Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tytuł otwartej w piątek, 21 marca wystawy jest tylko pretekstem do kontynuowania fascynacji Lubelskim Bursztynem. W malarskiej twórczości Krystyny Rudzkiej-Przychody i towarzyszących Jej poszukiwaniach obecności bursztynu w czasoprzestrzeni Lubelszczyzny, zaangażowany jest od lat prof. Lucjan Gazda.
Gdyby żył, Józef Czechowicz skończyłby dzisiaj 122 lata. Choć poety od dawna nie ma wśród nas, to pamięć o nim pozostała w jego twórczości. I w akcjach organizowanych przez lubelskie muzeum.
Tłum przybyłych na wernisaż w piątkowy wieczór widzów zachwyciła wystawa pełna kosmicznych wizji i artystycznych odkryć. Wojciech Siudmak nie przestaje inspirować.
Już dzisiaj, 15 marca, Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie zaprasza do świętowania urodzin Józefa Czechowicza. Wstęp do muzeum będzie bezpłatny, a na gości mają czekać niespodzianki.
– Może dziecinnej nadziei nie mam, życie uczy ostrożności i sceptycyzmu. Ale wierzę w lepsze jutro, spełnienie marzeń i w dobro ludzi. – dzieli się malarka Honorata Świderska swoimi refleksjami na wystawie “Echo Dzieciństwa”.
Wybitne polskie artystki to nie tylko Tamara Łempicka czy Olga Boznańska. Przekonamy się o tym na najnowszej wystawie w Muzeum Narodowym w Lublinie, gdzie znajdziemy ponad 500 prac aż 133 artystek.
Najbliższa sobota w przestrzeni Lubelskich Zakładów Tytoniowych zapowiada się nad wyraz ciekawie ponieważ odbędzie się tam wernisaż wystawy OST BLOK autorstwa Piotra Pauka, znanego jako Lump — jednego z najważniejszych twórców polskiej sztuki ulicznej.
Multimedialna Galeria CSK dała nowe spojrzenie na twórczość awangardowego artysty. Z wystawą może zapoznać się każdy.
60 projektów z dofinansowaniem prawie miliona złotych. Zakończył się tegoroczny konkurs Miasto Kultury. Projekt ma na celu tworzenie i upowszechnianie kultury wśród mieszkańców Lublina.
Warsztaty Kultury zapraszają na wyjątkową wystawę prac artysty Andrzeja Kota. Na odwiedzających czeka kilkaset prac artysty.
Saudade to portugalskie słowo oznaczające nostalgię, smutek, melancholię i przemijanie. Saudade to też tytuł wystawy fotografii Magdaleny Chojnackiej. Wernisaż w piątek, 14 lutego.
Pierwsza wystawa zbiorowa w 2025 roku została poświęcona zimie.
W tym tygodniu otwarta została wystawa poświęcona historii jednego z pierwszych, większych zakładów przemysłowych w Lubartowie - huty szkła. Zdjęcia, archiwalne materiały prasowe i wspomnienia hutników zebrał lubartowianin, Paweł Talma, który sam pochodzi z wielopokoleniowej, hutniczej rodziny.
19 grudnia o godz. 18 w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Cugowskim. Pretekstem do spotkania będzie otwarcie ekspozycji pamiątek z prywatnego archiwum artysty.
Dziś, 9 grudnia, rozpoczyna się trzecia już edycja Festiwalu Bliski Wschód, prezentującego twórczość teatralną artystów z Polski, Białorusi i Ukrainy. W tym roku pod hasłem „Strategiczny las”.
Czarno-czerwony kawasaki GPZ 900r Ninja - ten sam, na którym w 1986 roku w filmie Top Gun jeździł Tom Cruise, a także towarzysząca mu Kelly McGillis - stoi teraz w hangarze Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. To jedna z kilku maszyn, która brała udział w produkcji amerykańskiego studia Paramount Pictures
Lubelskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych obchodziło swoje 60-lecie w wyjątkowy sposób. W piątek, 22 listopada, w Galerii TPSP „Przy Bramie” odbyła się jubileuszowa wystawa, która zgromadziła członków i sympatyków towarzystwa, artystów oraz mieszkańców Lublina.
Znamy wyniki XXIX Międzynarodowego Biennale Fotografii „Zabytki”. Wydarzenie zgromadziło miłośników fotografii z kraju i zagranicy, oferując przestrzeń do ukazania artystycznej wizji dziedzictwa kulturowego.
Od 22 listopada do 15 grudnia na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie można oglądać 233 zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji Grand Press Photo oraz najważniejsze prace z poprzednich lat konkursu.
Lubelskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych kończy 60 lat. Z tej okazji 22 listopada (piątek) odbędzie się wystawa jubileuszowa.
Emil Korytko to polski zesłaniec i patriota, który w Słowenii cieszy się szacunkiem należnym bohaterom narodowym. Tę ważną dla Polaków i Słoweńców postać przybliża otwarta w Lublinie wystawa.
W Klubie Muzycznym CSK otwarto wystawę fotograficzną – Twarze JazzPRessu. Wystawa przedstawia historię okładek magazynu „JazzPRESS”, wydawanego od 14 lat e-magazynu poświęconego jazzowi. Autorem zdjęć jest Kuba Majerczyk.