Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

Pan Marian podczas zbierania dowodów na nierówne traktowanie przez władze spółdzielni mieszkańców ró

Zimny wychów spółdzielców

Marian Zarzeka od pięciu lat upomina się o to, co - jego zdaniem - należy mu się jako pełnoprawnemu członkowi Spółdzielni Mieszkaniowej Klakson w Lublinie. Na razie bezskutecznie.

Na każdych targach wystawcy pokazują wiele budowlanych nowości (Karol Zienkiewicz)

Budowlane handlowanie pełne niespodzianek

Rozmowa z Magdaleną Starzyńską z Międzynarodowych Targów Lubelskich SA, koordynatorem Targów LUBDOM Wiosna 2009

W ramach programu "Rodzina na swoim" Bank Gospodarstwa Krajowego może przez osiem lat spłacać częś

Więcej banków pożyczy rodzinie

Kolejne trzy banki przystąpiły do programu \"Rodzina na swoim”.

Dobrze wybrany projekt domu gwarantuje połowę radości z jego posiadania. (Dorota Awiorko/archiwum)

Jak wybrać dobry projekt domu

Na pytania czytelników odpowiada Monika Lisowska-Łętocha, dyrektor Pracowni Projektowej w ARCHON+

Dziecko nie powinno jednorazowo oglądać telewizji dłużej niż godzinę. (Centrum Dobrego Obrazu)

Telewizor i dziecko w domu

Jeżeli mamy w domu małe dziecko, musimy wziąć pod uwagę, że będzie ono dotykało ekranu, naciskało go, stukało, itp.

Nawet przy tej pogodzie budowlańcy wznoszą mieszkania dla tych, którzy pod koniec zeszłego roku zapo

Kredyty na dom nie umarły

Rynek kredytów hipotecznych nie zamarł całkowicie, a zaostrzone kryteria nie wystraszyły tak wielu kredytobiorców jak sądzono - twierdzą analitycy firmy doradczej Open Finance.

Dziecko najbezpieczniej czuje się w ramionach mamy. Albo przynajmniej na jej kolanach. (Archiwum)

Żeby dom był bezpieczny dla dziecka

Urządzanie mieszkania, w którym wkrótce pojawi się maleńki lokator, jest nie lada wyzwaniem. Beztroski spokój młodych rodziców kończy się w momencie, w którym dziecko zaczyna raczkować, a potem stawiać pierwsze kroki. Malutkie rączki, żądne poznania świata buszują w szufladach komód, sięgają na regały, bawią drzwiami od pokoju i sprawdzają, jak działa kuchenka elektryczna. Właśnie na tym etapie życia dziecka zdarza się zwykle najwięcej wypadków. Chcąc im zapobiec, rodzice starają się nie spuszczać z oczu dzieci nawet na chwilę. Ale jedna chwila nieuwagi wystarczy, aby sprytny maluch dotknął rozgrzanej płyty, przytrzasnął rączkę drzwiami lub wsadził spinacz do gniazdka.

Aby nie trzeba było tulić się do kaloryfera wystarczy już na etapie projektowania pomyśleć o tym, by

