Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

16 stycznia 2019 r.
15:19

Civilization VI: Gathering Storm. I cóż, że ze Szwecji (wideo)

Civilization VI: Gathering Storm. Unikalna jednostka Mali - Kawaleria Mandekalu - w akcji
Civilization VI: Gathering Storm. Unikalna jednostka Mali - Kawaleria Mandekalu - w akcji (fot. Firaxis Games)

Ze Szwecji jest królowa Krystyna. A z Mali: Mansa Musa. To kolejne cywilizacje, na czele których będziemy mogli stawić czoła globalnemu ociepleniu w grze Civilization VI: Gathering Storm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tytułem wstępu: Gathering Storm to drugi (po Rise and Fall) duży dodatek do Civilization VI. Największe nowości związane są z siłami natury i pogodą. Będą powodzie, burze, aktywne wulkany i globalne ocieplenie.

Wszystkie te zjawiska wpłyną mocno na nasze miasta, a co za tym idzie: na całą rozgrywkę.

W dodatku wróci także opcja zwycięstwa dyplomatycznego. nie zabraknie tez mniejszych nowości, takich jak jak nowe idee i technologie do odkrycia, nowe jednostki, nowe budynki i cuda.

Premiera Civilization VI: Gathering Storm - na PC - została zaplanowana na 14 lutego. A tymczasem twórcy ze studia Firaxis Games przedstawiają kolejne nowe cywilizacje. Były już Węgry i Kanada, byli Maorysi i Inkowie.

Na czele Szwecji w grze stanie wspomniana królowa Krystyna. Jej unikalna umiejętność to Minerwa Północy, dzięki której na placu rządowym możemy wznieść bibliotekę królowej (zapewnia dwa miejsca na wielkie dzieła literatury, muzyki i dowolnego rodzaju sztuki.Po wybudowaniu daje też tytuł gubernatora).
A budowle co najmniej z trzema i cuda co najmniej z dwoma miejscami na wielkie dzieła stają się tematyczne po zapełnieniu wszystkich miejsc.

Tylko Szwedzi mogą wybudować w grze skansen. Ten zwiększa lojalność miasta i zapewnia premię do kultury i turystyki za każdy rodzaj terenu, na jakim założono przynajmniej jedno szwedzkie miasto.

Unikalna umiejętność Szwecji to Nagroda Nobla - Szwecja zyskuje dodatkowe względy dyplomatyczne, gdy zdobywa wielką osobę; dodatkowe punkty wielkiego inżyniera dzięki fabrykom i punkty wielkiego naukowca dzięki uniwersytetom. Udział Szwecji w rozgrywce odblokowuje w epoce przemysłowej też trzy unikalne rywalizacje Kongresu Światowego.

Nie trudno zauważyć, że gra Szwecją powinna się skupić na zwycięstwie kulturowym lub dyplomatycznym. Możemy też liczyc na więcej punktów nauki.

A jak Szwecja poradzi sobie w kwestiach militarnych?
Tu z pomocą przychodzi unikalna jednostka - Karolanie. To szybka, renesansowa jednostka do walki z kawalerią, która zyskuje dodatkową siłę bojową za każdy niewykorzystany punkt ruchu.

Wszystko razem prezentuje się mniej więcej tak:

Inny styl rozgrywki narzuci nam Mali z Mansa Musą na czele.
Jego zdolność to Kupcy Sahelu. Co to daje? Międzynarodowe szlaki handlowe zapewniają złoto za każde płaskie pole pustyni znajdujące się w granicach ich miast początkowych plus dodatkowe miejsce na szlak handlowy przy wejściu Mali w złotą erę.

Na dodatkowe fundusze możemy tez liczyć stawiając unikalną budowlę Mali. Suguba zastępuje dzielnicę biznesową i umożliwia zakup jednostek, budowli i dzielnic za złoto lub wiarę po niższych cenach.
Daje też więcej złota za sąsiedztwo z dzielnicami świątyn-nymi, polami z brzegiem rzeki oraz za każde dwa sąsiadujące pola dzielnic.

