Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozpoczął się drugi tydzień strajku nauczycieli. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie pedagodzy wynegocjują podwyżki, o jakie walczą i wrócą do pracy. – Matury są zagrożone – nie ukrywa szef ZNP
Rząd PiS traktuje ekologię jako dziwną i niepotrzebną dziedzinę nauki – twierdzi Joanna Mucha, posłanka PO i kandydatka Koalicji Europejskiej do europarlamentu. I proponuje rozwiązania mające na celu poprawę jakości powietrza w Polsce.
Przedsiębiorcy z woj. lubelskiego bardzo dobrze oceniają ubiegły rok i optymistycznie patrzą na obecny – wynika z raportu Banku Pekao SA o sytuacji mikro, małych i średnich firm.
Pieniądze szczęścia nie dają? Na pewno nie przyniosły go dwóm mężczyznom i kobiecie, którzy w niedzielne popołudnie podnieśli portfel pozostawiony przez kogoś na ławce niedaleko Poczty Głównej
Na al. Tysiąclecia zderzyło się kilka samochodów. Tworzą się duże korki
Z dnia na dzień zamknięty został staromiejski escape room przy Rynku 8. Zdecydował o tym nadzór budowlany. – Lokal jest wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem – tłumaczą inspektorzy. – To polowanie na czarownice – komentują twórcy pokoju zagadek, którego przyszłość stanęła pod dużym znakiem zapytania
Wmurowanie w ścianę Ratusza tablicy poświęconej zawarciu unii polsko-litewskiej proponują miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Ich pomysł ma być rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta 26 kwietnia.
Dwaj mieszkańcy Lublina zostali skazani za skatowanie innego mężczyzny. Atakowali go nożem i bili metalową rurką. Sąd wymierzył im za to kary po 3 i pół roku bezwzględnego więzienia.
12 samochodów z pseudokibicami Motoru Lublin kluczyło wiejskimi drogami w Świętokrzyskiem, by zgubić policyjną eskortę i spotkać się z kibolami z Tarnobrzega. W samochodach mieli rękawice i ochraniacze używane w sportach walki
Rozstrzygnięto 6. Miejski Konkurs Plastyczny organizowany w Dzielnicowym Domu Kultury "Czuby Południowe". Tematem przewodnim były owady, robaki, pająki i inne niewielkie organizmy oraz świat, w którym żyją.12 kwietnia odbył się wernisaż oraz ogłoszenie wyników konkursu.
Przy ul. Głuskiej jest już gotowy nowy budynek kliniki psychiatrii SPSK1 w Lublinie. W starym trwa przebudowa. Wszystko ma być gotowe w trzecim kwartale tego roku.
Jest szansa na utworzenie przy ul. Nałkowskich kolejnego Biura Obsługi Mieszkańców, w którym możliwe byłoby załatwienie wielu spraw prowadzonych przez Urząd Miasta, np. wyrobienie dowodu osobistego, zameldowanie się lub wymeldowanie.
Już po raz trzeci kameralni księgarze i antykwariusze wspólnie organizują swoje święto. W dniach 25-28 kwietnia w miastach całej Polski odbędą się ciekawe wydarzenia literackie: spotkania, premiery, warsztaty. W celebrację święta włączyły się także lubelskie księgarnie: "Dosłowna" (ul. Peowiaków 12) i "Między Słowami" (ul. Ryba 4/5).
Kultowy dla lubelskiego i polskiego środowiska BoulderFest powrócił po kilku latach przerwy i nie zawiódł. Wyzwanie w boulderingu na ściance KW Kotłownia, po raz pierwszy od 2012 roku, podjęli czołowi krajowi zawodnicy oraz goście z Ukrainy.
W ramach festiwalu "Scena w Budowie" w Centrum Spotkania Kultur zostanie otwarta wystawa studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych. Wernisaż "Wysiłku Syzyfa" 26 kwietnia o godz. 17.
Będą dodatkowe kursy autobusów linii nr 55: dwa ze Świdnika do Lublina i dwa z Lublina do Świdnika. Nowe kursy najprawdopodobniej już w maju, a zmian w miejskiej komunikacji może być jeszcze więcej
Opozycyjni radni PiS chcą zwiększenia bonifikaty udzielanej przez miasto od jednorazowej opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Do głosowania w tej sprawie może dojść w Radzie Miasta już 26 kwietnia.
To pierwszy taki przypadek w Lublinie: do Ratusza zgłosił się inwestor, który – powołując się na ustawę „lex deweloper” – chce postawić na os. Botanik dwa bloki w miejscu rezerwowanym na zieleń. Decyzja w Radzie Miasta musi zapaść w ekspresowym tempie, a mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi tylko do 2 maja.
Tylko jedna firma zainteresowała się miejskim zleceniem na montaż 10 samoobsługowych stacji naprawy rowerów i 20 ulicznych pompek dla jednośladów.
Jeszcze niedawno policja twierdziła, że nie jest potrzebne ustawienie sygnalizacji na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej z Romantyczną. Teraz apeluje do Urzędu Miasta, by jednak zamontował tu światła, bo może to ograniczyć liczbę wypadków. Ratusz zamiast świateł zapowiada na razie tylko półśrodki
Ciało zmarłego na jednej sali z pacjentami? W wielu szpitalach nie ma specjalnych pomieszczeń „pro morte”
W sobotę przy wielkanocnym stole usiedli członkowie i podopieczni Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
Co stałoby się z Pismem Świętym, gdybyśmy je traktowali jak telefon komórkowy? W Niedzielę Męki Pańskiej, temat ten poruszył w homilii do młodych metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik.
Warsztaty ze zdobienia pisanek, kiermasz produktów spożywczych i rękodzielniczych, pokaz wicia palm, przejażdżki bryczką i konkurs wojewódzki na palmę i pisankę wielkanocną. To tylko niektóre atrakcje Festiwalu Wielkanocnego, w którym można było wziąć udział w weekend w Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas kiermaszu, którym wzięli udział lokalni wystawcy, można było m.in. kupić wyroby rękodzieła ludowego oraz tradycyjnie produkty i potrawy wielkanocne. Był też konkurs pokaz wicia palm i wykład połączony z degustacją. (kp)
Indywidualne i grupowe spacery, wycieczki i zwiedzanie z przewodnikiem, zajęcia dla dzieci i dorosłych. Ogród Botaniczny UMCS rozpoczął nowy sezon turystyczny.