Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 lutego 2019 r.
21:06

Najlepsi fryzjerzy z Lubelszczyzny

Autor: Zdjęcie autora ask
0 9 A A
XXII Mistrzostwa Fryzjerów Lubelszczyzny rozpoczną się 3 marca o godz. 11.00 w Zajeździe Złota Podkowa w Świdniku (ul. Piasecka 132). Wstęp wolny
XXII Mistrzostwa Fryzjerów Lubelszczyzny rozpoczną się 3 marca o godz. 11.00 w Zajeździe Złota Podkowa w Świdniku (ul. Piasecka 132). Wstęp wolny

To będzie najbardziej prestiżowa impreza zawodowa województwa – XXII Mistrzostwa Fryzjerów Lubelszczyzny. Kto może zostać fryzjerem? Wszyscy posiadający zdolności manualne, ale też pewną konsekwencję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Nie można się poddawać. Jak coś nie wychodzi powtarzamy 100, 200, 300 razy. Do skutku. Tak jest we wszystkich zawodach, a zwłaszcza artystycznych. Fryzjerstwo do takich właśnie się zalicza – mówi Tadeusz Głaz, przewodniczący Branżowej Komisji Fryzjerstwa przy Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

Młodych ludzi zainteresowanych zawodem jest bardzo wielu. Jest też dużo miejsc pracy, ale praca czeka tylko na najlepszych.

- Ci, którzy mają braki muszą dokształcać się na kursach, pracując na stażach, podpatrując mistrzów – wylicza Głaz. - To zawód, w którym nigdy nie można spocząć na laurach. Fryzjer szkoli się całe życie, bo zmieniają się mody i trendy, techniki, środki fryzjerskie. Jest XXI wiek. Kiedyś wystarczyło umieć zrobić trwałą żelazkową, ostrzyc i uczesać na wałki pod suszarką hełmową.

Teraz klientki mają coraz większe wymagania i stawiają przed nami zadania, za którymi musimy nadążyć. Dlatego fryzjer szkoli się nieustannie – dodaje przewodniczący.

Najzdolniejsi adepci zawodu wystartują 3 marca w XXII Mistrzostwach Fryzjerów Lubelszczyzny. To juniorzy szkolący się w zawodzie fryzjer damski i fryzjer męski z całego regionu.

- Wiemy już na pewno, że swoje umiejętności zaprezentuje 37 osób, chociaż zapisy trwają jeszcze dziś więc liczymy że będzie to pełna 40 – tłumaczy Głaz. – Zainteresowanie jest duże, bo podczas udziału w mistrzostwach można udowodnić, że nawet pochodząc z małego ośrodka można wykazać się talentem i zdobywać laury na międzynarodowych zawodach.

Tak było m.in. w ubiegłym roku, kiedy Marcel Drożdżyk, przedstawiciel Lubelszczyzny zajął zaszczytne 7 miejsca na mistrzostwach świata. Wcześniej, jako uczeń drugiej klasy technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie zajął drugie miejsce w XXI Wojewódzkim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa w Lublinie i został pierwszym wicemistrzem Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego w Poznaniu. Zakwalifikował się też do Narodowej Kadry Fryzjerstwa Polskiego. We wrześniu Drożdżyk pojedzie na Mistrzostwa Świata Hairworld w Paryżu.

- Droga otwarta jest dla kolejnych juniorów – podkreśla Tadeusz Głaz. - W trakcie Mistrzostw Lubelszczyzny w ramach fryzjerstwa damskiego juniorzy wykonać będą musieli: fale wyciskane na mokro, fryzura a la Monroe, fryzurę dzienną do przeczesania do fryzury wieczorowej. Kolejne konkurencje to fryzury ślubne z plecionkami i warkoczami. Przygotowaliśmy też dwie konkurencje męskie: fryzurę użytkową ze strzyżeniem i fryzurę progresywną, czyli bardziej ekstrawagancką pokazującą kunszt i artyzm młodego człowieka.

Wygląda na to, że będzie trudno. Podobno, tak nie jest. Legenda fryzjerstwa światowego Antoni Cierplikowski, który przed wojną wyjechał z Polski do Francji, gdzie czesał gwiazdy posługując się pseudonimem Antoine mówił, że nie ma złych włosów. Są tylko źli fryzjerzy.

- We fryzjerstwie nie ma rzeczy trudnych, bo wszystko jest kwestią ćwiczenia i wprawy – mówi Głaz. - Gdy klient słyszy w salonie, że ma ”trudne włosy” to świadczy wyłącznie o tym, że ma do czynienia z źle wyszkolonym fryzjerem. Być może dlatego, wiele osób niezwiązanych z zawodem interesuje się branżą i przychodzi na nasze mistrzostwa. Zawsze odwiedza nas kilkaset osób.

Organizatorzy mają nadzieję, że tak będzie i tym razem. XXII Mistrzostwa Fryzjerów Lubelszczyzny rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w Zajeździe Złota Podkowa w Świdniku (ul. Piasecka 132). Wstęp wolny. Widzowie będą mogli nie tylko podpatrywać juniorów branży, ale także mistrzów fryzjerstwa. Nie zabraknie porad kosmetycznych. Nikt nie wyjdzie też głodny.

- Jeden ze sponsorów będzie częstował czymś, na wypiek czego zgodę ma zaledwie pięć piekarni na świecie. Ale, nie zdradzę co to będzie – śmieje się Głaz.

Zwycięzcy mistrzostw oprócz licznych nagród otrzymają możliwość zaprezentowania się podczas Mistrzostw Polski, które będą się 6-7 kwietnia w Poznaniu.

Pozostałe informacje

Członkowie Koalicji Obywatelskiej wybierają dzisiaj swojego kandydata do wiosennych wyborów prezydenckich

Sikorski czy Trzaskowski? KO wybiera dzisiaj kandydata na prezydenta

Między ministrem spraw zagranicznych a prezydentem Warszawy działacze Platformy Obywatelskiej, ale też innych ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej wybierają dzisiaj swojego kandydata na wiosenne wybory prezydenckie.

Siatkarze z Lublina w dobrym stylu wywalczyli awans do 1/8 finału CEV Volleyball Challenge Cup

Bogdanka LUK Lublin zagra trzeci mecz w tym tygodniu. Tym razem na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn

Po awansie do 1/8 finału CEV Challenge Cup Bogdanka LUK Lublin wraca do ligowych rozgrywek. Marcin Komenda i spółka zagrają w Olsztynie z tamtejszym Indykpolem AZS. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30.

Zdobywca pierwszego miejsca - zdjęcia "Wawel we mgle" autorstwa Daniela Turbasy
galeria

Tak fotografują mistrzowie. Zabytki uwiecznione na zdjęciach

Znamy wyniki XXIX Międzynarodowego Biennale Fotografii „Zabytki”. Wydarzenie zgromadziło miłośników fotografii z kraju i zagranicy, oferując przestrzeń do ukazania artystycznej wizji dziedzictwa kulturowego.

Wyczyściła bankowe konto, a gotówkę wyrzuciła do śmieci

Wyczyściła bankowe konto, a gotówkę wyrzuciła do śmieci

Nie do wiary. 72-letnia mieszkanka Puław sądząc, że ratuje swoje oszczędności przed kradzieżą, sama podarowała pieniądze oszustom.

Większość ratuje mandaty pięciu radnych prezydenta
Lublin

Większość ratuje mandaty pięciu radnych prezydenta

Po doniesieniach medialnych pięć radnych klubu prezydenta Krzysztofa Żuka znalazło się pod lupą. Ich mandaty były zagrożone. Ale w Radzie Miasta Lublin jest większość, która zagłosowała przeciwko wnioskom PiS w tej sprawie.

Po wygranej w Gliwicach Piotr Ceglarz i jego koledzy chcą przywieźć pełną pulę także z Lubina

Motor Lublin jedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem po kolejne trzy punkty

Po przerwie reprezentacyjnej jako pierwsi do walki o punkty wrócą piłkarze Motoru Lublin i Zagłębia Lubin. Obie ekipy zmierzą się na stadionie „Miedziowych” już w piątek o godz. 18.

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium