Do końca czerwca została przedłużona możliwość nadsyłania zdjęć i filmów w konkursie na pokazanie życia "Na marginesie”.
Można robić zdjęcia czy kręcić krótkie filmy. – Prawie każdy ma komórkę z aparatem, którą można również nagrywać filmy – mówi Grudzień. – Konkurs ma zachęcić młodzież do tego, by zauważyła wszelkie złe, ale i bardzo pozytywne rzeczy, które ją otaczają. To nie musi być "margines” negatywny. Jest wiele rzeczy pozytywnych, które można uwiecznić na fotografii czy filmie. Chcemy by uczestnicy konkursu, ale i również osoby, które później prace będą oglądały uwrażliwiły się na przejawy wszechobecnej krzywdy, ale i na działania pozytywne.
Jeśli ktoś chce wziąć udział w konkursie niekoniecznie musi zrobić nowe zdjęcia. Możliwe, że ktoś we własnym zbiorze ma już zdjęcia, które będą spełniały wymogi konkursu.
W jury zasiadają m.in. Leszek Mądzik, szef Sceny Plastycznej KUL, prof. Janusz Kirenko z UMCS, czy Dorota Awiorko-Klimek, szefowa działu foto Dziennika Wschodniego i zdobywczyni m.in. nagrody Grand Press Photo.
Czego jury oczekuje od prac? – Najważniejsze to autentyzm i prawda przedstawiona w fotografiach czy w filmie – mówi Leszek Mądzik. – To jest najważniejsze.
Wyniki konkursu i laureatów poznamy we wrześniu, a nagrody zostaną przekazane w Światowy Dzień Pracownika Socjalnego – 21 listopada. Nagrodami są m.in. wysokiej klasy aparaty fotograficzne ufundowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego.
Regulamin konkursu oraz wszelkie informacje techniczne można znaleźć na stronie www.sppss.lublin.pl.