Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Policjanci w całym regionie masowo odchodzą na zwolnienia lekarskie. W Opolu choruje cała drogówka. W lubelskiej komendzie miejskiej na L4 poszło aż 250 mundurowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tajemniczy wirus zaatakuje wkrótce funkcjonariuszy z Lubartowa
Co Gdzie Kiedy. Klub Osiedlowy Miniatura (ul. Śliwińskiego 1) zaprasza na spotkanie z fotografem Tobiaszem Papuczysem, które odbędzie się 10 listopada o godz. 17.
Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 stycznia o godz. 17 i 20.30 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się pokaz spektaklu Fredro dla dorosłych mężów i żon w wykonaniu Teatru 6. Piętro.
W ciągu tygodnia wydana ma być decyzja w sprawie dalszych losów elektrowni wodnej na Bystrzycy. Po jej wybudowaniu w piwnicach pobliskich domów pojawiła się woda, dlatego zgoda na piętrzenie rzeki może być cofnięta. Od przedwczoraj sprawą zajmuje się także lubelska prokuratura
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek ogłosił plan wojewódzkich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich kulminację zaplanowano na 10 i 11 listopada.
Nowym rozkładem jazdy pochwaliła się we wtorek spółka PKP Intercity, ale samego rozkładu nie ogłosiła. Rzeczniczka spółki zapewnia, że Lublin będzie mieć tyle samo pociągów do Warszawy, co dzisiaj. Hrubieszów będzie skazany na przesiadki, Dęblin ma za to zyskać połączenie z Pilawą
Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie świętuje 50-lecie. Jubileusz uświetniają liczne koncerty.
„Krokodyle”, jak popularnie nazywa się inspektorów transportu drogowego, nie odpuszczają kierowcom wożącym pasażerów w oparciu o aplikację Taxify. We wtorek były kolejne kontrole.
Najpierw zniknęły reklamowe wielkoformatowe banery, potem pojawiły się neony, a teraz w odnowionych wnętrzach modernistycznego budynku zadomowili się artyści. Od wtorku na pierwszym piętrze dawnego Pedetu można oglądać „Strefę Komfortu”.
Duże zmiany w organizacji ruchu czekają nas w niedzielę w związku z uroczystościami obok Masztu Niepodległości ustawionego na środku ronda koło zamku. Zamknięte dla ruchu będzie rondo oraz drogi dojazdowe: al. Unii Lubelskiej, al. Tysiąclecia oraz ul. Podzamcze
W tym roku plebiscyt zdominowały panie. Dla laureatki był symboliczny czek od komendanta, a od Dziennika pamiątkowy dyplom, zaproszenie na kolację i biżuteria. We wtorek rozstrzygnęliśmy organizowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Lublinie plebiscyt „Najbardziej Rozpoznawalny Dzielnicowy”
Wojewoda Przemysław Czarnek zasiadł we wtorek na ławie oskarżonych. Tłumaczył się ze swoich słów o Marszu Równości, jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sąd umorzył sprawę uznając, że nie może ograniczać swobody wypowiedzi.
Co Gdzie Kiedy. Już po raz czwarty w Lublinie zorganizowane zostanie święto horroru, fantastyki i kina gatunkowego - Splat!FilmFest. Pierwszy raz jednak impreza zapoczątkowana przez Monikę Stolat zawita również do Warszawy. Na widzów czeka kilkadziesiąt przerażających seansów i fantastyczni goście: Lloyd Kaufman, Lukas Feigelfeld i Aleksandra Cwen.
Wojewoda Przemysław Czarnek i Bartosz Staszewski, organizator marszu równości w Lublinie spotkali się dziś w sądzie. Staszewski złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko politykowi PiS, który mówił w kontekście marszu o promowaniu zboczeń, dewiacji i wynaturzeń
Jeśli Sejm uchwali 12 listopada dniem wolnym od pracy, to mocno skomplikuje to działanie sądów. Tylko w Lublinie trzeba będzie odwołać setki spraw. Ucierpią m.in. renciści i emeryci.
Władze Lublina biorą się za odchudzanie szóstoklasistów. O jedną czwartą chcą zwiększyć liczbę uczniów, którzy mają prawidłową masę ciała. Do szkół wkroczą lekarze, rehabilitanci i specjaliści od zaburzeń odżywiania, a dietetycy sprawdzą jadłospisy szkolnych stołówek i w razie potrzeby będą je zmieniać
Funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Hrebennem przyczynili się do rozbicia międzynarodowej grupy przestępczej.
We wtorek w nocy zamknięta zostanie jezdnia al. Tysiąclecia prowadząca od ronda przy Zamku do skrzyżowania z ul. Lubartowską w Lublinie.
Ratusz zrywa umowę z firmą, która miała zbudować boisko przy ul. Zemborzyckiej. Wykonawca okazał się niesolidny i trzeba szukać nowego. Nie jest to jedyny obiekt wywalczony przez mieszkańców w głosowaniu nad podziałem budżetu obywatelskiego, który trafił na listę zwycięskich projektów, ale nie powstanie w tym roku.
Na kilka miesięcy zamknięte mają być od wtorkowego poranka Aleje Zygmuntowskie, a powodem jest przebudowa ronda koło Gali.
Wyniki nie są zachwycające – takimi słowami nauczyciele najczęściej komentują wyniki próbnego egzaminu ósmoklasistów. Testy zostały przeprowadzone pod koniec października w wielu szkołach na Lubelszczyźnie.
W poniedziałek w Centrum Kongresowym UP wystąpiło ponad 450 osób z Polski i Ukrainy. Uczestnicy mieli od 5 do 16 lat. Wydarzenie miało formę konkursu, wykonawcy prezentowali się w kilku kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumentach, sztuka teatralna czy pokaz mody.
W czasie 5 dni trwania akcji "Znicz" w województwie lubelskim doszło do 15 wypadków drogowych w których 22 osoby zostały ranne a jedna zginęła. To o 32 wypadki mniej niż rok temu.
Trwa Tydzień Kuchni Polskiej. 100 restauracji w całej Polsce serwuje dawne dania z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Do akcji włączyło się pięć lokali z Lublina.
We wtorek zaczyna się trzydniowe seminarium „Opowiedzieć. Unicestwienie – nieobecność – ślady”. Uczestnicy będą się zastanawiać jak mówić o Zagładzie 75 lat po akcji „Reinhardt”. W programie otwarte spotkania gośćmi i organizatorami.