106 godzin nagrań, 198 relacji mówionych, 110 fotografii archiwalnych. Dwie nowe strony internetowe poświęcone historii życia teatralnego i Bramie Grodzkiej oraz specjalny numer Scriptores "Chatka Żaka. 4 teatry”.
W latach 70. i 80. ubiegłego wieku Lublin był stolicą teatru alternatywnego. Były tu takie grupy jak: Scena 6, Grupa Chwilowa, Teatr Provisorium, Scena Plastyczna KUL, Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice”, Teatr Wizji i Ruchu. To w Lublinie odbywały się tak znaczące festiwale, jak Studencka Wiosna Teatralna i Konfrontacje Młodego Teatru. – Tylko dziś nikt w Polsce o tym nic nie wie. W kolejnych książkach o teatrze studenckim Lublina prawie nie ma. Dlatego postanowiliśmy przygotować dwie strony internetowe, dokumentujące życie teatralne Lublina w latach 1952–1990 – mówi Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN.
Dziś o godz. 17 przy Grodzkiej 21 publiczna prezentacja nowych portali. Pod adresem www.teatry.teatrnn.pl – znajdziecie 106 godzin nagrań, 198 relacji mówionych, 110 fotografii archiwalnych poświęconych teatrom, festiwalom, kabaretom, ludziom i miejscom na teatralnej mapie Lublina.
Z kolei na stronie: www.bramagrodzka.teatrnn.pl – znajdziecie kopalnię wiedzy o tym, co działo się w zabytkowej Bramie Grodzkiej w latach 1945– 1992. Począwszy od remontu, przez działalność Liceum Plastycznego, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Towarzystwa Kultury Teatralnej, Teatru Wizji i Ruchu, Stowarzyszenia Teatralnego Gardzienice, Lubelskiego studia Teatralnego, Sceny Ruchu i Teatru NN.
– Okazuje się, że brama to jedno z najważniejszych miejsc w historii kultury tego miasta – tłumaczy Tomasz Pietrasiewicz.
Wstęp wolny.