Przez cztery tygodnie nieczynna będzie duża część rekreacyjna Aqua Lublin. Wstęp do pozostałej części będzie o połowę tańszy. 24 lutego zacznie się tu kolejny etap dużej przebudowy.
Od poniedziałku wyłączona z użytkowania będzie ta część Aqua Lublin, w której znajdują się zjeżdżalnie i rwąca rzeka. Otwarta zostanie natomiast mała część rekreacyjna (ta ze statkiem pirackim i basenami zewnętrznymi), która została zamknięta dla klientów pod koniec stycznia.
Bez żadnych ograniczeń czynny ma być basen olimpijski, saunarium z gabinetem masażu, siłownia oraz gabinet wellness. Wstęp do czynnej części Aqua Lublin ma być o połowę tańszy względem podstawowego cennika, a obniżone ceny mają obowiązywać od 24 lutego przez cztery tygodnie.
– Od 22 marca obiekt ma działać normalnie – zapowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spółki zarządzającej ośrodkiem pływackim przy Al. Zygmuntowskim. Utrudnienia w korzystaniu z obiektu związane są z trwającą tutaj rozbudową systemu wentylacyjnego.
Chociaż obiekt jest dość nowy (został otwarty w październiku 2015 r.), to już wymaga gruntownych poprawek. Niedługo po jego otwarciu okazało się, że wentylacja jest niewystarczająca. W pomieszczeniach technicznych było zbyt wilgotno, zbyt ciepło, a w powietrzu utrzymywało się duże stężenie chemii basenowej. Groziło to trwałym i poważnym uszkodzeniem wrażliwego sprzętu znajdującego się pod basenami. – Prowadzone obecnie prace mają rozwiązać ten problem – zapewnia Bednarczyk.
Trwająca rozbudowa wentylacji będzie kosztować niemal 919 tys. zł. MOSiR czekają kolejne prace, które odłożono na później z braku pieniędzy. To poprawa wentylacji w części dostępnej dla klientów. Trzeba tu m.in. zamontować dodatkowy układ przewietrzający halę basenową z kulą oraz wyodrębnić z tejże hali pomieszczenie z basenem treningowym i wyposażenie go w osobną wentylację.
Pierwotnie planowano, że prace w części dla klientów będą prowadzone razem z tymi w pomieszczeniach technicznych, ale okazało się, że miejskiej spółki nie stać na tak duży jednorazowy wydatek. Kiedy poprawią się warunki dla klientów? MOSiR nie podaje żadnego konkretnego terminu.