"Ciepłych” domów wciąż jest za mało

Oszczędzanie energii się opłaci, choć na początek trochę kosztuje. Zużycie energii na ogrzewanie budynków, a tym samym i ponoszone na to wydatki, należy w Szwecji do najniższych na świecie. A przecież jest to jeden z najzimniejszych krajów Europy! Paradoks? Nie. Raczej ekonomiczne myślenie idące w parze ze zdrowym rozsądkiem, przejawiającym się w stawianiu przed architektem zadania zaprojektowania domu energooszczędnego. Na etapie budowy nieco droższego, fakt, ale później, w czasie korzystania z niego, poniesione wówczas wydatki opłacą się w dwójnasób (albo i trójnasób). O tym, czy jego dom lub inny budynek ma być energooszczędny, decyduje przede wszystkim inwestor i zawartość jego portfela. Za przygotowanie projektu ciepłego domu odpowiada jednak architekt. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Rockwool Polska przez Ecofys Poland, firmę działającą w dziedzinie efektywnego wykorzystywania i produkcji energii oraz ochrony środowiska wynika, że przeszło połowa polskich architektów uważa, że warto ponieść większe wydatki dla uzyskania lepszej energooszczędności budynku niż wymagają tego przepisy prawne. Według 80 proc. architektów zasada ta dotyczy budownictwa mieszkaniowego, wg 69 proc. - obiektów publicznych i przemysłowych. Ale tylko co czwarty klient zlecający przygotowanie projektu nieruchomości akceptuje proponowane przez architekta ponadstandardowe rozwiązania energooszczędne. Już z tego wynika, że odsetek budowanych w Polsce \"ciepłych” domów wciąż jest zbyt mały. Na etapie budowy inwestorzy wybierają bowiem zazwyczaj tańsze rozwiązania, myśląc w pierwszej kolejności o obecnych wydatkach, a nie kosztach eksploatacji domu w przyszłości. Od projektu architektonicznego inwestorzy oczekują przede wszystkim niskich kosztów przedsięwzięcia (aż 89% wskazań). Świadomość konieczności oszczędzania energii jednak wzrasta. Dla 63 proc. uczestników badania niewielkie koszty eksploatacji są równie ważne jak estetyka obiektu. Upowszechnieniu energooszczędnego budownictwa sprzyja dostęp do informacji i rosnąca zamożność obywateli. Paradoksem jest jednak fakt, że znaczącego poziomu majętności nie da się osiągnąć bez efektywnej polityki energetycznej. Przykładem jest wspomniana na wstępie Szwecja. Materiał powstał na podstawie raportu \"Szóste paliwo - Polacy o oszczędzaniu energii w budownictwie - architekci, inwestorzy”. Pełny jego tekst dostępny jest na stronie www.rockwool.pl Źródło: Agencja Public Relations Partner of Promotion Sp. z o.o.

Zbigniew Oleszczuk z Białej Podlaskiej wygrał radiomagnetofon. Tomasz Ścibior z Wierzchoniowa k. Kaz

Zwycięzcy z drugiego losowania

Drugie losowanie nagród dodatkowych loterii \"Mieszkanie za czytanie” już za nami. Poniżej przedstawiamy pełną listę szczęśliwców, którzy wygrali atrakcyjny sprzęt AGD i RTV. Losowanie miało miejsce w siedzibie redakcji Dziennika Wschodniego w Lublinie we wtorek 24 lutego 2009 r.

Teleblok - funkcjonalny i estetyczny panel zasilający, porządkujący łączność biurową, działający na

Biuro mam w domu

Od jutra przestaję chodzić do pracy - postanawiasz. I nie chodzisz. Niemożliwe?

Rządowa dopłata dla bezrobotnych kredytobiorców będzie w gruncie rzeczy pożyczką (Jacek Świerczyński

Rząd pomoże Ci spłacić kredyt

Nie masz pracy i pieniedzy? Nie martw się!

Do udziału w konkursie "Pierwsze okno PCV w Polsce” zachęca plakat stylizowany na list gończy jak z

Cała Polska szuka pierwszego okna z PCV

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie… Co? Pierwsze okno z PCV w Polsce! W polskich domach i mieszkaniach są już miliony okien z PCV - ale które z nich zamontowane było pierwsze? Odpowiedź poznamy być może już niedługo, dzięki konkursowi \"Pierwsze okno PCV w Polsce”.

Wczorajsze losowanie odbyło się pod bacznym okiem pracowników Biura Loterii oraz Czytelników (Jacek

Wylosowaliśmy kolejne nagrody

Wczoraj w siedzibie redakcji odbyło się kolejne losowanie nagród dodatkowych. 28 sztuk sprzętu AGD i trzy urządzenia RTV, które nie zostały odebrane przez zwycięzców poprzedniego losowania.

Choć drzwi są prostokątne, to można eksperymentować z kształtami i rodzajami przeszkleń, różnego rod

Kółko, trójkąt, a może kwadrat?

