![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Noc Kultury 2024](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2025/2025-02/508c2c4c5da85ab5dfe81cd606185ae8_std_crd_830.jpg)
Cieszy nas, że tak wielu osobom zależy na wspólnym kształtowaniu tej jedynej i niepowtarzalnej nocy w roku – mówią dyrektorki festiwalu. Co już wiadomo o tegorocznej Nocy Kultury?
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
W tym roku Noc Kultury zaplanowano w nocy z 7 na 8 czerwca. Jej hasłem przewodnim będą „MiastoRelacje”.
Organizatorzy – Warsztaty Kultury w Lublinie – tradycyjnie zaprosiły mieszkańców i mieszkanki Lublina, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje do przygotowania specjalnych, premierowych działań kulturalnych.
Otwarty nabór podzielono na pięć kategorii:
• Zaproś Noc Kultury do siebie
• Działania w przestrzeni
• Miasto tras
• Patrzę i widzę
• Spojrzenie - początek relacji
W sumie do Warsztatów Kultury wpłynęło 116 propozycji działań kulturalnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się propozycje zorganizowania różnego rodzaju wydarzeń we własnych przestrzeniach.
– Jest jeszcze za wcześnie, aby opowiadać o konkretnych zgłoszonych projektach, ale możemy przyznać, że wiele pomysłów naprawdę nas zachwyciło. Przed nami teraz ekscytujący proces weryfikacji każdego ze zgłoszeń. Niektóre z nich będziemy musiały wpasować w przestrzeń miejską lub połączyć z już istniejącymi pomysłami – wylicza Marzena Bielecka, dyrektorka programowa Nocy Kultury.
Program tegorocznej Nocy Kultury mamy poznać w kwietniu. Pomysły publiczności to tylko wycinek atrakcji przygotowanych na lubelski festiwal. Duża część to także program kuratorski organizatorów – Warsztatów Kultury w Lublinie.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)