14:01

Cracovia - Motor Lublin. Znowu dobrze zaczęli, ale ostatecznie dostali lanie (zapis relacji na żywo)

Autor: Zdjęcie autora lukisz
(fot. Piotr Michalski)

Motor prowadził na wyjeździe z Cracovią 1:0 i 2:1. Niestety, przegrał w Krakowie aż... 2:6. Gospodarze wypunktowali rywali z Lublina w końcówce spotkania.

Cracovia – Motor Lublin 6:2 (2:2)

Bramki: Olafsson (6, 44, 72), Kallman (77, 79), Bochnak (86) - Stolarski (2), Scalet (8).

Cracovia: Ravas – Ghita, Hoskonen, Skovgaard, Kakabadze, Atanasov (58 Sokołowski), Maigaard, Olafsson, Hasić, Rózga (70 Bochnak), Kallman.

Motor: Rosa – Stolarski (59 Wójcik), Rudol (73 Bartos), Najemski, Luberecki, Scalet, Samper, Wolski (73 Caliskaner), M. Król (59 Ndiaye), Mraz (81 Wełniak), Ceglarz.

Żółte kartki: Atanasov, Hasić, Skovgaard - Rudol, Samper, Ceglarz.

Sędziuje: Marcin Kochanek (Opole).

Rezerwowi:

Cracovia: Al-Ammari, Bedrzycki, Bochnak, Burek, Bzdyl, Lachowicz, Sokołowski.

Motor: Bartnik, Wełniak, Caliskaner, Wójcik, van Hoeven, Simon, Ndiaye, Bartos, Palacz.

----------------------------------------------------------------

90+'1 Jeszcze Bochnak w poprzeczkę, a po chwili koniec meczu. Motor znowu kapitalnie zaczął zawody, ale ostatecznie dostał lanie.

86' Pogrom w Krakowie. Rzut rożny na dalszy słupek, Olafsson zgrywa głową przed szesnastkę, a Bochnak uderza z niesamowitą precyzją. Piłka odbija się od słupka i ląduje w siatce, a na tablicy wyników aż 6:2.

81' Wełniak zmienia Mraza.

79' Ceglarz stracił piłkę na wysokości pola karnego rywali. Maigaard bardzo dobrze wyprowadził kontrę. Po chwili Hasić świetnie podał na prawe skrzydło do Kakabadze, ten jeszcze lepiej w polu karnym zagrał lekko do Kallmana, a Fin kapitalnie to wykończył. Jest 5:2 i teraz już na pewno po zawodach.

77' Chyba po meczu. Rzut wolny dla Motoru, ale fatalne podanie Caliskanera, który chciał szybko rozpoczęć grę, a zaliczył kosztowną stratę. Maigaard wślizgiem przejmuje futbolówkę i od razu zagrywa prostopadle do Kallmana, a ten w sytuacji sam na sam trafia na 4:2.

73' Podwójna zmiana w Motorze. Schodzą Rudol i Wolski, a wchodzą Bartos i Caliskaner.

72' Centra z rzutu rożnego, Ghita strąca piłkę głową, a na dalszym słupku ustawił się Olafsson, który kompletuje hat-tricka. Niestety, gospodarze prowadzą 3:2.

70' Bochnak - Rózga.

69' Kartka dla Ceglarza.

64' I po chwili powinno być 2:3! Kapitalnie prostopadłe podanie Sampera, Ndiaye wyszedł sam na sam z bramkarzem, "objechał" już Ravasa i uderzył na pustą bramkę. Niestety, zdecydowanie za lekko i obrońca bez problemów wybija na rzut rożny.

64' Kakabadze zatrzymany w polu karnym. Ostatnie minuty lepsze w wykonaniu Cracovii.

61' Kartka dla Sampera.

60' Szansa na trzeciego gola dla "Pasów". Centra z prawego skrzydła na dalszy słupek, Maigaard zupełnie niepilnowany uderza głową, ale prosto w bramkarza.

