Sposób trzynastu projektów przewidzianych do wykonania w tym roku w mieście w ramach budżetu obywatelskiego są realizowane trzy. Na resztę na razie nie ma pieniędzy.
Pozostałe prace mają potrwać do końca października i nic nie wskazuje na to, aby tak się nie stało. Z kolei rewitalizacja parku jordanowskiego jest już na ukończeniu.
Na realizację nie doczekał się jeszcze żaden z projektów, który zwyciężyły w głosowaniu w rejonie trzecim. - Dotyczą dwóch inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 3. W związku z tym, że trwała tam budowa hali sportowej i placu zabaw, nic na razie nie robiliśmy - tłumaczy Wyka.
- Te projekty, których zrealizować się nie da, zostaną zapisane w budżecie na przyszły rok - dodaje Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. Przekonuje też, że budżet Kraśnika jest budżetem obywatelskim. - Burmistrz miał osiem spotkań z mieszkańcami, które były konsultacjami. Obecnie przebudowujemy dwanaście miejskich ulic i one wszystkie były zgłaszane przez mieszkańców.
Tymczasem radni opozycyjni dopytują, co dzieje się z ich projektem budżetu obywatelskiego na 2015 r. - Złożyłem go na początku lutego - precyzuje radny Krzysztof Ślusarz. - Nic się z nim nie dzieje. Najpierw w tzw. zamrażalce umieścił do przewodniczący rady, później komisja statutowa.
- Projekt jest analizowany - odpowiada Mulawa. I dodaje: Prawdopodobnie burmistrz wystąpi z autorskim projektem budżetu obywatelskiego.