Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dotknąć, powąchać i obejrzeć w powiększeniu. W laboratoriach Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim, można usłyszeć odgłosy włochatka czy śmieszki. Można poczuć zapach świerku pospolitego czy mięty i obejrzeć żuka. Można też posłuchać opowieści mrówki z multimedialnej jagody.
Jest ostatnim artystą Piwnicy przyjętym przez Piotra Skrzyneckiego. Kiedy śpiewa „Wartownika”, publiczność słucha sercem. Wiersze Rilkego dla Kubowicza przetłumaczył lubelski poeta Marian Janusz Kawałko. Podczas koncertów rozmawia z ludźmi, ale nie lubi wywiadów. No chyba, że w Lublinie. Rozmowa z Piotrem Kubą Kubowiczem z krakowskiego kabaretu Piwnica Pod Baranami.
Rozmowa z Moniką Bojar, Miss Polski Lubelszczyzny 2015.
ROZMOWA z Hubertem „Jahdeckiem” Pyrgiesem, wokalistą zespołu Chonabibe
Wtorkowe popołudnie przez dworem Chrzanowskich w Lublinie przypomina powrót do przeszłości. Przed wejściem stoi przedwojenna „dekawka”, a na parkingu lśni w słońcu kilka youngtimerów, w tym porsche 924 z lat 70. minionego wieku.
W straszliwym pożarze, który w 1575 roku strawił cały Lublin, w którym uszczerbku doznała świątynia i klasztor Dominikanów, cudowne Drzewo Krzyża Świętego ocalało. Relikwię tymczasowo przechowywano w skarbcu, a potem w kaplicy Firlejów
Naukowcy otworzyli tajemniczy sarkofag pod posadzką w Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie. Wiele wskazuje na to, że został w nim pochowany jeden z synów XIII-wiecznego księcia Daniela: Roman lub Szwarno Romanowicz
Odliczyli do trzech i zaczęli dźgać nożami śpiących małżonków. Doszło do walki. Decydujące ciosy zadał Kamil N. Tak według śledczych działali nastoletni mordercy z Rakowisk. UWAGA! Reportaż zawiera drastyczne opisy.
Koło Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Lubelskim, jak co roku organizuje Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku jest to już 29. edycji. Rajd po 11 latach powrócił do Kazimierza Dolnego.
O człowieku, który wybrał pasję a nie urząd, opowiada Robert Och, historyk.
Rozmowa z Beatą Grzybowską, seminarzystką na Uniwersytecie w Tsukubie, absolwentką liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie
O ponurej historii zamku w Bochotnicy opowiada Robert Och, historyk.
Rozmowa z Katarzyną Cerekwicką, wokalistką
Nie słyszą muzyki. Czują wibracje. Mimo to tanecznych kroków uczą się szybciej niż osoby słyszące. W kilkunastoosobowej grupie, która w Lublinie uczestniczy w programie integracyjnym są zarówno osoby niesłyszące jak też te, które ze słuchem nie mają żadnych problemów.
O powstaniu puławskiego „Czartorycha” opowiada Robert Och, historyk.
W Chrzanowie nigdy nie było dużego zakładu pracy. Są trzy sklepy, kościół, szkoła, urząd gminy, remiza... miejsce jakich jest mnóstwo w regionie i w całej Polsce. Coś jednak sprawiło, że akurat w tej gminie Andrzej Duda uzyskał rekordowy wynik.
Rozmowa z Arturem Tyszkiewiczem, reżyserem spektaklu „Herkules i stajnia Augiasza” w Teatrze Osterwy
Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie - alarmuje Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Województwo lubelskie jest na trzecim miejscu pod względem liczby uczniów z nadwagą lub otyłych
Pracował w tajnej jednostce. Żył ekstremalnie, szukał bomb pod tankowcami. Teraz Leszek Staniak założył w Lublinie szkołę bezpiecznego nurkowania. Możesz zejść z nim pod wodę.
„Nie jest przesadą mówienie o Kamilu w kategoriach geniuszu” - piszą specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznej, którzy badali 7-letniego Kamila Wrońskiego z Lublina. Chłopiec interesuje się mechatroniką. Marzy o skonstruowaniu robota, który będzie wykonywał polecenia człowieka
Rozmowa z Wojciechem Trybulskim, egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Polonista z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie sprawdza prace maturalne
Rozmowa z Agnieszką Renc z Lublina, która jeździ tirami po Europie
Nie pamięta swojego pierwszego tekstu, ale jest przekonany, że na początku było słowo. Dopiero później teatr, obraz, barwy i energia z nich bijąca. Ulubiony poeta: Norwid. Zachwyca melodią, słychać u niego wzburzenie. Ulubiony wiersz: "Marionetki", które recytuje z pamięci. Swoich tekstów nie zna i nie lubi. Tak jak obrazów.
W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie można oglądać wystawę „Józef Piłsudski - wspomnienie w 80 rocznicę śmierci Marszałka.” Prezentowane są pocztówki, fotografie, czasopisma i druki ze zbiorów prywatnych, a także kroniki filmowe z pogrzebu Marszałka.
Rozmowa z dr. Janem Sękiem, dyrektorem naczelnym Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie