Dziennikarze, policjanci i licealiści - wszyscy wzięli dziś udział w Ogólnopolskim Turnieju Ortograficznym.
- To jest mój pierwszy raz kiedy będę dyktował coś policji innego niż dane osobowe do mandatu - żartował na przed rozpoczęciem dyktanda lubelski aktor.
Zdaniem uczestników tekst nie był trudny. Każdy miał do napisania jeden akapit.
- Jak "chłonąć” piszemy przez "ch” to jest dobrze. Podejrzewam, że napisałam bezbłędnie łącznie z interpunkcją - ocenia Agnieszka Krawiec, dziennikarka Radia Lublin, która jako pierwsza z grupy radiowców stanęła przy tablicy. - Ten pierwszy akapit nie był trudny. Ale kolejnym współczuję .
Drugi akapit również okazał się łatwy.
- Obawiałam się, że będzie trudniej, ale było w porządku - ocenia Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która znalazła się w reprezentacji lubelskich funkcjonariuszy.
Pisali dyktando
Swoją znajomość zasad ortografii i interpunkcji w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie sprawdzało dziś około stu osób.
- Pierwsze dwa zdania były łatwe, ostatnie sprawiło mi nieco trudności. Nie jestem pewna, jak pisze się wyraz "żarłoczne” i gdzie powinnam postawić znaki interpunkcyjne - zastanawia się Marlena Gajdas, uczennica z Klementowa.
(aa)
Wyniki
Anna Grądziel, Dorota Kruszyńska, Aleksandra Podgórska, Agnieszka Niemiec, Dorota Włosek, popełniając tylko jeden błąd w dyktandzie.
Laureaci drugiego miejsca, to grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej;
Joanna Gierska, Robert Maderek, Kamila Kruczyńska, Anna Kowalczyk, Patryk Budkowski.
Trzecie, finałowe miejsce zajęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego ze Świdnika; Aleksandra Nowak, Hanna Bąk, Anna Krajeńska, Ewelina Gęgała, Marta Trześniewska.