Ratusz zapowiada kontynuację tegorocznych inwestycji. W 2019 roku dochody budżetu przewidywane są na ponad 87 milionów złotych, a wydatki na 86 milionów. Różnica przeznaczona zostanie na spłatę kredytów.
Wydatki inwestycyjne zaplanowano na kwotę około 10 milionów złotych. – Jest to budżet kontynuacji przygotowany przez Teodora Kosiarskiego, poprzedniego burmistrza, nad którym wraz z radnymi nadal pracujemy. W przyszłym roku większość inwestycyjnych wydatków to dokańczanie rozpoczętych już prac, a także projekty unijne – mówi Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej.
Lista inwestycji jest długa. – Wśród najważniejszych należy wymienić termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, zakończenie rozbudowy części sportowej i modernizacji niecki basenowej wraz z technologią uzdatniania wody, kontynuację prac nad przebudową spichlerza na Dom Samopomocy w Łęcznej – wylicza Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
Na liście inwestycji do realizacji w przyszłym roku znalazła się również budowa ulicy Gwarków, drogi w Zofiówce, kontynuacja prac na ulicy Przemysłowej i Pasternik.
Na pewno jednym z większych wyzwań będzie rozpoczęcie rewitalizacji II etapu Parku Podzamcze. Ekipy budowlane wkroczą w najdziksze tereny doliny rzek Świnka i Wieprz.
– Jest już opracowany projekt tego rejonu miasta. Plan przewiduje budowę przystani kajakowej z pomostem i wiatą na łódki, elementów małej architektury, w tym wiaty wypoczynkowej, dwóch kładek przechodzących nad rzeką Świnką, parkingu, oświetlenia i toalety – wylicza Grzegorz Kuczyński.
Projekt zakłada także budowę dwóch zejść nad rzekę, po skarpie, od strony Rynku II i Rynku III. Pomyślano także o nasadzeniach w okolicy przystani i rzeki Świnki. W ramach projektu zaplanowano także przebudowę ulicy Lubelskiej, remont nawierzchni i budowę ścieżki pieszo-rowerowej aż do ul. Jagiełki. Z mniejszych inwestycji warto wymienić zakończenie budowy monitoringu w Parku Podzamcze.
Ponadto na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie bardzo dużego projektu „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – II etap. Łączna wartość szacowana jest na ponad 14 milionów złotych.