Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koncerty

19 listopada 2018 r.
16:28

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

0 4 A A

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wielokrotnie jestem zapraszany do udziału w koncertach charytatywnych i w miarę możliwości biorę w nich udział. Mamę Marysi – Agatę i Marysię znam osobiście. Jakiś czas temu Agata (jest dyrygentką-red.) przyszła razem z córką na próbę – opowiada Piotr Selim, który wystąpi w pierwszej części koncertu w CSK. – Pamiętam jak Marysia pęknie słuchała, śpiewała i pięknie dyrygowała razem ze swoją mamą. To było coś fantastycznego. Nikt nie spodziewał się, że za chwilę taka wiadomość spadnie na rodzinę jak grom z jasnego nieba.

Wiosną br. okazało się, że Marysia jest ciężko chora. Lekarze zdiagnozowali u dziecka rdzeniaka zarodkowego. To nowotwór o wysokim poziomie złośliwości. Rozpoczęła się walka o dziewczynkę.

– Już w czerwcu, kiedy u Marysi zdiagnozowano chorobę pojawiła się też idea tego koncertu – mówi Barbara Pazur, babcia dziewczynki, dyrygentka, kierownik artystyczny niedzielnego koncertu. – Już następnego dnia po diagnozie Marysia miała operację. Lekarze wycięli jej większość tego guza. Zaczęło się leczenie – chemioterapia. Niestety okazało się, że Marysia ma wiele komplikacji neurologicznych z powodu infekcji.

Obecnie dziewczynka, która ma 2 lata i 9 miesięcy jest leczona w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie. Jest to możliwe dzięki pomocy wielu darczyńców, który pomogli zebrać rodzinie pieniądze na leczenie dziewczynki za granicą – ponad 450 tys. zł.

– Bardzo się cieszę, że to się stało w dobę – podkreśla Dawid Modrzejewski, który będzie współprowadził niedzielny koncert. Zna także osobiście rodzinę dziewczynki.

Leczenie podjęte przez medyków w szpitalu we Włoszech przynosi efekty. – Marysia jest po czwartej chemii. Jest w trakcie intensywnej rehabilitacji i dalszego leczenia – mówi babcia dziewczynki. – Jej stan jest ciężki. Marysia nie widzi, mało mówi, nie rusza się. Wymaga dalszej rehabilitacji.

To oznacza kolejne wydatki na leczenie dziecka, które może potrwać nawet 2 lata. Dlatego też zbiórka pieniędzy cały czas trwa. Szansą na ich zebranie jest właśnie niedzielny koncert, z którego dochód zostanie przekazany rodzinie dziewczynki.

– Koncert będzie bardzo ciekawy i różnorodny – zapowiada Piotr Selim.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpi 9 chórów, 6 zespołów a także soliści i duety. Wśród nich będą m.in. Barbara Rogala (sopran), Agnieszka Miedzwiecka (harfa), Joanna Krzemińska (flet), Kamila Krzeszowiec (gitara klasyczna solo) a także w drugiej części koncertu m.in. Rokiczanka, Lubelska Baszta, Pasażer i Ania Michałowska Quintet oraz Grzegorz Rogala (puzon).

Bilety w cenie od 50 zł wzwyż można kupić za pośrednictwem strony internetowej CSK i www.kotekmarysi.pl a także w kasie CSK. Będą zniżki dla rodzin (w kasie CSK). Koncert rozpocznie się o godz. 17.

O niedzielnym koncercie opowiadali (od lewej) Piotr Selim, Barbara Pazur, Aleksandra Burdan i Dawid Modrzejewski

Pozostałe informacje

Kastety i stare silniki, czyli kontrabanda na granicy

Kastety i stare silniki, czyli kontrabanda na granicy

Narkotyki w sortowni, biała broń na granicy. Te i inne towary zabezpieczyli w ubiegłym miesiącu funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.

Zainwestują w zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Zainwestują w zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie oficjalnie zainaugurował dwa projekty. Na Lubelszczyźnie powstaną Regionalne Centra Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, a nauczyciele, psycholodzy i kadra szpitala przejdą odpowiednie szkolenia.

„Imieniny Fotografa". Wystawa fotografii Feliksa Kaczanowskiego
ZDJĘCIA
galeria

„Imieniny Fotografa". Wystawa fotografii Feliksa Kaczanowskiego

18 maja – w imieniny Feliksa otwarto wystawę fotografii Feliksa Kaczanowskiego. Wernisaż poprzedzony był spotkaniem imieninowym, na którym kuratorzy wystawy Joanna Zętar, Patryk Pawłowski i Agnieszka Dybek - współwłaścicielka zbiorów przedstawili historię lubelskiego fotografa oraz zaprezentowali na slajdach i szerzej omówili wybrane zdjęcia jego autorstwa.