Czy geometrię da się ujarzmić i zamknąć we wnętrzu, zgodnie z własnymi marzeniami i oczekiwaniami? Tak, ale wymaga to nie tylko odpowiedniej wiedzy na temat zasad aranżacji wnętrz, ale również odpowiedniej wrażliwości i poczucia estetyki.

Targi LUBDOM Wiosna 2009 już za miesiąc

Targi LUBDOM Wiosna 2009 już za miesiąc

Pełną parą idą przygotowania do XXVI Lubelskich Targów Budowlanych LUBDOM Wiosna 2009.

Tym, którzy zadłużyli się na budowę własnego dachu nad głową, rząd chce dopłacić do kredytów (Karol

Rząd dopłaci do kredytów na dom

W swoim wystąpieniu w Sejmie premier Donald Tusk zapowiedział w czwartek, że rząd zapewni pomoc osobom bezrobotnym, które straciły możliwość spłaty kredytu hipotecznego.

 (Archiwum)

Kominku, ogrzej mnie!

Ciepłe kapcie albo gorąca herbata z rumem lub przynajmniej z sokiem malinowym to polskie metody na zimowe chłody.

– Jak wygram mieszkanie, pomyślę, kto w nim zamieszka: ja czy syn. Na pewno nie będzie stało puste –

Mam wszystkie kupony konkursowe

Pan Waldemar przyniósł wczoraj do naszej redakcji cztery koperty. W każdej po 10 kuponów. Jak mówi, gra przy okazji kupowania gazety. - Może wygram - dodaje.

Już w chwili wybierania projektu domu trzeba zadbać o to, by nasz dom potrzebował do ogrzania mało e

Oszczędzaj na ogrzewaniu

O tym, by utrzymanie domu kosztowało nas jak najmniej, pamiętać musimy już w momencie wybierania jego projektu.

- Przy obecnym stanie wiedzy oraz stanie prawnym, obowiązującym w zjednoczonej Europie, nie możemy w

Wciąż pijemy wodę z azbestem!

Płacimy coraz wyższe rachunki, a MPWiK nie robi nic, by nas ustrzec od groźnej choroby! - alarmuje Czytelnik z lubelskiego Czechowa.

Pomysł wicepremiera Pawlaka to sposób na ulżenie kredytobiorcom jęczącym pod ciężarem rat. (Jacek Św

Masz dług na dom? Damy Ci 30 proc. raty

Pomóżmy zadłużonym na zakup lub budowę domu lub mieszkania, dopłacając im 30 proc. raty kredytu hipotecznego - wzywa Waldemar Pawlak.

Po zamontowaniu drzwi zewnętrznych przyjdzie kolej na grzejniki. Robotnicy zakładają już odpowiednie

Są już drzwi i grzejniki (zdjęcia z budowy)

Przy okazji naszej ostatniej wizyty w mieszkaniu przy ul. Dunikowskiego na lubelskim osiedlu Brzozy, ekipa budowlana miała przed sobą montaż antywłamaniowych drzwi zewnętrznych i parapetów.

Większość dłużników spółdzielni mieszkaniowych spóźnia się z opłatami miesiąc, dwa (Karol Zienkiewic

Długi lubelskich lokatorów sięgają milionów złotych

Nie płacisz za mieszkanie? Spółdzielnia odetnie Ci ciepłą wodę, zablokuje dostęp do kablówki, wreszcie skieruje sprawę do sądu. Twoje mieszkanie może zostać zlicytowane, a sam trafisz na bruk. Takich scenariuszy jest coraz więcej.

Oni już wygrali!

Oni już wygrali!

Pierwsze losowanie nagród dodatkowych loterii „Mieszkanie za czytanie” już za nami. Poniżej przedstawiamy pełną listę szczęśliwców, którzy wygrali atrakcyjny sprzęt RTV. Losowanie odbyło się we wtorek, 27 stycznia 2009 r.

- Cieszę się z wygranej kamery, ale marzy mi się własne M2. Teraz mieszkam z rodzicami - mówi Kamil

Teraz kamera, później mieszkanie?

Codziennie do naszej redakcji przychodzą zwycięzcy losowania nagród dodatkowych z 27 stycznia. Na właścicieli wciąż czeka sprzęt RTV.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium