Już w kwietniu ruszy w Lublinie szkoła programowania Coders Lab. Stacjonarne szkolenia odbywać będą się w trybie bootcampowym, czyli intensywnego kursu zawodowego nastawionego na przekazywanie umiejętności praktycznych.
Zajęcia będą trwały 5–6 tygodni, a w wersji weekendowej – około 6 miesięcy.Ceny kursów są dostępne na stronie internetowej szkoły (www.coderslab.pl).
– Kurs programowania pod okiem doświadczonych praktyków eliminuje ryzyko zmarnowania czasu i pieniędzy – mówi Leszek Wolany ze szkoły programistycznej Coders Lab. – Kursant uczy się najpotrzebniejszych rzeczy, ponieważ program szkoleń jest dostosowany do realiów rynkowych i wymagań pracodawców.
Uczestnicy będą brali udział w ćwiczeniach indywidualnych i grupowych oraz warsztatach. Pod koniec nauki będą musieli zaś stworzyć projekt końcowy.
Kto będzie mógł wziąć udział w szkoleniu? Wszystkie osoby posiadające podstawową wiedzę z zakresu programowania. Wykładowcy Coders Lab przyznają jednak, że przed rozpoczęciem szkolenia trzeba będzie poświęcić kilkadziesiąt godzin na samodzielną naukę.
Do zakwalifikowania się do kursu wymagane jest od kandydata przejście krótkiego testu znajomości języka angielskiego i testu logicznego myślenia. Przed kursem w ogóle nie trzeba umieć programować, natomiast po zakwalifikowaniu się na kurs, dostaje się zestaw materiałów i pomocy dydaktycznych, które trzeba przerobić przed rozpoczęciem właściwej nauki.
– Coders Lab to taka miesięczna szkoła przetrwania. Zajęcia są tak intensywne, że nocą śnił mi się kod. Nie wierzyłam, że po miesiącu będę mogła programować. Obecnie nawet współpracownicy nie dowierzają, że zdobycie wiedzy na takim poziomie zajęło mi zaledwie pięć tygodni – wspomina Amanda Waliszewska, absolwentka kursu i autorka bloga Hakierka. Dwa miesiące po zakończeniu szkolenia w Coders Lab znalazła zatrudnienie jako front-end developer.
Coders Lab ma dziś w Polsce sześć filii. Lubelska będzie siódmą z nich. Dotychczas wykształciła ok. 600 junior web developerów.