Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
We wtorek zaczyna się trzydniowe seminarium „Opowiedzieć. Unicestwienie – nieobecność – ślady”. Uczestnicy będą się zastanawiać jak mówić o Zagładzie 75 lat po akcji „Reinhardt”. W programie otwarte spotkania gośćmi i organizatorami.
Co Gdzie Kiedy. W piątek, 9 listopada o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy prac Roberta Pranagala Memu Miastu. Na godz. 19 zaplanowano spotkanie autorskie z artystą.
Laleczka Momo najpierw próbuje się zaprzyjaźnić, a potem namawia do samookaleczeń i samobójstw – tak ma działać aplikacja, przed którą ostrzega policja. To kolejna gra, którą na swoich telefonach instalują dzieci, a która może mieć tragiczne skutki.
Konary i gałęzie mogą uszkodzić dach i elewację, a korzenie fundamenty. Na usunięcie około stuletniego dębu i rosnącego obok klonu zgodził się już wojewódzki konserwator zabytków.
Zagrożeniem dla domów mieszkalnych i dróg stała się przerwana przebudowa torów z Lublina do Dęblina – przyznaje kolej. W nadzwyczajnym trybie zleca zabezpieczenie porzuconych obiektów i potwierdza, że część z nich może wręcz ulec zniszczeniu, bo ich budowa w ogóle nie powinna być przerywana.
Co Gdzie Kiedy. W piątek, 9 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur będzie miał miejsce jubileuszowy Koncert Galowy 10. Konkursu Patriotycznego.
To była rekordowa zbiórka. W ciągu 4 dni kwesty na najstarszej nekropolii Lublina udało się zebrać blisko 110 tysięcy złotych na renowację zabytkowych nagrobków.
Akcja straży pożarnej na ul. Sądowej. Jak poinformował nas Czytelnik, ratownicy przyjechali z podnośnikiem do kota, który utknął na drzewie.
W środę 21 listopada o godz. 11 rozpocznie się pierwsza sesja sejmiku województwa lubelskiego w nowym składzie. Podczas obrad zostaną obsadzone najważniejsze stanowiska w wojewódzkim samorządzie.
Po wygranej w drugiej turze wyborów burmistrza Kraśnika Wojciech Wilk pożegna się z mandatem posła. Jego miejsce w sejmowej ławie zajmie była parlamentarzystka dwóch kadencji.
Co Gdzie Kiedy. Wystawa, warsztaty, kino i wiele więcej przygotował Dzielnicowy Dom Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. W dniach 6-10 listopada odbędzie się cykl wydarzeń - DWA KOLORY cieszymy się wolnością.
Duże ilości śmieci trzeba wybrać z zalewu na Bystrzycy, gdzie cofająca się woda odsłoniła dowody ludzkiej „troski” o przyrodę. – Na pewno tak tego nie zostawimy – obiecuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który już zabrał się za sprzątanie.
Po raz kolejny w województwie lubelskim ubyło mieszkańców. Mimo zachęt w postaci 500 plus urodziło się też mniej dzieci niż rok wcześniej. W porównaniu z połową 2017 roku wzrosła liczba zgonów i osób, które wyemigrowały z regionu – wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego za pierwsze półrocze 2018 roku
Spektakl ukazujący wykonywaną kiedyś na wsi czynność darcia pierza mogli zobaczyć w niedzielę zwiedzający w Muzeum Wsi Lubelskiej.
Codzienne gorące posiłki, ciepła odzież i opatrunki – „Gorący Patrol” już ruszył i pomaga osobom bezdomnym. Punkt wsparcia potrzebującym działa przy ul. 1 Maja 20.
W weekend dobiegły końca prace konstrukcyjne przy stawianiu 35-metrowego Masztu Niepodległości na rondzie Romana Dmowskiego w Lublinie.
Poczta Polska chwali się, że 2018 roku odnotowała rekordowy wzrost przesłanych paczek. Przed Świętami Bożego Narodzenia spodziewany jest kolejny rekord. Poczta poszukuje więc sezonowych pracowników, także w naszym województwie. Rekrutacja ma również związek z planowanym otwarciem oddziału pocztowo-celnego na lubelskim Felinie. Będą w nim kontrolowane przesyłki z innych krajów, w tym zamawiane przez chińskie sklepy internetowe takie jak np. Aliexpress.
Druga edycja Lubelskiego Biegu Dookoła Zalewu odbyła się w niedzielę w Lublinie. Biegacze mieli do pokonania ok. 12 km. Pieniądze zebrane podczas biegu przeznaczone będą na cele organizacyjne oraz działalność charytatywną lubelskiej fundacji Zmieniamy Życie
- Rodacy! Na uwolnionej od najazdów wroga części ziemi polskiej, utworzył się w Lublinie przed trzema dniami Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej - te słowa premiera Ignacego Daszyńskiego ponownie wybrzmiały z balkonu Pałacu Lubomirskich przy pl. Litewskim. W ten sposób Lublin rozpoczął obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Związek Harcerstwa Polskiego świętuje setną rocznicę powstania. Tuż przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości w dniach 1-2 listopada 1918 r. obradował w Lublinie zjazd przedstawicieli wszystkich polskich ośrodków skautowych. Podczas zjazdu zapadła decyzja by utworzyć wspólną dla wszystkich organizację – Związek Harcerstwa Polskiego.
Ma go swoich wnętrznościach 80 proc. morskich ptaków. Jest w kosmetykach, ubraniach, jedzą go ryby, a potem my. Plastikowa butelka w morzu rozkłada się 450 lat, na lądzie znacznie dłużej. Pierwszą reklamówkę wyprodukowano zaledwie 53 lata temu. Tworzywa sztuczne znamy od 111 lat
Jagnięcina cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. W restauracjach w całym kraju pojawia się jagnięcina uhruska z naszego regionu. Podpowiadamy, co zrobić z tego smacznego i bardzo zdrowego mięsa
Papierowe legitymacje szkolne odchodzą do lamusa. Od września uczniowie mogą już otrzymywać je w formie plastikowej karty przypominającej dowód osobisty czy prawo jazdy. Teraz dodatkowo dostać mogą mobilną wersję, tzw. mLegitymację, do zainstalowania w telefonie komórkowym.
Kierowca przewożący pasażerów w ramach usługi Taxify usłyszał prokuratorskie zarzuty. Marcin K. zranił funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego. Doszło do tego, kiedy uciekał, próbując uniknąć kontroli.
Podpory wraz z rozetą spajającą wszystkie części masztu już widać. Na rondzie Romana Dmowskiego w Lublinie powstaje Maszt Niepodległości.