Dziś (24 marca) o godz. 13 w Galerii Hol Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i. H. Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4) wernisaż wystawy "Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885–1939). 130 rocznica urodzin”.
Na wystawie zaprezentowano każdą z wielu dziedzin jego twórczej aktywności – był malarzem, dramaturgiem, teoretykiem sztuki, a także fotografem. Ekspozycja ze zbiorów biblioteki.
Rozmowy o teatrze
Jutro (25 marca) o godz. 16 w fili nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Peowiaków 12) "Porozmawiajmy o Grotowskim” – spotkanie ze Stefanią Gardecką.
Stefania Gardecka w latach 1966–1984 współpracowała z Jerzym Grotowskim i Teatrem Laboratorium. Pracowała w Ośrodku Grotowskiego, a następnie w Instytucie Grotowskiego, z którym nadal współpracuje. Spotkanie realizowane w ramach obchodów 250. rocznicy powstania Teatru Publicznego w Polsce.
W archiwum o prasie
W czwartek (26 marca) o godz. 13 w sali konferencyjnej Archiwum Państwowego (ul. Jezuicka 13) rozpocznie się zebranie naukowe, na którym dr. Piotr Dymmel wygłosi referat pt.: "Czasopisma archiwalne w Polsce”. Wstęp wolny.
Krytycznie o krytycznej
Jutro (25 marca) o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5) odbędzie się wykład "Artysta poza sztuką” z cyklu "Sztuka i filozofia”. Prof. Zofia Rosińska (UW) opowie o tzw. sztuce krytycznej w Polsce, zanalizuje twórczość trzech najbardziej znanych postaci – kojarzonych ze wspomnianym nurtem – Artura Żmijewskiego, Katarzyny Kozyry oraz Zbigniewa Libery.
Świąteczne przygotowania
W piątek (27 marca) o godz.17.30 w Domu Kultury "Błonie” Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby (ul. Dragonów 2) rodzinne spotkanie integracyjno – plastyczne pod hasłem "Kolory świąt wielkanocnych”. Będą wspólne warsztaty plastyczne i wyrabianie związanych ze świętami pisanek, stroików, kartek etc. Wstęp wolny, ale ograniczona ilość miejsc i obowiązują zapisy - tel. 81 527 47 00.