Plenerowe kino Perła mieści się w Lublinie w Starym Browarze przy ulicy Bernardyńskiej 15, w Zwierzyńcu w browarze przy ulicy Browarnej 7 oraz w Kazimierzu Dolnym w ogrodach Kamienicy Celejowskiej Muzeum Nadwiślańskiego.
21.08 (środa) ŁÓDZKA SZKOŁA FILMOWA
SPACER Z PRZEWODNIKIEM
DOKUMENT/10'42”/PWSFTviT 2009
REŻYSERIA: MACIEJ CENDROWSKI
ZDJĘCIA: BARTOSZ NALAZEK
MONTAŻ: BOGUSŁAWA FURGA
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: MARTA LEWANDOWSKA
Remigiusz jest masażystą z powołania. Jego pasją jest także dźwięk. Przemierzając Łódź, w drodze do pracy, przygotowuje dźwiękową mapę miasta.
DUŻY I MAŁY BOB
ANIMACJA/4'31”/PWSFTviT 2009
REŻYSERIA: JOANNA BARTCZAK
MUZYKA: ZESPÓŁ JACEK
MONTAŻ: MACIEJ RYSZKA
Dwa psy podróżują po Ameryce starym polskim motocyklem. Gdy na drodze pojawia się atrakcyjna autostopowiczka, ich podróż zaczyna się komplikować.
JUTRO MNIE TU NIE BĘDZIE
FABUŁA/28'/PWSFTviT 2010
REŻYSERIA: JULIA KOLBERGER
SCENARIUSZ: JULIA KOLBERGER
ZDJĘCIA: JAKUB GIZA
MUZYKA: RADOSŁAW ŁUKASIEWICZ
MONTAŻ: PRZEMYSŁAW LISAK, RAFAŁ LISTOPAD
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: JULIA GROSZEK, JACEK WOSIEWICZ
OBSADA: JULIA KIJOWSKA, DOROTA KOLAK, LIDIA KORSAKÓWNA, MAŁGORZATA BUCZKOWSKA-SZLENKIER
Trzydziestoletnia Marta ma dosyć mieszkania z zaborczą matką
i próbuje wyrwać się z toksycznej relacji.
KONCERT ŻYCZEŃ
FABUŁA/16'/PWSFTviT 1967
REŻYSERIA: KRZYSZTOF KIEŚLOWSKI
SCENARIUSZ: KRZYSZTOF KIEŚLOWSKI
ZDJĘCIA: LECHOSŁAW TRZĘSOWSKI
MONTAŻ: JANINA GROSICKA
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: TADEUSZ LUBCZYŃSKI
OBSADA: EWA KONARSKA, JERZY FEDOROWICZ, WALDEMAR KORZENIOWSKI
Zakładowa wycieczka autokarowa "na łono przyrody": jeden naiwny chłopak z piłką pod pachą, wyśmiewany przez pozostałych uczestników wycieczki - przecież to okazja do popicia, niewybrednych dowcipów, wulgarnych żartów. W tym samym miejscu biwakuje dwoje młodych ludzi: motocyklista i jego dziewczyna. Chłopak z piłką ze smutkiem patrzy na nich, ale przecież sam nie może oddalić się od "swojej" wycieczki. Tło muzyczne filmu stanowią aktualne przeboje: "Dwudziestolatki", "Nigdy więcej"...
THE MAN WHO WAS THE CLARINET
FABUŁA/20'/PWSFTviT 2010
REŻYSERIA: TUSHAR PRAKASH
ZDJĘCIA: JOAQUIN DEL PASO
MUZYKA: ALEKSANDRA GOWIN
MONTAŻ: PIOTR URBAN
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: KATARZYNA ZUTEREK
OBSADA: IRENEUSZ GRZYB, EWELINA KUDEŃ, PIOTR BUDZOWSKI
Irek, muzyk, zakochuje się w Magdzie. Zaczyna pisać dla niej utwór, który powoli przejmuje kontrolę nad ich związkiem. Magda, dostrzegając jego obsesję na punkcie muzyki, decyduje się zostawić Irka. Smutek związany z rozstaniem oraz pomoc narkomana-perkusisty sprawiają, że Irek jednak kończy utwór. Okazuje się jednak, że ku zgubie Irka muzyka przejmuje kontrolę nad jego życiem, być może bezpowrotnie.