59' Dwie zmiany także w Motorze: Wójcik za Stolarskiego i Ndiaye za Króla.

58' Sokołowski wchodzi, Atanasov schodzi.

51' Scalet po ziemi udrza obok słupka. Dobre wejście gości w drugą połowę.

49' Kartka dla Rudola. Obrońca "skasował" groźną akcję rywali.

48' Fatalna strata Cracovii na własnej połowie, Wolski w akcji czterech na trzech, ale jego strzał zablokowany, szkoda.

46' Ruszyła druga połowa.

45' Koniec pierwszej połowy. Znowu emocje w meczu z udziałem Motoru, ale znowu podopieczni trenera Stolarskiego stracili prowadzenie.

44' Niestety, tuż przed przerwą 2:2. Kallman atakował prawym skrzydłem, uderzył, a Rosa odbił futbolówkę. Trochę pechowo, bo do Olaffsona, który wygrał walkę o pozycję z Królem i klatką piersiową skierował futbolówkę do bramki.

43' Próba dogrania głową do Ravasa, ale bramkarz łapie już piłkę za linią i będzie rożny. I jeszcze jeden.  Drugi korner kończy się strzalem, ale takim do statystyk, bo bez problemów radzi sobie z tym uderzeniem Ravas.

38' Krótkie rozegranie do Sampera i kiepska wrzutka Hiszpana. Szybka kontra, ale Kakabadze też kiepsko wykładał piłkę koledze.

37' Ceglarz faulowany przy linii bocznej i będzie szansa na wrzutkę z wolnego.

33' Dobra akcja Motoru. Szkoda, że na koniec Ceglarz źle dogrywał w pole karne.

32' Hasić na dalszy słupek, znowu niewiele zabrakło, żeby któryś z jego kolegów przejął piłkę.

29' I od razu popędziliśmy pod drugą bramkę. A tam Ceglarz atakował lewym skrzydlem, ale zabrakło lepszego dogrania.

29' Kolejna akcja Cracovii, Kallman dostał piłkę tuż przed szesnastką, ale strzelił prosto w bramkarza.

28' Ufff dobre podanie górą za plecy obrońców, ale Kallmanowi zabrakło centymetrów, żeby przejął piłkę w sytuacji sam na sam z Rosą.

25' I kolejna szybka strata przyjezdnych. Ghita za mocno, łapie Rosa.

24' Od kilku minut gospodarze przy piłce, a gra toczy się głównie na połowie Motoru.

23' Podanie górą w pole karne, Motor wybija, ale "Pasy" sugerują zagranie ręką. W powtórkach widać, że Samper rzeczywiście zagrał ręką, ale gramy dalej. Nie ma mowy o jedenastce.

22' Teraz gorąco po rzucie rożnym. Olafsson wstrzelił właśnie ostro piłkę z lewej flanki, ale żaden z jego kolegów nie przeciął tego zagrania. Dzieje się jednak w Krakowie i chyba można być pewnym, że gole jeszcze w tym spotkaniu padną.

21' Bardzo dobra akcja Hasicia, który został powstrzymany w ostatniej chwili. Minęło kilkadziesiąt sekund i po zagraniu wzdłuż bramki Olafssona na rzut rożny piłkę wybija Luberecki.

20' Szkoda tej akcji. Luberecki zaliczył przechwyt, ale od razu za daleko wypuścił sobie piłkę i błyskawicznie ją stracił.

16' Groźnie pod bramką Motoru po rzucie rożnym, ale strzał gospodarzy wybity.

15' Ceglarz zza pola karnego, ale nad bramką.

11' Świetne podanie Sampera do Scalet w pole karne, ale pomocnik tym razem pudłuje w niezłej sytuacji.

8' I mamy odpowiedź ze strony gości, teraz na listę strzelców wpisuje się Scalet. Znowu ekipa z Lublina na prowadzeniu. Po centrze Króla z prawej flanki idealnie w szesnastkę wbiegł Scalet. Ravas miał piłkę na rękach, wydawało się, że jednak obroni ten strzał, ale futbolówka wturlała się za linię.

6' Zapowiada nam się kolejny szalony mecz, bo do wyrównania doprowadza Olafsson! Fatalnie zachowała się defensywa żółto-biało-niebieskich. Obrońcy zdecydowanie zgubili z radarów Olafssona, który zupełnie niepilnowany dostał piłkę na dalszym słupku sfinalizował centrę Hasicia.

2' Cracovia wybija, przed szesnastką, jak zwykle czekał Król, ale jego uderzenie zablokowane. Szczęśliwie piłka spada do Stolarskiego, który... uderza do siatki. Nie minęło nawet 90 sekund, a Motor znowu szybko otwiera wynik spotkania.

2' Niezła wrzutka, ale jednak wybija Cracovia.

1' Ciut ponad 20 sekund i już Luberecki wywalczył rzut wolny. Będzie pierwsza centra Wolskiego.

1' Zaczęła Cracovia.

------------------------------------------------------------

Mateusz Stolarski na antenie Canal+ Sport 3

– Moje bronienie zawodników nie wynika z tego, że często oglądam Mourinho. Po prostu z tego, że wykonali wiele bardzo dobrych rzeczy. Uderzyliśmy się w pierś po bramce na 2:0, gdzie Widzew szybko odrobił straty i było 2:2. Nie zarządzaliśmy tym meczem, jak drużyna, która prowadzi 2:0. Byliśmy niecierpliwi, nie weszliśmy w posiadanie piłki, nie dopełniliśmy szczegółów. Myślę, że to były najlepsze wnioski, które pomogą nam być bardziej płynnym w grze. Trzeba zaakceptować, że nie będziemy stabilni, chcielibyśmy budować serie. Trzeba przyznać, że my, włącznie ze mną uczymy się tej ligi. W podstawowym składzie mamy czterech zawodników, którzy nie debiutowali na najwyższym poziomie w Motorze. Doświadczenia nie kupisz, ale jesteśmy mądrą grupą i chcemy wyciągać wnioski, jak najszybciej. Nie chciałem robić wielu zmian, bo poza 12 minutami mecz z Widzewem był dobry.

Podatek od nieruchomości w górę. Miasto czeka na 82 miliony

Od przyszłego roku mieszkańcy Puław oraz właściciele miejscowych budynków zapłacą trochę więcej. Podatek od nieruchomości decyzją radnych, zgodnie z wolą prezydenta, zostanie podniesiony.

Górnik Łęczna tylko remisuje z Pogonią Siedlce. Słodka zemsta byłego napastnika

Po domowej wygranej z Wisłą Kraków na swoim stadionie Górnik Łęczna pojechał do ligowego outsidera po drugą z rzędu Wygraną. Łęcznianie prowadzili po kapitalnej bramce Fryderyka Janaszka, ale w końcówce spotkania remis gospodarzom uratował były napastnik Górnika Karol Podliński

Słaby trzeci kwartał w puławskich Azotach. Jest gorzej, niż było
biznes

Grupa kapitałowa puławskich Zakładów Azotowych ma za sobą jeden z najgorszych trzecich kwartałów w historii. Przychody ze sprzedaży w dół. Marża w dół. Chemiczny kombinat w trzy miesiące przyniósł 148 mln zł straty netto. Od początku roku to już minus 484 mln.

Uwaga kierowcy - w nocy i nad ranem będzie mglisto. IMGW wydało ostrzeżenia
pogoda

Dzisiejsza noc część województwa spowije gęsta mgła. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej przed tym zjawiskiem ostrzega mieszkańców sześciu powiatów północnej i wschodniej Lubelszczyzny.

Zaczęli świetnie, ale hit kolejki nie dla Bogdanki LUK Lublin

W hicie dziewiątej kolejki Bogdanka LUK Lublin przegrała na wyjeździe z PGE Projektem Warszawa 1:3. Dla lublinian była to pierwsza porażka w sezonie

Weekend z trzydziestką
foto

Trzydziestka nie zwalnia tempa. Weekendy w klubie 30 cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Jeśli chcecie poczuć atmosferę tego miejsca, to obejrzyjcie naszą fotogalerię, a dowiecie się jak się bawi Lublin.

Mieszkańcy Skowieszyna przy odnowionym niedawno budynku świetlicy, gdzie docelowo może funkcjonować także remiza ochotniczej straży. Przy ociepleniu społecznie pracowało blisko 40 osób
społeczeństwo

Po godzinach, na urlopach, społecznie. Sami zmieniają swoją wioskę na lepsze

Czasem wystarczą niewielkie środki to osiągnięcia dużych rzeczy. Grupa mieszkańców Skowieszyna w gminie Końskowola udowadnia, że pracując razem dla dobra swojej wioski można naprawdę wiele. Sami zbudowali boisko, plac zabaw i staw rybny. Niedawno ocieplili świetlicę i to nie jest ich ostatnie słowo.

Puławscy radni po miesięcznym namyśle zgodzili się na nowy pakiet obligacji. Przeciwny zaciąganiu długu był klub PiS, którego radni uznali, że rządowa pomoc anuluje pożyczkowe potrzeby miasta w tym roku
Puławy

Gorąca dyskusja na sesji w Puławach. Jest zgoda na 10 mln długu

Podczas ostatniej sesji puławscy radni, po długiej dyskusji, zgodzili się na emisję obligacji komunalnych o wartości 10 mln zł. Rządząca miastem koalicja może odetchnąć z ulgą. Pieniądze z planowanego w budżecie długu to warunek rozstrzygnięcia przetargu m.in. na remont hali MOSiR.

Motor prowadził w Krakowie 1:0 i 2:1, ale znowu nie zdobył nawet punktu
WIDEO

Motor świetnie zaczął, ale fatalnie zakończył mecz z Cracovią [zobacz bramki]

Zaczęło się świetnie, ale skończyło tragicznie. Motor prowadził na wyjeździe z Cracovią 1:0 i 2:1. Niestety, ostatecznie przegrał aż 2:6. Drugi raz z rzędu kibice z Lublina muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Przed tygodniem żółto-biało-niebiescy zmarnowali przecież dwie bramki zaliczki i ulegli Widzewowi 3:4.

Rok akademicki rozpoczęty. Klubowe otrzęsiny studentów KUL
zdjęcia

Jak zacząć rok akademicki to z przytupem! Zobaczcie fotki z oficjalnych otrzęsin studentów KUL w klubie SERCE. O muzyczny klimat zadbał Jakub Oszust, aka Coudry, który wystąpił na żywo. Tak się bawi Lublin!

Hala Targów Lublin zamieniła się w ogród zoologiczny. Trwa ZOOpark
zdjęcia wideo

W weekend hala Targów Lublin to prawdziwy zwierzyniec. Można oglądać tutaj zwierzęta z całego świata jak i naszego podwórka. Spotkać można nawet te wymarłe - w hali grasuje "dinozaur".

Dobre wibracje i duchowe zdrowie. Trwają ezoteryczne targi
Lublin

Osoby wierzące w to, że nie wszystko czego nie widać nie istnieje, a posiadanie aury jest najbardziej naturalną rzeczą we wszechświecie - w tym miejscu poczują się jak ryby w wodzie. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym dzisiaj i jutro trwają Targi Ezoteryczne i Medycyny Naturalnej.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Marii Curie-Skłodowskiej
foto

UMCS ma już 80 lat - tak zmieniała się największa lubelska uczelnia

Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej obchodzi jubileusz 80-lecia istnienia. 23 października 1944 roku rozpoczął działalność jako uczelnia państwowa. Z tej okazji zamieszczamy wyjątkowe zdjęcia, które pokazują jak zmieniała się uczelnia i jej otocznie.

Wojewoda Krzysztof Komorski i wójt Suśca Zbigniew Naklicki podczas uroczystości w muzeum