Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.
W Teatrze Osterwy wiosna pachnie premierami. Pachnie też ... dziecięcą wyobraźnią! A wszystko za sprawą Inkubatora Osterwy – miejsca, gdzie marzenia o teatrze materializują się bardzo szybko.
Zabytkowy młyn Michalenki, który przez lata niszczał, już wkrótce odzyska dawny blask i zyska nowe funkcje. Chełm dostał ponad 28 mln złotych dofinansowania z Funduszy Europejskich na ten cel.
Podczas uroczystości z okazji Dnia Teatru wiceprezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, w imieniu Krzysztofa Żuka, wraz z przewodniczącym rady miasta Lublin Jarosławem Pakułą wręczyli w Teatrze Starym medale i nagrody osobom upowszechniającym i rozwijającym sztukę teatralną nie tylko w mieście, ale także w regionie. Wisienką na torcie był moment wręczenia „Złotej Maski 2025”.
Dziś, w Galerii Biblioteki Wojewódzkiej im. Hieronima Łopacińskiego odbędzie się czytanie dramatu „Grupa krwi” w wykonaniu aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy.
Po raz pierwszy w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się podróż przez Wszechświat. Przygotujcie się na niezwykłą podróż, pełną niesamowitych zabaw. Obecność obowiązkowa!
Kiedyś wyjście do teatru było świętem. Sam pobyt na głośnym przedstawieniu był powodem do chwalenia się w towarzystwie - aktor i współzałożyciel Kompanii Teatr, założyciel Teatru w Remizie, Teatru Seniora. W przeszłości aktor lubelskiego Teatru im. H. Ch. Andersena oraz Kompanii Teatr i Teatru Provisorium oraz ultramaratończyk. Michał Zgiet opowiada nam nie tylko o teatrze
W najbliższą środę (26 marca), w siedzibie Fundacji ArtSystem (ul. Górska 3) odbędzie się przejmujący monodram Jolanty Deszcz-Pudzianowskiej „A hejm”, z muzyka na żywo Dymitra Harelau.
"Ryt przejścia" to nie jest klasyczny spektakl, do jakich przywykliśmy. To zaproszenie do interaktywnej, nielinearnej podróży w towarzystwie Antonina Artauda i Wacława Niżyńskiego oraz zwierząt totemicznych.
Czy zdarza Wam się odkładać coś ważnego na później? Spektakl "To do or not to do?" w reżyserii Stefano Silvino to poruszająca opowieść o prokrastynacji - zjawisku, które dotyka nas wszystkich. Zobaczcie, jak taniec staje się formą walki z wewnętrznym chaosem i presją perfekcji.
Andersen nie był zwykłym pisarzem, lecz człowiekiem, który wiele przeszedł – mówi Joanna Rzączyńska, autorka scenariusza spektaklu „Ostatnia podróż Andersena”. Premiera już w sobotę, 8 marca, w Teatrze Andersena w Lublinie.
“To spektakl o nas, o naszej relacji, o naszym spotkaniu i o próbie powiedzenia czym jest relacja człowieka ze sztuką’’ - mówi Wojtek Mazolewski o spektaklu „OK.NO (The window)” premiera którego się odbędzie w Teatrze Starym.
Każdy duży i mały z Lublina zna to logo czarnego kogucika na żółtym tle. Teatr Andersena niedawno obchodził 70-lecie istnienia. Jednak jego dalsze losy są nieznane. Ratusz poszukuje dla placówki nowej siedziby.
Marzec w Teatrze Centralnym zapowiada się nad wyraz ciekawie. Przygotowano repertuar, który łączy klasykę, nowoczesność oraz teatr dla widzów w każdym wieku.
60 projektów z dofinansowaniem prawie miliona złotych. Zakończył się tegoroczny konkurs Miasto Kultury. Projekt ma na celu tworzenie i upowszechnianie kultury wśród mieszkańców Lublina.
Zamojski Dom Kultury zaprasza do siebie na ferie dzieci. W sobotę 22 lutego (godz.16) wystawiony tam zostanie spektakl „Żelka, Pan Wykałaczka i Robot”.
Jest postacią kluczową w kulturze polskiej za co w ubiegłym miesiącu otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Lublina. Dzisiaj natomiast twórca Sceny Plastycznej KUL świętował okrągłe urodziny.
Lubelski Teatr Tańca zaprasza w najbliższy piątek (7 lutego) na "Juvenalia 3" w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego Junior z Waszawy. „Juvenalia 3” to nie tylko balet – to niesamowity pokaz młodzieńczej pasji, elegancji, sztuki na najwyższym poziomie oraz muzyki.
Już niebawem Teatr Stary będzie świętował 13 rocznicę wznowienia działalności. O historii, artystach, budżecie i marzeniach rozmawiamy z Michałem Karapudą, dyrektorem Teatru Starego.
Wyspa pisarzy, samotność i poszukiwanie Boga – to właśnie czeka na widza w „Księdze Znaku”. Przyjdź na spektakl neTTheatre CK w Lublinie i razem z głównym bohaterem odkryj tajemnice tej niezwykłej podróży!
Czy jesteście ciekawi, jak wygląda telewizja od środka? Cała prawda o kłamstwach i manipulacjach w przezabawnej komedii „Telewizja kłamie”. Znani aktorzy (Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Bartosz Opania i inni) wcielają się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych i osobowości telewizyjnych.
Na tydzień przed premierą „Don Giovanniego” rozmawiamy ze znakomitym reżyserem filmowym i teatralnym, Wojciechem Adamczykiem, który odpowiada za reżyserię przedstawienia.