Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 lutego 2018 r.
13:37

W Lublinie poznała Bułgara. Dlaczego oddała swojego syna bułgarskiej rodzinie?

30-letnia mieszkanka Będzina zostawiła trzyletniego syna bułgarskiej rodzinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki sprawnej reakcji policji, chłopca udało się odnaleźć w Bułgarii. Jest cały i zdrowy. Teraz czeka na powrót do kraju.

Brakiem trzylatka zaniepokoiła się dyrektorka szkoły, do której uczęszcza starszy syn pani Agnieszki, Marcel. To ona powiadomiła o sprawie MOPS oraz policję.

– Chłopiec był smutny, małomówny, nie chciał powiedzieć, o co chodzi. Staraliśmy się go delikatnie wypytać, ale powiedział tylko, że mama wyjechała i nie wie, kiedy wróci – mówi Ewa Solipiwko, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu.

Powiadomieni o sprawie policjanci zapukali do domu Agnieszki B., ale nie zastali ani jej, ani dziecka. Kobietę zatrzymano w jednym z będzińskich hoteli. Nie było przy niej chłopca.

– Początkowo kobieta nie chciała powiedzieć, gdzie znajduje się jej syn. Dopiero po jakimś czasie, przyznała się, że zostawiła syna bułgarskiej rodzinie – relacjonuje Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Pani Agnieszka ma 30 lat, pochodzi z wielodzietnej rodziny. W wieku 21 lat urodziła pierwszego syna Marcela. Sześć lat później na świecie pojawił się Borys. Swoją decyzję o wyjeździe z miasta z młodszym synem, uzasadnia brakiem pracy. Narzekała też na brak wsparcia w codziennych obowiązkach przy dzieciach.

– Tutaj nie miałam dla niego opiekunki, moja mama nie chciała pomagać. Nie chciałam się starać o pomoc społeczną, bo bałam się, że zrobią to samo, co mojej mamie, czyli odbiorą mi dzieci. Sama byłam w domu dziecka i wiem, jak tam jest – mówi matka chłopców.

W Lublinie, do którego wyjechała w poszukiwaniu pracy pani Agnieszka, poznała obywatela Bułgarii. Mężczyzna miał ją zaprosić do jego rodzinnego domu w Warnie. Na pytanie reportera, czy nie miała oporów przed pozostawieniem syna z obcymi ludźmi, odpowiedziała:

– To byli obcy ludzie dla mojego syna, ale ja widziałam, jak ta kobieta zajmowała się swoimi wnukami, także Borysem. To bardzo sympatyczna pani. Zapewniała mnie, że jeśli chciałabym kiedyś syna wziąć, to ona nie będzie robić z tym problemu.

Trzyletni Borys czeka na powrót do kraju. Obecnie znajduje się w specjalnym ośrodku w Warnie. Co stanie się z chłopcem po powrocie do kraju? Niejasna staje się też kwestia starszego z synów pani Agnieszki.

– Odnośnie starszego syna też jest wszczęte postępowanie. Sprawdzimy, czy starsze dziecko miało zapewnione należytą opiekę – mówi Paweł Cisowski, prezes Sądu Rejonowego w Zawierciu.

Kobieta utrzymuje, że wszystko zrobiła z troski o własne dzieci.

– Mogą mi odebrać prawa, także do starszego syna. Bardzo tego bym nie chciała. Bardzo kocham swoje dzieci. To wszystko była moja decyzja, nikogo więcej. Cały czas tej decyzji żałuję, ale ja wszystko robiłam dla nich – kończy pani Agnieszka.

Pozostałe informacje

Coś spadło w okolicach Cycowa

Obiekt nieznanego pochodzenia spadł na pole pod Cycowem. Czy to fragment rakiety?

W gminie Cyców w powiecie łęczyńskim w nocy z poniedziałku na wtorek z nieba spadł tajemniczy obiekt. Nocne niebo najpierw rozświetlił błysk, a potem dał się słyszeć huk. Na miejsce wezwano służby. Czy to fragment rakiety Elona Muska? Polska Agencja Kosmiczna sprawy na razie nie komentuje.

Bogdanka LUK Lublin. musi wygrać w Kędzierzynie-Koźlu, aby myśleć o awansie do strefy medalowej

Bogdanka LUK Lublin gra z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i musi wygrać

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek wtorkowego spotkania o godzinie 20.30

Weronika Sosnowska (zdjęcie jeszcze z czasów pracy w stadninie Michałów)

Bez politycznej przeszłości, za to z doświadczeniem w hodowli. 33-letnia nowa szefowa stadniny

Weronika Sosnowska, dotychczas główna hodowczyni została nową szefową stadniny w Janowie Podlaskim. Stanowisko obejmuje po rezygnacji Leszka Świętochowskiego.

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium