Dni wolne od pracy i święta w 2019 roku. Będzie kilka okazji, żeby wykorzystując kilka dni przysługującego nam urlopu znacznie wydłużyć weekendy.
Najbliższa okazja do naprawdę długiego wypoczynku pojawi się w okresie od świąt wielkanocnych do długiego weekendu majowego. Jeśli w okresie od 20 kwietnia do 5 maja weźmiemy 7 dni urlopu, to będziemy odpoczywać łącznie aż 16 dni. To zdecydowania najlepsza przyszłoroczna okazja do zrobienia sobie rasowych wakacji kosztem zaledwie kilku dni urlopu.
Kto nie może sobie pozwolić na aż tak długą labę, może zatroszczyć się o dłuższy majowy odpoczynek. Majówka rozpocznie się w środę, 1 maja. Wolny będzie też piątek 3 maja. Trzy dodatkowe dni urlopu – w poniedziałek (29 kwietnia), wtorek (30 kwietnia) i czwartek (2 maja) – dadzą nam 9-dniowy „weekend”.
Czterodniową labę będziemy mogli sobie zafundować także pod koniec czerwca. Boże Ciało przypadnie w czwartek, 20 czerwca. Urlop w piątek pozwoli na cztery dni nieprzerwanego wypoczynku.
Identyczny weekend zyskać można w sierpniu – w czwartek 15 sierpnia przypada bowiem święto Wniebowzięcia NMP i święto Wojska Polskiego. Tu również urlop w piątek daje cztery dni wolnego.
Trzydniowe weekendy zyskamy z dobrodziejstwa samego kalendarza w listopadzie. 1 listopada wypadnie bowiem w piątek, a 11 listopada – w poniedziałek.
Święta Bożego Narodzenia wypadną natomiast w środę i czwartek. Urlop w poniedziałek, wtorek i piątek pozwoli zatem na cały tydzień świętowania. Dodatkowe dwa dni wolnego – 30 i 31 grudnia wydłużą labę do 11 dni.
Dni ustawowo wolne od pracy w przypadające w 2019 r. w dni powszednie:
1 stycznia – Nowy Rok (wtorek)
22 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny
1 maja – Święto Pracy (środa)
3 maja – Święto Konstytucji 3 maja (piątek)
20 czerwca – Boże Ciało (czwartek)
15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego (czwartek)
1 listopada – Wszystkich Świętych (piątek)
11 listopada – Dzień Niepodległości (poniedziałek)
25 i 26 grudnia – Boże Narodzenie (środa, czwartek)
Święto Trzech Króli – 6 stycznia wypada w 2019 r. w niedzielę, podobnie jak Zielone Świątki (9 czerwca).