Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

17 sierpnia 2010 r.
17:28
Edytuj ten wpis

World of Tanks: Trzydziestu pancernych i ani jednego psa (wideo)

0 1 A A

Nie bawi Cię bieganie skośnookim dziwakiem za kolorowymi poczwarkami? Nudzą Cię dzisiejsze gry MMO, a "Czterech pancernych” znasz niemal na pamięć? Na szczęście w przygotowaniu jest coś dla prawdziwych twardzieli. Gramy w betę gry World of Tanks, pierwszego w historii świata MMO o czołgach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W grze sterować będziemy mogli jednym z kilkudziesięciu czołgów z okresu drugiej wojny światowej.
Jak manewrować niszczycielem czołgów?

Obecnie, w fazie testowej gry, do dyspozycji graczy oddano czołgi produkcji radzieckiej i niemieckiej.

Jest też kilka maszyn zachodnich aliantów (tutaj walczących w szeregach Sowietów). W przyszłości ma być ich więcej a kraje takie jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania będą lepiej reprezentowane na polu walki.

Maszyny podzielone są na kilka podstawowych rodzajów. Poza zwykłymi czołgami podzielonymi na trzy kategorie "wagowe” (lekkie, średnie i ciężkie) mamy także zabójczą na dalekie odległości artylerię oraz "niszczycieli czołgów”; jednostki śmiertelnie niebezpieczne, gdy przeciwnik ustawiony jest na wprost, jednak z ograniczoną możliwością manewrów (żeby wycelować musimy obracać całą maszynę).
Wojna na wyniszczenie

Wszystkie te typy jednostek różnią się znacząco między sobą, każdy model ma swoje mocne i słabe strony, a umiejętne wykorzystanie tych pierwszych oraz gra zespołowa to cechy konieczne do przetrwania starcia. A przetrwać wcale nie jest łatwo.

W trakcie rozgrywki na polu walki spotyka się trzydzieści osób sterujących różnymi rodzajami maszyn. Drużyny nie są podzielone według kraju pochodzenia czołgów: w każdej z nich przeważnie spotkamy zarówno sowieckie, jak i niemieckie maszyny.

Gra się do momentu, aż zniszczymy wszystkie czołgi przeciwnika, ewentualnie uda nam się przejąć jego bazę na odpowiednio długi czas. Zdobycie cudzej bazy na początku rozgrywki jest niemal niemożliwe, gra się więc na wyniszczenie. Do końca rozgrywki zostaje przeważnie maksymalnie kilka maszyn.

Czołg ma tylko jedno życie

Nie ma "żyć”, czy odradzania się we własnej bazie. Kto zginął, musi czekać na koniec rozgrywki. Na szczęście można w tym czasie wejść do garażu, wybrać inny czołg i grać dalej na innej mapie, czekając jednocześnie na wynik poprzedniego starcia.

Mechanizmy rządzące rozgrywką są udanym kompromisem pomiędzy symulacją, a grą nastawioną na rozrywkę. Sterowanie czołgiem nie jest zbyt skomplikowane, ale twórcy zadbali o bardzo wiele szczegółów podnoszących realizm.

Czołgi poruszają się podobnie jak w rzeczywistości, a większość elementów otoczenia można zniszczyć; przy czym najmniejsze czołgi z trudem radzą sobie z położeniem małego krzaczka, największe za to raźno przejeżdżają przez mury budynków.
Raj dla domowych czołgistów

Jest też zaawansowany system trafień, możliwość staranowania przeciwnika, wpływ wyszkolenia naszej załogi na celność, szybkość poruszania się itd. To wszystko sprawia, że World of Tanks jest grą, w którą spokojnie można zacząć grać bez wertowania stert instrukcji.

Niemniej ogromna ilość taktyk i zdarzeń podczas rozgrywki sprawia, że jakiś czas zajmie nam opanowanie poznanie wszystkich jej aspektów. Na pewno też szybko się nie znudzi. Zwłaszcza, że co jakiś czas za zdobyte w czasie walki pieniądze możemy przesiąść się do nowej maszyny. Do naszego czołgu możemy dokupić sporo sprzętu i udoskonaleń (ale, co bardzo ważne wszystkie są zgodne z realiami historycznymi), szkolić załogę, itd.

Fani militariów powinni być usatysfakcjonowani.
Przebieg linii frontu

Obecnie w fazie beta gracze nie mają dużego wpływu na to z kim i na jakiej mapie grają. Dostępna jest jedynie losowa potyczka, w której przeciwników dobiera komputer.

I choć automatyczny system przydzielający graczy ma być także obecny w finalnej wersji gry, w przyszłości będziemy mieli większy wpływ na to z kim i gdzie gramy.

Będzie także wsparcie dla klanów graczy, odpowiedników gildii znanych ze standardowych MMO, a wyniki starć będą bezpośrednio wpływały na świat gry. Ten będzie podzielony na odpowiednie strefy wpływów, a przebieg linii frontu będzie bezpośrednio zależny od wyników na polach walki.
Zostań pancerniakiem już dziś

World of Tanks na razie jest w fazie zamkniętej bety. Trudno jeszcze oceniać jaki będzie ostateczny produkt (premierę pełnej wersji zaplanowano na październik). Jednak już teraz to, co najważniejsze – czyli sama walka – jest przedstawione naprawdę dobrze, a każde trafienie sprawia dużo frajdy i satysfakcji.

Dobra wiadomość jest też taka, że choć obecnie gra nosi status zamkniętej bety, to w rzeczywistości nietrudno zdobyć klucz aktywacyjny. Każdy może się więc przekonać, jak to jest być Gustlikiem czy Jankiem.

Więcej na: www.worldoftanks.com

A gra wygląda tak:




Pozostałe informacje

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę Bogdanka LUK Lublin przegrała na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. To niespodzianka weekendowej serii gier.

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

W najbliższą sobotę, 23 listopada, kierowcy w całej Polsce będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Akcja jest częścią tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez poprawę widoczności pojazdów.

Lublin żyje teatrem
galeria

Lublin żyje teatrem

W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.

Samuel Mraz zdobył w piątek swojego ósmego gola w tym sezonie

Motor nie do zatrzymania. Beniaminek pokonał w Lubinie Zagłębie

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. Tym razem podopieczni Mateusza Stolarskiego pokonali w Lubinie tamtejsze Zagłębie 2:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył były napastnik "Miedziowych" Samuel Mraz.

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy
Kraśnik

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy

Wczoraj wieczorem w Kraśniku, w części fabrycznej miasta, zagubił się mały, niedowidzący piesek. Dzięki szybkiej reakcji asp. Łukasza Guściory z lokalnego komisariatu, czworonóg szybko wrócił do swojej właścicielki, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. W piątkowy wieczór beniaminek z Lublina ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium