Od jutra zaczną obowiązywać zmiany w organizacji ruchu na kampusie Politechniki Lubelskiej. W związku z realizowaną inwestycją część miejsc parkingowych będzie niedostępna. Utrudnienia potrwają do marca 2020 roku
Chodzi o Centrum Technologii Informatycznych i Lingwistyki Technicznej, które ma powstać w miejscu obecnej hamowni. Inwestycję zrealizuje firma Swietelsky z Lublina, która z początkiem przyszłego tygodnia zacznie grodzić plac budowy. Następnie ruszą prace związane z rozbiórką stojącego tam budynku, która ma zakończyć się do połowy września. Na przełomie października i listopada powinny zacząć się właściwe prace budowlane.
Już od jutra na kampusie zaczną natomiast obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.
• Zamknięty zostanie dotychczasowy główny wjazd na teren miasteczka od strony ul. Nadbystrzyckiej przy kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Będą mogły korzystać z niego jedynie pojazdy obsługujące budowę. • Znajdujący się za budynkiem dzisiejszej hamowni (patrząc od strony ul. Nadbystrzyckiej) parking między Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki, Spichlerzem oraz Wydziałem Budownictwa i Architektury zostanie wyłączony z użytkowania. To kolejne miejsca postojowe, które w najbliższym czasie będą niedostępne.
• Przypomnijmy, że w związku z trwającymi pracami przy rewitalizacji kampusu do połowy października zamknięty ma być parking przed uczelnianą stołówką.
- Jesteśmy przygotowani na utrudnienia, ale nie sądzimy, żeby były one dużym problemem dla osób poruszających się samochodami po terenie miasteczka. Komunikat w tej sprawie pojawił się na naszej stronie internetowej, a studenci i pracownicy otrzymali go także drogą mailową – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej. – Główny wjazd na kampus będzie prowadził ulicą Wapienną, za domami studenckimi. Kierowców zachęcamy do korzystania z parkingów w okolicach naszych terenów zielonych i obiektów sportowych. Tam będzie można swobodnie parkować.
Centrum Technologii Informatycznych i Lingwistyki Technicznej ma być gotowe w marcu 2020 roku. Budynek będzie miał pięć kondygnacji, w tym jedną podziemną z warsztatem diagnostycznym i garażami z wjazdem od strony ul. Nadbystrzyckiej. W obiekcie znajdą się m.in. sale dydaktyczne, pracownia audiowizualna na 40 osób oraz pomieszczenia ślusarni i stolarni. Jedno z pięter ma być w całości przeznaczone dla uczelnianego Studium Języków Obcych. Budowa ma pochłonąć ok. 17,5 mln zł.