrektor ZST. – W tym przypadku nauka teorii nie wystarczy. A tak nasi absolwenci będą potrafili obsługiwać przyrządy diagnostyczne w najbardziej profesjonalnych zakładach.
W pracowni specjalizacyjnej trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i instalacja sprzętu. Gdy wszystko będzie gotowe, ćwiczenia będą mieli tutaj ci uczniowie, którzy zdecydowali się na nową specjalizację. Dyrekcja ma nadzieję, że w przyszłości nowoczesne wyposażenie komputerowe otrzymane w ramach projektu, znajdzie jeszcze szersze zastosowanie.
– Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tworzeniu projektu – mówi Najda, zaznaczając, że sprzęt, który trafił właśnie do ZST będzie nieocenioną pomocą w kształceniu nowych specjalistów.
Założeniem programu było dostosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy. Z nowej specjalizacji skorzystało już kilkanaście osób. Czy odnajdą się na rynku pracy okaże się dopiero, gdy opuszczą szkolne mury.