Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Hanną i Pawłem Lisami, autorami książki „Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków”.
Okuliści z SPSK1 w Lublinie przeprowadzili pierwsze w Polsce operacje wszczepienia soczewki Schariotha, która działa jak wewnątrzgałkowe szkło powiększające.
Z Andrzejem Kędziorą, dyrektorem Archiwum Państwowego w Zamościu rozmawiamy o dziele jego życia - Zamościopedii, czyli internetowej encyklopedii poświęconej historii Zamościa i ludzi związanych z miastem.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej znalazł się wśród 25 najlepszych uczelni Europy Południowej i Wschodniej. W rankingu prestiżowego magazynu Nature Polska została wymieniona jako pierwsza wśród „wschodzących gwiazd nauki”.
Rozmowa z prof. zw. dr hab. Andrzejem Kidybą, prezesem obchodzącej jubileusz 25-lecia istnienia Lubelskiej Fundacji Rozwoju.
Warte blisko sto tysięcy złotych papierosy znaleźli ostatnio w dwóch białoruskich samochodach funkcjonariusze Służby Celnej z Terespola. Obaj kierowcy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego, za co grozi im wysoka grzywna. Na początek stracili towar, ale też przystosowane do przemytu samochody.
Trzy zamki znajdują się na terenie powiatu puławskiego. Każdy z nich ma swoją własną legendę. Czy trzeba w nie wierzyć? A czym byłby zamek bez legendy?
Rozmowa z ks. Kubą Bartczakiem, raperem, autorem płyt „Powołanie” i „Po prostu wierzę”.
Ona wspomina czas pisania do gazetek kryminalnych, gdy z niemowlęciem przy piersi przekopywała kroniki policyjne szukając ciekawych historii. On narzeka na brak czasu i marzy o życiu z pisania i podróżowania. Rozmowa z Martą Panas-Goworską i Andrzejem Goworskim o ich wspólnej, debiutanckiej książce. Na kilka dni przed premierą!
Żydowskie cebularze, ormiańskie chaczapuri i sobieskie placki cebulowe z serem będą bohaterem projektu „Zaczyn i pamięć” na Europejskim Festiwalu Smaku. We wtorek i środę, 6 i 7 września, na placu Teatralnym przy Stole Spotkania będziemy wspólnie zaczyniać ciasto, dzielić je na porcje, wypiekać i jeść gorące cebularze, chaczapuri i placki cebulowe z Woli Sobieskiej. Oraz słuchać historii mówionych.
Zaczepiała ich przy kawiarnianych stolikach, na parkowych ławkach, w klubach seniora, na internetowych forach. Rozmawiali chętnie, choć nie na temat miłości. – Na to decydowali się tylko nieliczni – przyznaje reżyserka teatralna Joanna Lewicka.
"Nie robimy tej imprezy po to, żeby zmieniać myślenie ludzi, skupiamy się na propagowaniu tego, czym się zajmujemy. Ale przychodząc na festiwal, mieszkańcy mogą zobaczyć, jak wyglądamy, przekonać się, że nie jesteśmy jakimiś degeneratami". Rozmowa z Łukaszem Kuziołą, jednym z organizatorów poświęconej graffiti imprezy Meeting of Styles w Lublinie
Jak tylko ma okazję spotkać żywą kurę, dokładnie się jej przygląda. Z Kur jakie stworzyła, najbardziej lubi korpulentnego pana Kurę z małym kogucikiem. Rozmowa z Małgorzatą Rybicką, autorką plakatów Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie
Rozmowa z 22-letnim Kubą Smagą z Puław, projektantem torebek i plecaków, które noszą celebryci, m.in. siostry Kardashian
Alarm! Awaryjne lądowanie na lotnisku Lublin. Pierwszy do akcji jedzie 4-osobowy striker 4x4. Strażacy mają tylko 3 minuty na dojechanie do samolotu. A na ugaszenie pożaru samolotu pasażerskiego 90 sekund. Na lotnisku służy 37 strażaków.
