Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

17 sierpnia 2010 r.
17:28
Edytuj ten wpis

World of Tanks: Trzydziestu pancernych i ani jednego psa (wideo)

Nie bawi Cię bieganie skośnookim dziwakiem za kolorowymi poczwarkami? Nudzą Cię dzisiejsze gry MMO, a "Czterech pancernych” znasz niemal na pamięć? Na szczęście w przygotowaniu jest coś dla prawdziwych twardzieli. Gramy w betę gry World of Tanks, pierwszego w historii świata MMO o czołgach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W grze sterować będziemy mogli jednym z kilkudziesięciu czołgów z okresu drugiej wojny światowej.
Jak manewrować niszczycielem czołgów?

Obecnie, w fazie testowej gry, do dyspozycji graczy oddano czołgi produkcji radzieckiej i niemieckiej.

Jest też kilka maszyn zachodnich aliantów (tutaj walczących w szeregach Sowietów). W przyszłości ma być ich więcej a kraje takie jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania będą lepiej reprezentowane na polu walki.

Maszyny podzielone są na kilka podstawowych rodzajów. Poza zwykłymi czołgami podzielonymi na trzy kategorie "wagowe” (lekkie, średnie i ciężkie) mamy także zabójczą na dalekie odległości artylerię oraz "niszczycieli czołgów”; jednostki śmiertelnie niebezpieczne, gdy przeciwnik ustawiony jest na wprost, jednak z ograniczoną możliwością manewrów (żeby wycelować musimy obracać całą maszynę).
Wojna na wyniszczenie

Wszystkie te typy jednostek różnią się znacząco między sobą, każdy model ma swoje mocne i słabe strony, a umiejętne wykorzystanie tych pierwszych oraz gra zespołowa to cechy konieczne do przetrwania starcia. A przetrwać wcale nie jest łatwo.

W trakcie rozgrywki na polu walki spotyka się trzydzieści osób sterujących różnymi rodzajami maszyn. Drużyny nie są podzielone według kraju pochodzenia czołgów: w każdej z nich przeważnie spotkamy zarówno sowieckie, jak i niemieckie maszyny.

Gra się do momentu, aż zniszczymy wszystkie czołgi przeciwnika, ewentualnie uda nam się przejąć jego bazę na odpowiednio długi czas. Zdobycie cudzej bazy na początku rozgrywki jest niemal niemożliwe, gra się więc na wyniszczenie. Do końca rozgrywki zostaje przeważnie maksymalnie kilka maszyn.

Czołg ma tylko jedno życie

Nie ma "żyć”, czy odradzania się we własnej bazie. Kto zginął, musi czekać na koniec rozgrywki. Na szczęście można w tym czasie wejść do garażu, wybrać inny czołg i grać dalej na innej mapie, czekając jednocześnie na wynik poprzedniego starcia.

Mechanizmy rządzące rozgrywką są udanym kompromisem pomiędzy symulacją, a grą nastawioną na rozrywkę. Sterowanie czołgiem nie jest zbyt skomplikowane, ale twórcy zadbali o bardzo wiele szczegółów podnoszących realizm.

Czołgi poruszają się podobnie jak w rzeczywistości, a większość elementów otoczenia można zniszczyć; przy czym najmniejsze czołgi z trudem radzą sobie z położeniem małego krzaczka, największe za to raźno przejeżdżają przez mury budynków.
Raj dla domowych czołgistów

Jest też zaawansowany system trafień, możliwość staranowania przeciwnika, wpływ wyszkolenia naszej załogi na celność, szybkość poruszania się itd. To wszystko sprawia, że World of Tanks jest grą, w którą spokojnie można zacząć grać bez wertowania stert instrukcji.

Niemniej ogromna ilość taktyk i zdarzeń podczas rozgrywki sprawia, że jakiś czas zajmie nam opanowanie poznanie wszystkich jej aspektów. Na pewno też szybko się nie znudzi. Zwłaszcza, że co jakiś czas za zdobyte w czasie walki pieniądze możemy przesiąść się do nowej maszyny. Do naszego czołgu możemy dokupić sporo sprzętu i udoskonaleń (ale, co bardzo ważne wszystkie są zgodne z realiami historycznymi), szkolić załogę, itd.

Fani militariów powinni być usatysfakcjonowani.
Przebieg linii frontu

Obecnie w fazie beta gracze nie mają dużego wpływu na to z kim i na jakiej mapie grają. Dostępna jest jedynie losowa potyczka, w której przeciwników dobiera komputer.

I choć automatyczny system przydzielający graczy ma być także obecny w finalnej wersji gry, w przyszłości będziemy mieli większy wpływ na to z kim i gdzie gramy.

Będzie także wsparcie dla klanów graczy, odpowiedników gildii znanych ze standardowych MMO, a wyniki starć będą bezpośrednio wpływały na świat gry. Ten będzie podzielony na odpowiednie strefy wpływów, a przebieg linii frontu będzie bezpośrednio zależny od wyników na polach walki.
Zostań pancerniakiem już dziś

World of Tanks na razie jest w fazie zamkniętej bety. Trudno jeszcze oceniać jaki będzie ostateczny produkt (premierę pełnej wersji zaplanowano na październik). Jednak już teraz to, co najważniejsze – czyli sama walka – jest przedstawione naprawdę dobrze, a każde trafienie sprawia dużo frajdy i satysfakcji.

Dobra wiadomość jest też taka, że choć obecnie gra nosi status zamkniętej bety, to w rzeczywistości nietrudno zdobyć klucz aktywacyjny. Każdy może się więc przekonać, jak to jest być Gustlikiem czy Jankiem.

Więcej na: www.worldoftanks.com

A gra wygląda tak:




Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium