Nie żyje Czesław Rydecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. Miał 61 lat.
Swoją funkcję sprawował od października 2008 roku.
W związku z żałobą nie odbędzie się zaplanowany na 21 maja piknik MPK,a trolejbusy i autobusy MPK Lublin będą jeździć z czarnymi wstążkami.
W wieku 23 lat rozpoczął pracę jako stażysta w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi, a już pięć lat później został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora naczelnego, zaś w 1987 r. wygrał konkurs na stanowisko dyrektora. W 1992 r., gdy samorząd Łodzi przekształcił przedsiębiorstwo w spółkę został jej prezesem. Stanowisko to zajmował do 2003 r.
Od 2003 r. do 2008 r. Rydecki był prezesem spółki KRC, zaś w październiku objął stanowisko prezesa MPK Lublin. Za jego rządów spółka wymieniła znaczną część taboru autobusowego, a na wiatach pojawiły się widoczne z okien pojazdu tabliczki z oznaczeniem nazwy przystanku. Ostatnio spółka zakupiła 30 niskopodłogowych trolejbusów i uzyskała unijną dotację na modernizację podstacji zasilających trakcję trolejbusową. Obejmując stanowisko musiał też uspokoić nastroje w spółce, od pewnego czasu nie ma żadnych doniesień o konfliktach ze związkami zawodowymi.
Rydecki w latach 2001-2002 był wiceprzewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej UITP w Brukseli. Wcześniej współtworzył Zrzeszenie Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej przekształcone później w Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej, w której w latach 1990–91 i 1997–2003 był przewodniczącym rady nadzorczej. Czesław Rydecki był też twórcą i organizatorem Międzynarodowych Targów Komunikacji Miejskiej.
Za swą pracę uzyskał wiele odznaczeń i wyróżnień m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2001) i Zasłużony dla Komunikacji Miejskiej (2000 r.).