Cementowscy i Betonowscy czekają na pisklęta. Podpatruj pierwsze dni

Cementowscy i Betonowscy czekają na pisklęta. Podpatruj pierwsze dni

Lada dzień, a być może właśnie w tej chwili, pęknie skorupka jaj w gniazdach dwóch sokolich rodzin – Betonowskich i Cementowskich. Ten cud można obserwować w mediach społecznościowych, gdzie jest prowadzona transmisja live z gniazd w chełmskiej cementowni. Jest to duża gratka dla ornitologów-amatorów.

Ciężarówka związana z handlem ludźmi przyjedzie na Lubelszczyznę

Ciężarówka związana z handlem ludźmi przyjedzie na Lubelszczyznę

ESCAPETRUCK, czyli holenderski projekt mający na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego zaparkuje w województwie lubelskim.

"Wynik nie do końca oddaje tego, co działo się na boisku". Opinie po meczu Górnika Łęczna ze Stalą Rzeszów

"Wynik nie do końca oddaje tego, co działo się na boisku". Opinie po meczu Górnika Łęczna ze Stalą Rzeszów

Górnik Łęczna nie zagrał wcale złego meczu na swoim stadionie przeciwko Stali Rzeszów, ale w kluczowym elemencie gry - czyli finalizacji akcji - podopieczni trenera Pavola Stano byli gorsi od rywali. Dlatego zielono-czarni zeszli z boiska przegrani. Jak sobotni mecz podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

Policyjny pościg zakończony dachowaniem
ZDJĘCIA/WIDEO
galeria

Policyjny pościg zakończony dachowaniem

Kierowca auta nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował uciekać. Skończyło się to dachowaniem i potrzebą użycia specjalistycznego sprzętu by wydostać z auta kierowcę i pasażera.

Jak dbać o wzrok by móc oglądać świat?
MAGAZYN
galeria
film

Jak dbać o wzrok by móc oglądać świat?

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu poznajemy blisko 85 proc. otaczającego nas świata. Jak dbać o wzrok i kto może nam w tym pomóc? Rozmawiamy z Katarzyną Piątkowską, optometrystką oraz Bożeną Klizą-Puszką, optyczką

Hetman Zamość wraca do Hummel IV Ligi!

Hetman Zamość wraca do Hummel IV Ligi!

Wszystko już jasne. Po dwóch sezonach gry w zamojskiej klasie okręgowej Hetman Zamość na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie awans. Stało się to po efektownym zwycięstwie nad Olimpiakosem Tarnogród. Hattrickiem w tym starciu popisał się Oleksandr Kushch-Vasylyshyn, a gościom niejako na osłodę pozostał przepiękny honorowy gol po kapitalnym strzale Grzegorza Ciosa

Czas na party!
foto
galeria

Czas na party!

To była muzyczna podróż przez najpiękniejsze polskie piosenki. Wydarzenie, które przeniosło zgromadzonych tej nocy imprezowiczów w świat polskiej muzyki. Zapraszamy Was do obejrzenia naszej fotogalerii i zobaczcie, jak się bawił Lublin w klubie Rzut Beretem.

KULturalia dzień drugi - uczestnicy bawili się przy piosenkach Myslovitz i Krzysztofa Cugowskiego
ZDJĘCIA
galeria

KULturalia dzień drugi - uczestnicy bawili się przy piosenkach Myslovitz i Krzysztofa Cugowskiego

Za nami drugi dzień KULturaliów. Studenci oraz lublinianie na terenach Poczekajki bawili się wręcz koncertowo.

Otwarcie tarasu w Pięknej Pszczole. Dużo zdjęć!
foto
galeria

Otwarcie tarasu w Pięknej Pszczole. Dużo zdjęć!

To była przepiękna noc w popularnym lubelskim klubie Pięknej Pszczole. Wreszcie otworzono taras, z którego niektórzy obejrzeli wschód słońca. Zobaczcie, co się działo w Pszczole podczas ostatniej imprezy. Tak się bawi Lublin!

Kolejne gwiazdy na świdnickim niebie
15 czerwca 2024, 0:00

Kolejne gwiazdy na świdnickim niebie

Już niecały miesiąc został do kolejnej edycji Świdnik Air Festival. Organizator odsłania kolejne karty i przedstawia kolejne gwiazdy.

Może zagrzmieć i popadać. IMGW wydaje kolejny alert

Może zagrzmieć i popadać. IMGW wydaje kolejny alert

Po słonecznym przedpołudniu województwo lubelskie mogą nawiedzić burze. IMGW wydaje alert dla części województwa lubelskiego.

Noc Muzeów 2024. Jak wyglądała w Lublinie?
DUŻO ZDJĘĆ
galeria

Noc Muzeów 2024. Jak wyglądała w Lublinie?

Noc Muzeów co roku jest okazją, do tego aby odwiedzić nocą muzea, ale również galerie i inne instytucje kultury. Często nocne zwiedzanie związane jest z udostępnieniem wystaw czy miejsc na co dzień niedostępnych dla oczu odwiedzających. Jak wyglądała tegoroczna Noc Muzeów w Lublinie zobaczycie w galeriach przygotowanych przez naszych fotoreporterów.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna