Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2020 r.
12:39

Pracownicy najbardziej obleganego wydziału Urzędu Miasta Lublin boją się zakażenia koronawirusem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
26 5 A A
Kolejka przed Wydziałem Komunikacji
Kolejka przed Wydziałem Komunikacji (fot. Piotr Michalski)

Coraz większy strach przed zakażeniem towarzyszy pracownikom Wydziału Komunikacji, najbardziej obleganej z komórek Urzędu Miasta Lublin. Codziennie przychodzą tu setki interesantów, a wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono już u trzech pracowników. Ratusz wyklucza jednak wstrzymanie obsługi mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko zamiata się pod dywan – skarży nam się osoba związana z Urzędem Miasta, zaniepokojona sytuacją w Wydziale Komunikacji. Już w połowie października potwierdzono tu zakażenie SARS-CoV-2 u jednego z pracowników. Mimo to nie wstrzymano obsługi interesantów. – Zakażona osoba nie miała bezpośredniego kontaktu z pracownikami sali obsługi – wyjaśniał Urząd Miasta.

– Ta osoba musiała mieć kontakt przede wszystkim z innymi pracownikami jak również z interesantami, gdyż obsługuje sekretariat, do którego przychodzą ludzie. Osoby z otoczenia osoby zarażonej mając wiedzę o wirusie przez kilka dni dalej chodziły do pracy, nikt nie wziął ich na kwarantannę, mimo że mieli bezpośredni kontakt – twierdzi nasz Czytelnik. – Dlaczego wszyscy pracownicy zostali poinformowani o fakcie zarażenia dopiero parę dni później? Dlaczego zatajono tę informację narażając innych?

Ratusz odpowiada, że działał zgodnie z procedurami.

– Niezwłocznie po wykryciu przez zakład opieki zdrowotnej przypadku zakażenia w Wydziale Komunikacji, o sprawie został poinformowany sanepid. To on, jako organ uprawniony, w wyniku wywiadu epidemiologicznego wskazał osoby, które miały określony kontakt z osobą zarażoną i skierował je na kwarantannę – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Podstawą naszych działań były procedury i wytyczne wskazane nam przez służby sanitarne, do których oczywiście się zastosowaliśmy.

Przypadek z połowy października nie był tu jedynym. – W Wydziale Komunikacji koronawirusa potwierdzono u trzech osób, dodatkowo trzy przebywają na kwarantannie – przyznaje Góźdź. Obsługa interesantów wciąż się odbywa, tylko w poniedziałek przyjęto ich tu 330.

– W wydziale jest obecnie kilkanaście osób na zwolnieniach z objawami koronawirusa – twierdzi nasz Czytelnik, którego zdaniem urząd powinien wystawić urny na dokumenty, jak podczas wiosennej fali epidemii. – Dlaczego tak traktuje się pracowników oraz ich rodziny, które są również narażone jak i samych interesantów. – Dyrekcja wręcz nakazuje pracownikom bezpośredni kontakt z interesantami i możliwość rozprzestrzeniania pandemii, samemu ograniczając kontakt z podwładnymi – czytamy w innej skardze.

Ratusz przekonuje, że nie może wstrzymać obsługi mieszkańców. – Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest niezwykle trudna, ale w podobnej znajduje się wiele innych instytucji, przedsiębiorstw i placówek, które świadczą usługi dla swoich klientów – informuje Góźdź. – Bez wprowadzenia regulacji ze strony rządu, ograniczających funkcjonowanie instytucji czy wydłużających bieg terminów administracyjnych, nie mamy możliwości całkowitego wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów.

Biuro prasowe przekonuje, że w Wydziale Komunikacji pracownik mający „potencjalny kontakt z osobą zarażoną” jest wysyłany na pracę zdalną. – Dodatkowo przeprowadzono ozonowanie pomieszczeń, które zostanie powtórzone – deklaruje Ratusz. Nasz Czytelnik ocenia to nieco inaczej: – Tylko raz zostało przeprowadzono ozonowanie pomieszczeń, tuż po informacji, że wirus się pojawił. Po tym czasie chorych ludzi wciąż przybywało i dalej roznosili i roznoszą wirusy.

Do jak wielu zakażeń przyznaje się cały Urząd Miasta? – Aktualnie w izolacji domowej przebywa 18 z 1650 pracowników. Przypadki zakażenia potwierdzono u ok. 25 osób – informuje Góźdź. – Globalnie w Urzędzie Miasta na kwarantannie przebywa około 25 osób.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jaka pogoda czeka nas w weekend?
Pogoda
film

Jaka pogoda czeka nas w weekend?

Jakie temperatury czekają nas w ten weekend? Czy możemy spodziewać się przymrozów i opadów śniegu? A może jesienno- zimowa aura zrobi sobie na chwilę wolne? Zobaczcie w naszej prognozie pogody, którą przedstawi Agnieszka Wójcik. Prognozę przygotowała mgr Anna Brzozowska-Junak z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS

Roman Szymański rozpoczyna trzecią setkę swoich gier w Starcie Lublin

Roman Szymański zadomowił się w Lublinie. W barwach Startu zagrał już 200 meczów

Kiedy myśli się o Starcie Lublin, to Roman Szymański jest pierwszym skojarzeniem. 33-letni center znalazł w Lublinie swoje miejsce na ziemi – dla czerwono-czarnych gra od 2017 r. A w niedzielę przy okazji meczu z Kingiem Szczecin rozpocznie trzecią setkę meczów dla tego klubu.

Teren PEC-u

Kotłownia nie działa od ponad dekady. PEC ma już plany rozbiórkowe

Kotłownia przy ulicy 11 Listopada w Łukowie nie działa już od 2011 roku. Radny Łukasz Bober zastanawia się, jak PEC zamierza zagospodarować ten teren. Sam ma już pewną propozycję.

Dużo zieleni, blisko centrum, mało wysiłku - lepsze od ogrodów przy domach jednorodzinnych są mieszkania z zielonymi tarasami kilka minut od centrum Lublina

Dużo zieleni, blisko centrum, mało wysiłku - lepsze od ogrodów przy domach jednorodzinnych są mieszkania z zielonymi tarasami kilka minut od centrum Lublina

W miejskim zgiełku coraz więcej osób poszukuje własnej oazy zieleni – miejsca, gdzie można odetchnąć, odpocząć i oderwać się od codziennych obowiązków. Mieszkania z zielonymi tarasami od LUK Deweloper oferują idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się naturą bez konieczności opuszczania centrum miasta. Zielone tarasy, wyposażone w trwałe płytki na wspornikach oraz balustrady ze szkła, zapewniają komfort i estetykę. To miejsce, gdzie można odpocząć od zgiełku, jednocześnie korzystając z nowoczesnych udogodnień kilka minut od serca Lublina.

Nowoczesna myjnia samochodowa bezdotykowa – wygoda i oszczędność dla każdego kierowcy

Nowoczesna myjnia samochodowa bezdotykowa – wygoda i oszczędność dla każdego kierowcy

Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie pojazdu w czystości. Myjnia bezdotykowa to rozwiązanie, które pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie zabrudzeń bez ryzyka uszkodzenia lakieru. To wygodna opcja dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad procesem mycia, nie rezygnując z wysokiej jakości. Sprawdź, czym różni się myjnia bezdotykowa od tradycyjnych rozwiązań i dlaczego zyskuje tak dużą popularność?

Stwardnienie rozsiane - objawy i leczenie

Stwardnienie rozsiane - objawy i leczenie

Stwardnienie rozsiane to choroba układu nerwowego, która dotyka ponad 50 tysięcy Polaków. Każdego roku dochodzi do 1300-2100 nowych przypadków. Najczęściej dotyka młodych dorosłych między 20. a 40. rokiem życia. Kobiety chorują na SM średnio 3 razy częściej niż mężczyźni. Choroba prowadzi do uszkodzenia osłonek mielinowych. To zaburza przekazywanie impulsów nerwowych. Objawy stwardnienia rozsianego mogą być różne i nasilać się z czasem. Mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Ale dzięki postępom w medycynie, są metody leczenia. Te metody pomagają spowolnić postępowanie choroby. Poprawiają też jakość życia pacjentów. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o przyczynach, objawach oraz terapii i rehabilitacji stwardnienia rozsianego.

 Azoty liczą na kolejne zwycięstwo w lidze

Azoty Puławy wracają do gry i chcą pokonać Chrobrego Głogów

Po trzech tygodniach przerwy Azoty Puławy wracają do ligowej rywalizacji. W sobotę o godzinie 15 w hali w Puławach zmierzą się z Chrobrym Głogów.

ul.Lubomelska/ul.Czechowska lata 70-te autor J.Miroslaw zrodlo teatrnn.pl .Jestem pewny ze kazdy mieszkaniec doskonale pamieta kiosk pana Jaremka . Wszystkie dzieci z okolicy kupowaly w tym kiosku lizaki koguciki ,cieple lody i niezapomniane precle a dorosla meska czesc mieszkancow kuflowe piwo .Byc moze ktos sie rozpozna na tym rewelacyjnym zdjeciu. w tle PSK-4 ul;Jaczewskiego - pisze Cezary Redecki, ekspert moderator w grupie Stary Czechów na FB
galeria

Czechów rósł razem ze spółdzielnią (ZDJĘCIA)

- Trudno dziś sobie wyobrazić, że pół wieku temu na terenie dwóch wielkich dzielnic Lublina: Czechowa Południowego i Czechowa Północnego, panował wiejski krajobraz. Lublin przeżywał wówczas dramatyczny niedobór mieszkań i by temu zaradzić, w listopadzie 1974 r., zawiązała się Spółdzielnia Mieszkaniowa "Czechów" - tak władze miasta nawiązywały do zacnego jubileuszu.

Mieszkanie „pod klucz”. Ile to kosztuje?

Mieszkanie „pod klucz”. Ile to kosztuje?

Rosnące koszty życia oraz cen materiałów budowlanych zmuszają firmy wykończeniowo-remontowe do podniesienia cen usług. Ile obecnie kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin chcą się szybko podnieść po porażce w Częstochowie

Bogdanka LUK Lublin kontra PSG Stal Nysa. Kibice liczą na rehabilitację

Po porażce w Częstochowie Bogdanka LUK Lublin spróbuje rozpocząć nową serię zwycięstw przed własną publicznością. W sobotę drużyna Massimo Bottiego zmierzy się w hali Globus z PSG Stal Nysa (godz. 17.30).

Wieczór z muzyką Led Zeppelin
koncert
17 listopada 2024, 19:00

Wieczór z muzyką Led Zeppelin

W niedzielę (17 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt przywołany zostanie duch Led Zeppelin, a to za sprawą zespołu Zeppelinians, który wykona takie klasyki jak: „Stairway to Heaven”, „Whole Lotta Love” czy „Kashmir”.

Edukacja zawodowa i rola cechu
Dzień Wschodzi
film

Edukacja zawodowa i rola cechu

W kolejnym odcinku Dzień Wschodzi rozmawiamy z Podstarszym Cechu Metalowego w Lublinie Sławomirem Kulą o ginących zawodach. Zapytaliśmy jakie są różnice w kształceniu zawodowym, a normalnym oraz co daje nauka w cechu.

Rywalizacja pomiędzy obiema ekipami była już w niedzielę bardzo zacięta

MKS FunFloor w niedzielę zagra rewanż z Super Amara Bera Bera o awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej

W niedzielę MKS FunFloor rozegra decydujący mecz o awans do fazy grupowej. Po pierwszym spotkaniu rozegranym w hali Globus lubelski klub ma cztery bramki zapasu.

Zakończyła się akcja ewakuacyjna. Mieszkańcy wracają do domów, a okolice ul. Walecznych są ponownie otwierane dla ruchu
Lublin, aktualizacja
galeria

Zakończyła się akcja ewakuacyjna. Mieszkańcy wracają do domów, a okolice ul. Walecznych są ponownie otwierane dla ruchu

Grupa saperów przygotowuje się do podjęcia niewybuchu znalezionego przy ulicy Walecznych w Lublinie. Niebezpieczny przedmiot ma 150 centymetrów długości. Prawdopodobnie jest to rosyjska rakieta katiusza, która zostanie po przewiezieniu zdetonowana na poligon w Łukowie. Mieszkańcy bloków w okolicy ul. Walecznych mogą wracać do swoich domów.

Jarmark Świąteczny przed Bożym Narodzeniem to w Zamościu tradycja z 10-letnią historią
14 grudnia 2024, 10:00

Coraz bliżej święta. I bożonarodzeniowy jarmark

To będzie jubileuszowy, już 10. Jarmark Świąteczny w Zamościu. Odbędzie się niedługo przed Bożym narodzeniem, ale już można się zgłaszać do udziału.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty