Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.
Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.
Rozmowa z ks. Wiesławem Kosickim, dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej, organizatorem Wigilii Miłosierdzia dla osób bezdomnych i potrzebujących.
Jak można mordować własne dziecko? Czemu to dziecko było winne? - zastanawiają się mieszkańcy rodzinnej miejscowości 10-letniego Filipa. Zwłoki chłopca odnaleziono w lubelskim hostelu. Do zabójstwa przyznała się matka.
Cztery prace wpłynęły w konkursie na koncepcję architektoniczną Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej. Autorzy zwycięskiej zostaną zaproszeni do negocjacji i będą mieli szansę zaprojektować siedzibę powstającej w Lublinie instytucji.
W piątek zamojski sąd aresztował na trzy miesiące Piotra Kowalczyka. Wraz z nim do aresztu trafili także jego trzej współpracownicy: Mariusz P., Adam M. oraz Maciej S. To przedsiębiorcy z Lublina, działający na rynku nieruchomości. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie całej czwórki. Dziś sąd przychylił się do argumentów śledczych.
Niedługo kierowcy pojadą kolejnymi fragmentami budowanej trasy między Lublinem a Warszawą. Dojazd do stolicy samochodem będzie mniej uciążliwy
Zamojski sąd aresztował Piotra Kowalczyka. Zatrzymany we wtorek przez CBA były przewodniczący lubelskiej rady miasta spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Wraz z nim aresztowano jego trzech współpracowników, w tym krewnego posła PiS Przemysława Czarnka
Rózgi od św. Mikołaja przekazali politykom działacze Młodych dla Wolności. Trafiły one w te same miejsca, co przed rokiem. – Jedni i drudzy się nie poprawili – tłumaczą przedstawiciele młodzieżówki partii KORWiN.
Jeszcze dzisiaj otwarty dla ruchu ma być przejazd kolejowy w Miłocinie, gdzie droga wojewódzka nr 830 przecina przebudowywaną linię kolejową. Droga powinna być przejezdna około godz. 14. Nie będzie też zapowiadanego zamknięcia przejazdu w Motyczu.
Jest wyrok w procesie Nadii K., oskarżonej o usiłowanie zabójstwa własnego dziecka. Tuż po porodzie kobieta włożyła córkę do kosza na śmieci. Sąd wymierzył jej, jednak najniższą możliwą karę.
Z polityki wycofał się, by zrobić doktorat i zająć się biznesem. Wydaje lifestylowy magazyn, wynajmuje billboardy, inwestuje w nieruchomości i doradza innym zainteresowanym tym rynkiem. Czym dziś zajmuje się bliski współpracownik prezydenta Żuka Piotr Kowalczyk?
Poseł PiS Przemysław Czarnek pojawił się w przebraniu św. Mikołaja podczas rorat w parafii pw. św. Stanisława w Lublinie. Polityk rozdawał dzieciom prezenty i zachęcał je do codziennej modlitwy.
W weekend Centrum Kultury stanie się mekką dla wielbicieli jazzu. Będzie ten w klasycznym wydaniu i duża dawka muzyki eksperymentalnej. O 12. edycji Jazz Bez opowiada organizator wydarzenia, Adam Szczepanek.
Czwarty raz na ulicznych słupkach, koszach i stojakach rowerowych w centrum Lublina, pojawiły się mikołajowe czapeczki. Przykuwają wzrok na szarej ulicy. To kolejna edycja interwencji artystycznej grupy „Bombardowanie włóczką”.
Rozumieją czytany tekst oraz zagadnienia matematyczne i przyrodnicze – mowa o polskich piętnastolatkach. Z opublikowanego właśnie międzynarodowego badania wynika, że polscy uczniowie w porównaniu z ich rówieśnikami z innych krajów bardzo dobrze radzą sobie w szkole.
Bliżej kierowcy jest świątecznie. Z tyłu jedzie się w towarzystwie polarnych zwierząt. 6 grudnia w trasę po Lublinie wyjechał „Mikołajkowy” trolejbus. Widzieliśmy, jak był bombardowany włóczką
O wyłączenie nowej sygnalizacji świetlnej, która mocno spowalnia ruch w centrum apeluje do prezydenta miejski radny Marcin Jakóbczyk (PiS).
Niezabudowane grunty w rejonie ul. Zana od dawna interesują deweloperów chcących zarobić na postawieniu tu nowych budynków. Ich oczekiwania nie zawsze pokrywają się z tym, na co pozwala im plan zagospodarowania uchwalany przez Radę Miasta i ustalający możliwy sposób zabudowy działek. Dlatego inwestorzy starają się w Ratuszu o zmianę planu na taki, który pozwoli zbudować więcej, czyli z większym zyskiem.
Kolegium Akademickiego Lublina to pomysł na rozwój lubelskiego ośrodka akademickiego. W skład tworzonego organu mają wejść rektorzy szkół wyższych oraz władze miasta i województwa.
W ten weekend na ekrany kin wejdzie m.in. ciepła, familijna produkcja "Młody renifer Alex". W Centrum Kultury organizowana będzie ponadto replika Ukraina! Festiwalu Filmowego. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradziony w Andorze samochód, wart 33 tys. zł.
Prokuratura wnioskuje o tymczasowe aresztowanie Piotra Kowalczyka. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta został zatrzymany przez CBA. Wraz z nim zatrzymano również przedsiębiorcę i krewnego byłego wojewody, a obecnie posła PiS Przemysława Czarnka.
– Niech Pan okaże mu dzisiaj czułość. Sprawy trudne zostawmy Bogu. Niech On otoczy go miłością tak jak teraz otaczają go białe róże – takimi słowami pożegnał zmarłego tragicznie Filipa ksiądz Piotr Stańczak. W czwartek odbył się pogrzeb 10-letniego chłopca, którego ciało znaleziono w jednym z lubelskich hosteli.
Nieco ponad 25 tys. podróżnych skorzystało w listopadzie z Portu Lotniczego Lublin. To o blisko 8 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Tym samym zanotowano pierwszy wzrost liczby pasażerów w tym roku.