Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zdjęcia już się zakończyły, trwa kompletowanie materiału archiwalnego, niedługo rozpocznie się montaż. Film dokumentalny o podziemnym radiu „Solidarność” na antenie TVP zobaczymy jesienią.
Sto lat temu – 21 czerwca 1916 roku – pod Chełmem przymusowo wylądował francuski pilot wojskowy Anselm Marchal. Mimo awarii po starcie z Nancy i tak ustanowił nieoficjalny rekord świata w długość przelotu bez lądowania.
Rozmowa z Rosławem Szaybo, wykładowcą i profesorem ASP w Warszawie, grafikiem i plakacistą, byłym dyrektorem wytwórni CBS, autorem legendarnych okładek płytowych
W ubiegłotygodniowym referendum obywatele Wielkiej Brytanii opowiedzieli się za wystąpieniem z Unii Europejskiej. O komentarz poprosiliśmy dwóch posłów do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu.
Fartuszki w paski, znienawidzony ryż z jabłkami, leżakowanie, wizyta pani hrabiny, szklane nocniki. Wspomnień uzbierało się mnóstwo. Wczoraj Przedszkole Samorządowe im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu obchodziło 110 urodziny.
Nad niemieckim lotniskiem z czasów I wojny światowej pojawił się francuski samolot. Niemcy ogłaszają alarm. W niebo wzbijają się ich maszyny, w tym trzypłatowy samolot Czerwonego Barona, asa ówczesnego lotnictwa Czerwonego Barona. Rozpoczyna się zażarta bitwa powietrzna.
Na początku to wcale nie miał być festiwal. Raczej jakieś działania, w których artyści spotkają się ze sportowcami, a mieszkańcy miasta z „włodawskimi emigrantami”. To właśnie ci ostatni okazali się największym motorem całego zamieszania. A „ci stąd” zaangażowali się tak, jak potrafią tylko ludzie ze wschodu.
- Przez pięć dni ciągaliśmy ptaka po wrocławskim rynku - rozmowa z Poławiaczami Pereł Improv Teatrem z Lublina
Już po raz 10. odbędzie się w Lublinie coroczna Noc Kultury, która za pierwszym razem tak zachwyciła mieszkańców, że została z nimi na stałe. Mało tego, prawdopodobnie to przez nią miasto tętni latem festiwalami.
Wielokrotna mistrzyni świata w karate, trenerka fitness, blogerka i miłośniczka zdrowego gotowania. Poznajcie Justynę Marciniak, która doradzi Wam, jak uzyskać smukłą sylwetkę na wakacje.
Rozmowa z Jeanem Bosem, królewskim kucharzem z pałacu w Brukseli, mistrzem kuchni molekularnej i szefem kuchni w Hotelu Agit.
Rozmowa z Artur Klucznym, wiceprezes PD Co i Mirosławem Tarasem, członkiem kadry menadżerskiej Prairie Mining Limited.
Niemcy otoczyli wieś o 6 rano. Mieli w ręku przygotowaną listę osób do aresztowania. Akcję powtórzyli kilka dni później. Doszło do masowej egzekucji, a rodzinom zakazali chowania zwłok.
Z samej pracy w teatrze da się wyżyć. Pod warunkiem, że aktor nie ma ani rodziny, ani kredytów. W dobrym miesiącu może zarobić ponad 3 tys. zł. Ale żeby żyć na przyzwoitym poziomie, powinien mieć bogatego męża lub żonę. Albo grać w serialu lub reklamie.
Czy częściej ćwiczą samotni czy ci w związkach? A palacze? Czy ludzie, którzy dużo ćwiczą zdrowo jedzą? A ci, którzy nie ćwiczą dbają o wygląd łykając suplementy? Naszemu podejściu do dbania o szczupłą sylwetkę i temu, co jemy przyglądali się młodzi badacze z Lublina i Krakowa.
Rozmowa z Beatą Kozidrak, wokalistką zespołu Bajm, która 28 maja zagra koncert na Arena Lublin
Parkour, lacrosse czy sumo – to tylko niektóre z nietypowych sportów, które są uprawiane w Lublinie.
Tu na razie jest ściernisko. Ale będzie San Francisco - słowa piosenki Golec uOrkiestra powinny stać się oficjalnym hymnem gminy i miasta Siedliszcze. Sielsko-anielski krajobraz za kilka lat zmieni się nie do poznania za sprawą planowanej kopalni Jan Karski. Na razie okolicą rządzą bociany.
Rozmowa z Pawłem Adamcem, fotografem, charakteryzatorem i projektantem z Lublina.
Waldemar Frąckiewicz od lat fotografuje przydrożne kapliczki. Najbardziej fascynują go te najstarsze i nieco zaniedbane. Ważni są też ludzie, którzy się przy nich modlą. Dlatego maj jest najpiękniejszym miesiącem w pielgrzymkowo-kapliczkowej pasji.
Rozmowa z Jackiem Szklarkiem, szefem Slow Food Polska.
- Lubelscy deweloperzy nadal nie rozumieją, że ładny widok z okna też kosztuje. U nas są tylko ładne nazwy nowych osiedli na bilbordach, typu „Zielona ostoja” czy „Parkowe wzgórze”. Ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością - mówi architekt krajobrazu Wojciech Januszczyk
Niedawno, kiedy jechał autobusem, rozwiązywał krzyżówkę. - I pan tak bez okularów czyta? - spytała go starsza pani. - No wie pani, ja mam dopiero 93 lata - odpowiedział Zbigniew Węglarz, emerytowany oficer wojska, konstruktor, pasjonat starych samochodów, podróżnik. Kiedy odwiedziłem go w mieszkaniu na lubelskim osiedlu, właśnie kończył instalować najnowszego Windowsa na swoim komputerze