Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Droga Krzyżowa na Majdanku rozpoczęła obchody Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej. Hasłem przewodnim tegorocznej Drogi Krzyżowej są słowa: „JA JESTEM wśród Was”.
Było nerwowo, ale egzamin gimnazjalny udało się sprawnie przeprowadzić we wszystkich lubelskich szkołach. Na poniedziałkowy egzamin ósmoklasisty też jesteśmy dobrze przygotowani – zapewniają urzędnicy.
W sobotę ograniczone będą możliwości przejazdu przez skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. Tego dnia drogowcy zamierzają układać nawierzchnię między wspomnianym skrzyżowaniem a stacją paliw w okolicy ul. Betonowej.
- W połowie stycznia przyszłego roku zakończy się rozbudowa naszego centrum. Już niedługo czekają nas przeprowadzki – administracja przeniesie się na do budynku nr 1, a do budynku nr 2, na jesieni, m.in. poradnie specjalistyczne - zapowiedziała na dzisiejszym spotkaniu wielkanocnym w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbieta Starosławska, jego dyrektor, która wróciła do pracy na tym stanowisku 1 marca.
Lubelski europoseł Mirosław Piotrowski może mieć problem ze startem w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na kilka dni przed upływem terminu rejestracji list ze startu pod szyldem jego ugrupowania zrezygnowała część kandydatów. Nie wiadomo, czy uda się też zebrać wymaganą liczbę podpisów poparcia
Film „Kapitan Władysław Wołodko. Ostatni Wyklęty z Komarówki Podlaskiej, autorstwa Konrada Adamowicza z II LO w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim, zdobył III miejsce w konkursie „Żołnierze Wyklęci”, który zorganizował Dziennik Wschodni w partnerstwie z Województwem Lubelskim.
"Nadużyciem" określa kategoryczne wypowiedzi duchownych o strajkujących nauczycielach ks. Rafał Pastwa, kierownik oddziału "Gościa Niedzielnego" w Lublinie . Z kolei ks. Łukasz Kachnowicz staje w kontrze do tych współbraci, którzy twierdzą, że w nauczycielskim strajku chodzi tylko o pieniądze. – Wcale nie jest tak, że wszyscy i wszystko robimy za "Bóg zapłać" – zaznacza duszpasterz akademicki
Z wyjątkowym koncertem w Dzień Matki, 26 maja o godzinie 19, w lubelskiej Hali Globus wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek w Polsce: Ania Wyszkoni.
Nie doszło dzisiaj do spotkania rolników z województw lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Chcieli mu przekazać pięć postulatów-intencji dotyczących uzdrowienia przemysłu rolno-spożywczego. Złożyli je w biurze prezesa PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.
Zawody, które przez dekadę gromadziły wspinaczy z całego kraju, wracają po kilku latach w niebycie. Jedenasta edycja BoulderFest zacznie się już dzisiaj na ściance KW Kotłownia przy ul. Cisowej 11. Zawodnicy spotkają się także w sobotę.
W sobotę w Lublinie odbędzie się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. W piątek partyjni działacze poinformowali o rejestracji lubelskiej listy do europarlamentu. Doszło na niej do jednej zmiany.
Od najbliższego wtorku będzie można się zapisywać na wycieczki i inne darmowe atrakcje przygotowane na majowy weekend z okazji oficjalnego rozpoczęcia sezonu turystycznego. Z zerknięciem w program nie warto zwlekać, bo wejściówki na Sezon Lublin rozchodzą się zazwyczaj błyskawicznie.
Dwaj niepełnosprawni mężczyźni mieszkają w jednym z bloków przy ul. Lwowskiej w Lublinie. Ich problemem zajęli się dziennikarze Interwencji Polsatu.
Zawieszone zostało postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę dwóch bloków mieszkalnych przy ul. Obrońców Lublina.
Policjanci mieli informację, że na terenie jednego z opuszczonych budynków na lubelskich Tatarach może znajdować się uprawa konopi indyjskich. By to potwierdzić w środę pojechali pod ustalony adres.
Prelekcje i warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów, targi pracy ze stoiskami największych firm z branży IT, liczne konkursy oraz upominki dla pierwszych czterystu uczestników. To niektóre z atrakcji Lubelskich Dni Informatyki, które odbędą się w sobotę w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Najwięcej wyborców w woj. lubelskim chce głosować na Zjednoczoną Prawicę. Drugie miejsce w wyborach do Europarlamentu zajmie Koalicja Europejska - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Kuriera Lubelskiego
Lekarze z całego kraju przyjechali do Lublina na warsztaty flebologiczne w Ośrodku Chirurgii Innowacyjnej Żagiel Med. Pierwszy warsztat rozpoczyna cykl czterech spotkań poświęconych edukacji flebologicznej.
Jest gotowy akt oskarżenia przeciwko posłowi PiS z Biłgoraja Piotrowi O. Według śledczych parlamentarzysta miał kupić prawo jazdy na ciężarówkę, a potem nielegalnie się nim posługiwać.
"Hellboy" i "After" to dwie głośne premiery kinowe najbliższego weekendu, które zobaczymy na lubelskich ekranach. Nie zabraknie też ciekawych spektakli i koncertów w placówkach kultury. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Lubelskie uczelnie szykują się do rekrutacji na pierwszy rok studiów w nowym roku akademickim. By zainteresować maturzystów swoją ofertą, część z nich uruchamia nowe kierunki
Kapusta, cebula czy ziemniaki to już nie są tanie warzywa. Cena pietruszki też potrafi zwalić z nóg. Dobra wiadomość jest taka, że za nowalijki płacimy jak przed rokiem
W niedzielę 14 kwietnia do Lublina przyjedzie blisko 300 właścicieli klasycznych oraz nowoczesnych i mocno zmodyfikowanych samochodów. W trakcie oficjalnego otwarcia sezonu motoryzacyjnego organizatorzy przygotowali także piknik rodzinny.
Komisja Nadzoru Finansowego złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z obrotem akcjami spółki Ursus. To kolejne kłopoty firmy, która planuje zamknąć fabrykę w Lublinie
Jedni się cieszą, bo mają czas na zabawę, komputer i spotkania z kolegami. Inni boją się, że będą mieli krótsze wakacje. A jeszcze inni sami wychodzą na ulice. – W geście solidarności z naszymi nauczycielami – tłumaczą