Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ewa Dudzic, pochodząca z Janowa Lubelskiego współzałożycielka firmy Glove Polska, zdobyła tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Moja Firma – nagrodę przyznał portal Sukces Pisany Szminką.
Kończy się montaż dwóch samolotów M-346 dla polskich Sił Powietrznych. Pierwsze maszyny przylecą do Dęblina w listopadzie.
Ponad 100 przeprowadzonych kontroli w Lubelskiem i tylko trzy zatrzymane dowody rejestracyjne. Policjanci podsumowali kontrole autokarów wiozących dzieci na zimowiska.
Podczas dyżuru ekspertów z Trzeciego Urzędu Skarbowego w Lublinie telefon nie milkł. Andrzej Berkowski i Konrad Czubek przez dwie godziny odpowiadali na pytania czytelników Dziennika Wschodniego.
W Lublinie wnioski będzie można złożyć w jednym z 36 punków. W Chełmie rządowy program „Rodzina 500 plus” będzie obsługiwał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Stanisław Krzymowski i Czesław Raczkowski: te nazwiska powinien znać każdy, kto interesuje się historią II wojny światowej. To „nasi” Cichociemni. Pierwszy pochodzi z Wąwolnicy, drugi urodził się pod Krasnymstawem. Obydwaj - dokładnie 75 lat temu - wylądowali na spadochronach w okupowanej Polsce. Mieli ze sobą pocztę, pieniądze, radiostacje i broń dla polskiego ruchu oporu. Byli pierwszymi Cichociemnymi zrzuconymi nad okupowanym krajem, ale ogółem z Lubelszczyzny pochodzi dziesięciu Cichociemnych.
Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, nowym dyrektorem lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prezes ARiMR powołał Gałaszkiewicza na to stanowisko 18 stycznia.
Operon opublikował właśnie wyniki próbnego egzaminu szóstoklasistów, który uczniowie zdawali w połowie stycznia. Okazuje się, że przed prawdziwym egzaminem (za niespełna dwa miesiące), muszą powtórzyć jeszcze dużo materiału.
On ma podbite oko, ona złamaną nogę. Tak zakończyła się policyjna interwencja wobec 75-latka, który miał zajechać mundurowym drogę. – Wyciągnął mnie z samochodu i rzucił w błoto, jak psa – opowiada pan Jan. Policjanci przekonują, że to starszy pan był agresywny i razem z żoną zaatakował funkcjonariuszy – grabiami i metalową rurką.
O tym czy dana Ochotnicza Straż Pożarna z terenu powiatu lubelskiego wyjedzie do zdarzenia, decydują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Czemu nie wysyłają jednostek ochotniczych do akcji, narażając tym samym osoby poszkodowane na utratę zdrowia i życia? Przyczyn jest kilka - pisze anonimowy strażak, który wysłał list do naszej redakcji.
Do wypadku doszło ok. godz. 7.50 na drodze krajowej nr 12 między Piaskami a Chełmem.
Część radnych gminy Jastków chce podwyżek diet. Na piątek zaplanowano głosowanie w tej sprawie. Jeśli większość będzie "za" radni dostaną o ponad 300 zł więcej.
Ziemię rolną będzie mógł kupić wyłącznie rolnik. I to pod warunkiem, że będzie ją uprawiał co najmniej 10 lat. Tak chce rząd. To może oznaczać spowolnienie rozwoju lubelskich gmin i drastyczny spadek cen gruntów.
Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy ze sklepu Delikatesy Centrum w Opolu Lubelskim ukradli 4000 złotych. Nie zauważyli sklepowej kamery, która ich nagrała.
W szpitalu w Łęcznej zmarły dwie osoby zarażone wirusem AH1N1. Liczba osób zarażonych świńską grypą w całym województwie wzrosła do 90.
Nie kadrowa zawierucha, ale „wynik zaniechań poprzedniego kierownictwa ARiMR”. Tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi tłumaczy opóźnienia w wypłatach płatności bezpośrednich.
Przygotowaniem projektów, uzyskaniem niezbędnych zezwoleń, zgromadzeniem ludzi i sprzętu - tym wykonawcy S17 zajmą się w 2016. Za rok, w pierwszych miesiącach 2017, ekipy powinny zacząć pracę w terenie przy budowie „ekspresu” do Warszawy, od węzła Lubelska przy wyjeździe ze stolicy, po węzeł Kurów Zachód, na którym obecnie zaczyna się S17. Zegar odmierzający czas realizacji tej drogi już bije
Do dwóch wypadków doszło przed godz. 14 w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17 i w Lubartowie na drodze nr 19.
Kolejne półkolonie organizowane przez Centrum Tańca w Puławach (oddział szkoły tańca w Olsztynie), które miały się wczoraj rozpocząć w jednym z hoteli w Motyczu, zostały odwołane. W ubiegłym tygodniu zachorowało tam 17 dzieci. 12 z nich i opiekunka trafiły do lubelskich szpitali.
225 tys. dzieci z województwa lubelskiego według szacunkowych danych zostanie objętych programem „Rodzina 500 plus”. W tym roku na wypłatę świadczeń w naszym regionie zostanie wydany prawie miliard złotych. Wczoraj wojewoda lubelski przekazał samorządom ponad 4 mln zł na przygotowania do obsługi programu.
Przemytnicy wciąż zaskakują nasze służby graniczne. Tym razem zdarzyło się, że zaskoczeni przez strażników granicznych podpalili towar przygotowany do wyekspediowania na polską stronę Bugu. Z kolei celnicy pracujący na dorohuskim przejściu granicznym po raz pierwszy doszukali się kontrabandy w… granitowej płycie nagrobnej.
Zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego usłyszał mieszkaniec gminy Poniatowa.
Od dziś w całym regionie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad. Wszystko w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To już 16 edycja tej akcji.
Pierwsza grupa uczniów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w niedzielę wyleci do Włoch na straż. Wszystko to w ramach programu ERASMUS +.
Przez ostatnie lata obserwujemy rozwój nowych dzielnic w Lublinie. Do niedawna niezamieszkałe tereny Węglina oraz Botanika inspirują firmy deweloperskie, które inwestując na tych terenach, zmieniają obraz naszego miasta. Prywatni inwestorzy doskonale odczytują kierunki nadchodzących zmian w przestrzeni miejskiej i błyskawicznie na nie reagują.