Jak miał dziewięć lat, ojciec nauczył go robić pizzę. Jak dorósł, zaczął z ojcem robić słynne torty Williams. Teraz Jacek Ochal poszedł na swoje.
Aktor z Moskwy, lektorka z Kiszyniowa, nauczycielka z Antwerpii i informatyk z Lyonu. Co ich łączy? Ostatnie trzy tygodnie spędzili w Lublinie ucząc się języka polskiego. Podobnie jak ich koleżanki i koledzy z 20 krajów świata, którzy wzięli udział w 40. edycji Lata Polonijnego na UMCS.
Pytani: Kto dziś jeszcze słucha Beatlesów? odpowiadają pytaniem: A kto dziś nie słucha Beatlesów? Rozmowa z Krzysztofem Janem Wernerem, prezesem lubelskiego Fan Clubu The Beatles między rokiem 1982 a 1990 i Krzysztofem Stanisławem Wernerem, prezesem Fan Clubu The Beatles reaktywowanym w zeszłym roku.
Był jedynym prywatnym właścicielem zamku w powojennej Polsce. Mieszkał w nim przez wiele lat, wzbudzając u jednych zdziwienie, u drugich szacunek za to, że poświęcił się ratowaniu zabytkowej budowli. To dzięki niemu, zamek w Janowcu przetrwał do dziś. Leon Kozłowski, ostatni właściciel janowieckiej budowli w pełni zasłużył na to, że obok legendy o Czarnej Damie, sam przeszedł do legendy.
Widzieliśmy mrówkę, co dźwigała gałązkę, tak wobec niej wielką, jak dąb wobec człowieka. Ci ludzie i te zwierzęta, które nie wiadomo po co pracują, potrafią jednak dokazać dziwnych rzeczy. Jak oni to robią? Chciałbyś mieć taki zamek? - pytał w rozmarzeniu Placek. - Bardzo bym chciał! Leżałbym sobie na złotym łóżku brzuchem do góry, trochę to bym spał, a gdybym nie spał, to wtedy bym jadł. A potem znowu bym spał i tak przez tysiąc lat. - A co byś pił? - Piłbym tylko mleko z cukrem i miodem albo z malinowym sokiem. Jeśli chcecie wyruszyć w sentymentalną podróż, zobaczyć scenę ze spektaklu „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, pogłaskać węża z bajki „Kot w butach” i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tajemniczym geniuszem muzycznym, znanym jako Upiór Opery Phantom, to wystawa „Teatralny Szlak” jest dla Was.
Do galerii wchodzimy ciemnym korytarzem. W drzwiach dostajemy latarki. Przydają się, by obejrzeć wystawę. Nietypową, bo złożoną z tego, co przynieśli tu ludzie. Przedmiotom - "reliktom (minionej) miłości" - towarzyszą historie. Zabawne, wzruszające, prawdziwe. A potem jest teatr…
Rozmowa z Janem Paluchem z firmy Stellarium, menadżerem projektu „Glaukonit” w gminie Niedźwiada.
Przychodzisz z grupą znajomych, płacicie 99 zł i dajecie się zamknąć w pomieszczeniu, z którego w ciągu godziny macie się wydostać. Brzmi dziwnie? Być może, ale to sposób na spędzenie wolnego czasu, który w Polsce cieszy się coraz większym uznaniem. Także w Lublinie przybywa tzw. pokojów zagadek. Od niedawna działa kolejny, choć zupełnie inny niż wszystkie.
Po raz pierwszy wybierzemy najlepszego szefa kuchni w naszym województwie. Kto zawalczy o zaszczytny tytuł Good Chef 2016? Kto zostanie Talentem roku, a kto Szefem kuchni regionalnej?
Zamojszczyznę i jej mieszkańców zatrzymanych na kadrach starego filmu oglądać można w Muzeum Fotografii przy ul. Staszica w Zamościu. Wszystko dzięki pasji Adama Gąsianowskiego, który związał swoje życie z fotografią i Miastem Idealnym.