Najwyższa pora pomyśleć o świątecznych dekoracjach i dodatkach, dzięki którym już po przekroczeniu progu nasi goście poczują wyjątkowy nastrój wielkanocnych dni.
Nie bez powodu najczęstszym motywem przewodnim jest właśnie wiosna. W końcu elementy, które królują w tym czasie w prawie każdym domu to przede wszystkim żółte kurczaczki, zielona rzeżucha i wielobarwne pisanki, uzupełnione najczęściej bielą baranków.
W roli głównej - stół
Zazwyczaj decydujemy się na biały obrus przełamany barwnymi dodatkami. W takim wypadku warto wykorzystać kolorowe, tekstylne podkładki pod talerze lub kontrastowy bieżnik. Ciekawym rozwiązaniem jest także obrus w delikatną kratę, np. niebieską lub jasnozieloną.
Co jeszcze powinno znaleźć się na stole? W koszyczku wykonanym z materiału dopasowanego do reszty wystroju położyć możemy chleb lub wielkanocne jajka. Nie zapomnijmy także o serwetach dla gości – obowiązkowo złożonych w fantazyjny sposób lub przewiązanych delikatną wstążeczką.
Odmienione krzesła
Wszystko oczywiście dobrane odpowiednio do charakteru i kolorystyki całej aranżacji. Wyjątkowo odziane krzesła już dawno przestały być przywilejem jedynie państwa młodych podczas ich najważniejszego dnia w życiu.
Coraz częściej stają się ozdobą uświetniającą uroczystości i spotkania przy rodzinnym stole. Osoby poszukujące oryginalniejszych rozwiązań, znudzone już tradycyjnymi wielkanocnymi kolorami, mogą wybrać np. barwy ziemi, beże i brązy.
Aby pomieszczenie nie wydawało się zbyt ciemne pamiętajmy o jasnych dodatkach. Charakter takiej aranżacji podkreślą naturalne elementy, np. przewiązane rafią serwetki czy drewniane ozdoby.
Całość idealnie uzupełnią słoneczne żonkile i zieleń tradycyjnych elementów – młodego owsa czy rzeżuchy.
Niezależnie od kierunku, w którym pójdziemy, strojąc wielkanocne wnętrze, w domu nie powinno zabraknąć żywych kwiatów, adekwatnych oczywiście do aktualnej pory roku. Wyjątkowy klimat podkreślą także barwne świece – niekonieczne w tradycyjnych kształtach i monotonnej bieli.
Źródło: inplusPR