Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Spada liczba kradzieży z włamaniem, a rośnie ich wykrywalność – dowodzą policyjne statystyki. Nie powinno to jednak uśpić naszej czujności. W ubiegłym roku w Polsce było bliko78 tys. kradzieży z włamaniem, z czego sprawców niemal 50 tys. nie wykryto.
120 nowych mieszkań oddaje do użytku Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze w piątek, kolejnym będą wydawane od poniedziałku. Budowę bloków dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego.
Puławy. Marzeń o znalezieniu dużego inwestora, który scali 5-hektarowy teren przy ul. Sosnowej i postawi tam luksusowy hotel, miastu nie udało się zrealizować. Radni uchwalili więc nowy plan zagospodarowania, który umożliwi sprzedaż i zabudowę mniejszych działek w tej okolicy.
Miejskie grunty przy Spokojnej, Nałęczowskiej i al. Spółdzielczości Pracy mogą trafić na sprzedaż. Rada Miasta pozwoliła prezydentowi na spieniężenie nieruchomości. Nie zmieni za to właściciela część zielonego skweru przy Filaretów.
Zadłużeni lokatorzy mieszkań komunalnych będą mogli starać się o umorzenie nawet 70 proc. zaległości czynszowych. Rada Miasta zatwierdziła program oddłużeniowy. Osoby zainteresowane przystąpieniem do tego programu będą mieć na to pół roku.
Rusza wstępny nabór wniosków na Mieszkania Plus w Białej Podlaskiej. Do tego celu Zakład Gospodarki Lokalowej stworzył specjalną aplikację internetową.
W ścisłym centrum Lublina powstanie blisko 200 luksusowych apartamentów. Do dyspozycji lokatorów m.in. całodobowa obsługa i prywatny basen. Taki standard kosztuje. Za najwyżej usytuowane apartamenty trzeba zapłacić 16 tys. zł/mkw.
– Ostatnie zmiany w ofertach kredytów hipotecznych zaowocowały wzrostem przeciętnych marż, do poziomów najwyższych od lat – wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera. Ceny transakcyjne mieszkań utrzymują się natomiast na stałym poziomie.
Kolejne miejskie lokale trafią na przetarg mający wyłonić nowych najemców. W wielu przypadkach dotychczasowi dzierżawcy zwalniają pomieszczenia nawet nie zaczynając w nich działalności. Najwięcej pustych lokali jest w centrum miasta.
Gotowa jest propozycja nowego zagospodarowania terenów u zbiegu Dożynkowej i Goździkowej. Na działkach rezerwowanych dotąd pod usługi publiczne mogłyby stanąć domy jedno- i wielorodzinne. Przy Dożynkowej wskazano też nowe miejsce pod handel i usługi.
Koniec programu Mieszkanie dla Młodych spowodował, że Polacy kupują mniej tanich mieszkań. To skutkuje wzrostem cen transakcyjnych. Przeciętna cena w Lublinie wynosi obecnie 4842 zł za mkw.
Część banków dopuszcza zawieszenie spłaty kredytu nawet na pół roku, jednak większość ogranicza tę możliwość do jednego lub dwóch razy w ciągu całego okresu kredytowania. Z tzw. wakacji kredytowych skorzystać mogą tylko ci, którzy spłacają raty w terminie.
Na poświęconym branżowym portalu trwa głosowanie na najlepszą realizację architektoniczną 2016 roku. W pierwszej trójce utrzymuje się zaprojektowany przez Bolesława Stelmacha budynek Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Głosy można oddawać do 22 maja.
Prezydent nie dostał zgody na sprzedaż atrakcyjnej działki z budynkiem zwalnianym przez „odzieżówkę” przy Spokojnej. Jego pomysł nie zdobył większości głosów w Radzie Miasta. Pieniądze z transakcji miały być przeznaczone na budowę szkoły na Czubach.
W czwartek okaże się, czy prezydent będzie mógł sprzedać atrakcyjną miejską działkę z budynkiem opuszczanym przez „odzieżówkę” przy Spokojnej 10. Prezydent liczy na inwestora stawiającego hotel lub bloki. Ale na sprzedaż musi się zgodzić Rada Miasta.
Przy al. Warszawskiej w Lublinie rozpoczęła się budowa tzw. mikroapartamentów. Największe z nich mają liczyć zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych.
Jurorzy konkursu „Fasada Roku 2016” wyróżnili elewację z Lublina. Budynek wielorodzinny przy ul. Jantarowej doceniono za „lekką”, elegancką, a zarazem interesującą architekturę mieszkaniową.
Nie powiodła się druga próba sprzedaży kamienicy przy Grodzkiej 36a, która została wystawiona na przetarg przez miejską spółkę Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
UMCS ogłosił przetarg na sprzedaż Instytutu Psychologii przy pl. Litewskim. Za budynek wraz z przylegająca działką uczelnia chce dobrze ponad 7 milionów zł.
Chełm wydał pozwolenia na budowę kolejnego bloku wielorodzinnego w rejonie ulicy Lubelskiej. Stanie w sąsiedztwie jednostki wojskowej. Nowe mieszkania przeznaczone są dla jej kadry.
Miejsce polityków zajmą nauczyciele, a zamiast taniej odzieży sprzedawane będą pralki. Nowi najemcy urządzą sobie cztery lokale użytkowe wystawione na przetarg przez miasto.
Realizowane w centrum stolicy kompleksy biurowe, w których powstaną wysokie wieże, przyniosą miastu nową panoramę. Pałac Kultury i Nauki pozostanie w cieniu konkurenta, który będzie miał aż 310 metrów z iglicą i będzie najwyższym budynkiem w Polsce
Tańsza ziemia, niższe podatki, spokojniejsze życie. To powody dla których coraz więcej osób buduje się wokół Lublina. W ubiegłym roku w powiecie lubelskim otaczającym stolicę regionu wydano 837 pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych.
Poprawia się dostępność mieszkań w Polsce. Nasze wynagrodzenia w ostatnich latach rosną, a ceny nieruchomości pozostają dość stabilne. Choć jest lepiej, to zakup mieszkania pozostaje nadal dużym wyzwaniem.
Piękny czy brzydki? – w internecie rozgorzała dyskusja nad budynkiem, który ma stanąć na tzw. Zielonym Rynku w Zamościu. Prawicowy portal Niezależna.pl o „szkaradnym” apartamentowcu zaalarmował UNESCO