TELEFON!
ANIMACJA/2'/PWSFTviT 2009
REALIZACJA: RITA VERNIERS
Szukający inspiracji artysta udaje się w etylową podróż. Zamiast metafizycznych doznań znajduje tam zwykłych ludzi i ich codzienne życie. Impresja na temat drobnych elementów codzienności ściągających człowieka do przyziemnych spraw, pomimo chęci oderwania się, marzenia, tworzenia.
22.08 (czwartek)
Dorian Gray
Reżyseria: Oliver Parker
Młody chłopak, Dorian Gray przybywa do Londynu. Na miejscu poznaje malarza Basila Hallwarda, który zafascynowany hipnotyczną urodą i niewinnością młodzieńca postanawia namalować jego portret. Na jednym ze spotkań towarzyskich, Dorian poznaje Lorda Henry'ego Wottona, który urzeka go swoimi oryginalnymi poglądami. I choć teorie Henry'ego na początku budzą w chłopcu sprzeciw, to mimowolnie im ulega. Gdy Dorian po raz pierwszy widzi swój portret, wypowiada pochopne życzenie: oddałby wszystko, żeby zachować młodość i urodę jak te uchwycone na płótnie – nawet za cenę duszy. Od tego momentu życie Doriana zmienia się radykalnie. Z niewinnego chłopca zmienia się w upadłego anioła, choć jeszcze nie wie jaką cenę przyjdzie mu zapłacić.
23.08 (piątek)
Chińczyk na wynos
Reżyseria: Sebastian Borensztein
Roberto wiedzie samotną egzystencję. Jego hobby to zbieranie wiadomości z całego świata na temat dziwacznych zdarzeń. Marie, jego znajoma, darzy go uczuciem, jednak Roberto jej unika. Wkrótce mężczyzna przypadkowo spotyka na swej drodze pewnego Chińczyka, który ma poważne kłopoty i w dodatku nie mówi po hiszpańsku.
24.08 (sobota)
Ostatnie tango w Paryżu
Reżyseria: Bernardo Bertolucci
Paul ma 45 lat, jest Amerykaninem mieszkającym w Paryżu. Gdy jego żona popełnia samobójstwo - wychodzi na miasto włócząc się bez celu. Spotyka Jeanne, dwudziestoletnią Francuzkę. W opuszczonym mieszkaniu spędzają trzy dni pełne brutalnego, sadomasochistycznego seksu... Paul nie chce nic wiedzieć o dziewczynie, chce tylko anonimowego ciała, by zadawać mu gwałt. Jeanne poddaje się jego grze czerpiąc z tego przyjemność, jakiej nie zaznała w swoim stałym związku.
25.08 (niedziela) Pociąg grozy
Reżyseria: Eugenio Martin
Pociągiem kolei transsyberyjskiej ze wschodniej Azji do Europy podróżuje brytyjski naukowiec. Jego bagaż stanowi znaleziona przezeń w lodach Himalajów tajemnicza skamielina - obiekt badawczy, być może, zdaniem właściciela, brakujące ogniwo ewolucji. Wkrótce w pociągu dokonuje się seria morderstw - jako pierwszy ginie bagażowy. Ofiary łączy jedno - całkowicie białe oczy i, jak wkrótce potem wykaże prowizoryczna sekcja zwłok jednej z nich, pełne "zgąbczenie" mózgu. Gdy już wydaje się, że źródło zła jest wyeliminowane - pojawiają się kolejne zwłoki.