I wreszcie Pieśni Jeliów; unikalna umiejętność Mali: centra miast przynoszą dodatkową wiarę i żywność za każde sąsiadujące pole z pustynią lub ze wzgórzami z pustynią. Dzięki niej kopalnie dają miastom mniej produkcji, ale dostarczają więcej złota. A budynki w dzielnicy biznesowej możemy kupować za wiarę. tyle tylko, że otrzymamy karę do produkcji podczas wznoszenia budowli i szkolenia jednostek.

Mali wydaje się być dość specyficzną cywilizacją, która swój potencjał ujawni przede wszystkim na pustynnych mapach. A już po premierze dodatku będzie można sprawdzić, czy dodatkowe złoto wynagrodzi mniejszą produktywność kopalni.

Mali ma też swoją jednostkę: Kawaleria Mandekalu to średniowieczna jednostka zastępująca rycerzy. Chroni przed złupieniem lądowe jednostki handlowe (w promieniu 4 pól), a jej zwycięstwa dają nam też złoto.

Pozostałe informacje

ChKS Chełm pokonał na wyjeździe BKS Visłę Proline w drugim meczu ćwierćfinału play-off

ChKS pokonał BKS Visłę Proline Budgoszcz. W czwartek decydujące spotkanie w Chełmie

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off ChKS Chełm po zaciętej walce pokonał na wyjeździe BKS Visłę Proline Bydgoszcz 3:2. Tym samym wyrównał stan rywalizacji na 1-1. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Chełmie

Padwa przerwała świetną passę rywali ze Szczecina

Padwa wygrała w Szczecinie, AZS AWF pokonał czerwoną latarnię

Daleki, ale udany wyjazd Padwy do Szczecina. Drużyna Zbigniewa Markuszewskiego przerwała świetną passę tamtejszej Sandra-Spa Pogoni. Zamościanie wygrali po rzutach karnych 3:2. W regulaminowym czasie gry był remis 31:31.

Ogród Botaniczny UMCS otwarty po zimowej przerwie
ZDJĘCIA
galeria

Ogród Botaniczny UMCS otwarty po zimowej przerwie

W tym roku lubelski Ogród Botaniczny świętuje 60-lecie istnienia, a z tej okazji przygotował wiele atrakcji dla zwiedzających. Można tu podziwiać tysiące kwiatów i krzewów, a także aktywnie i kreatywnie spędzić wolny czas. Zobaczcie, jak wyglądał pierwszy dzień otwarcia po zimowej przerwie.

Fragment meczu w Lublinie

Unia Lublin coraz bliżej awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Druga liga piłkarek nożnych. Unia Lublin zremisowała z MKS Myszków w meczu na szczycie grupy południowej

Motor walczył z Lechem do samego końca, ale punkty pojechały do Poznania
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Motor walczył z Lechem do samego końca, ale punkty pojechały do Poznania

Bardzo dobre widowisko w Lublinie. Motor do przerwy przegrywał z Lechem Poznań 0:2 i grał słabo. W drugiej połowie gospodarze po raz kolejny udowodnili jednak, że potrafią walczyć z najlepszymi. Drużyna Mateusza Stolarskiego zdobyła kontaktowego gola i do końca walczyła o drugiego. Niestety, musiała uznać wyższość „Kolejorza”.

Dworcowa czeka na odbiory

Rowerem z Lublina do Świdnika. Dworcowa już gotowa, czeka na kwity

Rowerzyści trochę kręcą nosem, bo droga dla jednośladów jest, ich zdaniem, trochę zbyt wąska. Chodzi o nowo wybudowaną ulicę Dworcową w Świdniku, która w końcu umożliwi szybki i bezpieczny przejazd rowerem do Lublina.

Niewielki kiosk w centrum Chełma w sobotę zamienił się w galerię sztuki VelArt Gallery
Chełm
galeria

Sześć metrów sztuki w centrum miasta

Na placu Edwarda Łuczkowskiego, w samym centrum Chełma stoi mały, niepozorny budyneczek o wielkiej duszy. Zabytkowy kiosk, który przez kilkanaście miesięcy był w zapomnieniu, dziś budzi się do życia jako VelArt Gallery – artystyczne serce miasta, które bije dzięki jednej kobiecie.

Piątka kadrowiczek z PGE MKS FunFloor Lublin

Polskie piłkarki ręczne zagrają na mistrzostwach świata. Awans z lubelską twarzą

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała Macedonię Północną 23:21 i zakwalifikowała się do turnieju finałowego mistrzostw świata. W meczu rewanżowym wystąpiło pięć zawodniczek PGE MKS FunFloor Lublin.

Ladies Night w Helium Club. Zdjęcia z imprezy!
foto
galeria

Ladies Night w Helium Club. Zdjęcia z imprezy!

Podczas ostatniej imprezy w klubie Helium na parkiecie i poza nim rządziły Panie. To była ich noc - Ladies Night. Te wyjątkowe chwile zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotogalerii z imprezy w Rzut Beretem, aby raz jeszcze poczuć klimat tej niezapomnianej nocy!

Droga 835 widziana z drona

Obwodnica Tarnogrodu dopiero ze ZRiD, choć miała być już gotowa

20 czerwca 2022 r. zostały podpisane umowy o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy m.in. obwodnicy Tarnogrodu w ramach drogi wojewódzkiej 835. Wówczas mówiono, że ten docinek będzie gotowy pod koniec 2024 roku. 10 kwietnia 2025 roku wojewoda lubelski wydał ZRiD. Obwodnica ma minimum dwa lata poślizgu.

Motor dzielnie walczył z faworyzowanym Lechem

Kapitalna druga połowa i minimalna porażka. Motor Lublin - Lech Poznań (zapis relacji na żywo)

Motor Lublin do ostatnich sekund walczył o wyrównanie w meczu z Lechem Poznań. Trzy punkty do domu zabrali jednak rywale, którzy wygrali na Motor Lublin Arenie 2:1.

Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
galeria

Dziś Niedziela Palmowa. Zobacz jak wyglądała w Muzeum Wsi Lubelskiej

Niedziela Palmowa otwiera w Kościele Wielki Tydzień, który wieńczy Triduum Paschalne. Zobacz, jak ten dzień obchodzono w Muzeum Wsi Lubelskiej

Górnicy manifestowali w Lublinie

Bogdanka ma fedrować do końca Zielonego Ładu. I jeden dzień dłużej

Ostre wystąpienia związkowców i petycja do wojewody lubelskiego były clou wtorkowej manifestacji górników w Lublinie. Politycy z prawej i lewej strony deklarowali obronę Bogdanki. Ministrowie rządu Donalda Tuska zapewniają, że nie ma planów likwidacji bogdanki. Górnicy w tym chaosie polityczno-biznesowym chcą tylko wiedzieć jedno: co dalej z najlepszą w Europie kopalnią? Na końcu tekstu publikujemy stanowisko związków zawodowych z Bogdanki na temat pism wysyłanych do rządu. Stanowisko otrzymaliśmy w piątek po południu.

Legendarna Kalinowszczyzna. Tak wyglądała dawniej
historia na zdjęciach
galeria

Legendarna Kalinowszczyzna. Tak wyglądała dawniej

Kalinowszczyzna nazywana była dawniej Przedmieściem Lwowskim. Tędy przebiegała drzewiej główna droga do Lwowa, zwana drogą Ruską. Przypomnijmy sobie, jak wyglądała Kalina w ubiegłym wieku.

Na tydzień przed maturą. Wielka powtórka w dwa dni
26 kwietnia 2025, 8:00

Na tydzień przed maturą. Wielka powtórka w dwa dni

Sobota i niedziela (26-27 kwietnia), na ciut ponad tydzień przed pierwszym maturalnym egzaminem uczniowie będą mogli zrobić sobie wielką powtórkę materiału. Edukacyjne spotkania, wzbogacone o muzykę, ale też poczęstunek organizuje Fundacja Tworzywo nie sztuczne.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium