Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O pogmatwanej historii Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Tytani Lublin to świetny przykład, tego do czego zdolna jest grupa prawdziwych pasjonatów. Upór, z jakim ten mały klub się rozwija, dla niejednych mógłby stanowić wzór zaangażowania. Przez zaledwie 6 lat istnienia zmieniali się wszyscy: zawodnicy, trenerzy, a nawet prezesi. Nie przeszkodziło to Tytanom, nie tylko przetrwać, ale też awansować na zaplecze najwyższej ligi w kraju.
Rozmowa z Katarzyną Cebulak, projektantką artystycznych mebli z Lublina, która wzięła udział w najbardziej prestiżowych w Europie targach wnętrzarskich Milan Design Week w Mediolanie
Rowerzyści, zakochani, spacerowicze, rolkarze zatrzymują się zaciekawieni albo przynajmniej odwracają głowę. Kilka osób odmierzonymi krokami, synchronicznie przemierza scenę amfiteatru w Parku Ludowym w Lublinie. Gdyby dreptali po mokrym piasku ze śladów ich stóp powstał by rysunek jak na monetach bitych kilkaset lat przed narodzeniem Jezusa.
Rozmowa z prof. Andrzejem Podrazą, politologiem z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Przegląd tygodnia. Gdzie warto się wybrać i co zjeść w lubelskich restauracjach.
Według legendy zawdzięczamy je królowej Bonie. Przed wojną królowały na dworach, salonach i w restauracjach. Jedli je dygnitarze PRL. Dziś szparagi przeżywają renesans. Czy są warte grzechu?
11 maja minie 25 lat od chwili, kiedy grupa ludzi weszła do staromiejskiej ruiny. Tak wówczas wyglądała Brama Grodzka. I tak wyglądał początek Teatru NN.
Gdy ich 25-letni star 200 w wyciem syreny wyjeżdża z remizy, to wiadomo, że gdzieś zagrożone jest ludzkie życie i mienie. 30 strażaków z OSP Stryjno jest małą cząstką ponad 60-tysięcznej braci druhów-strażaków, którzy w blisko 200 remizach rozrzuconych na terenie naszego województwa codziennie są gotowi do akcji.
Na własne życzenie spokojną, sielską egzystencję na wsi zamienili ostatnio na życie pary celebrytów. Rano telewizja, wieczorem radio, w międzyczasie kilka wywiadów przez telefon. Stawka jest wysoka: fundusze na budowę Rodzinnego Domu Kultury. Zawsze lubili wyzwania. A to jest największe.
Chwalisz się wśród znajomych, że bez problemów przebiegasz maratony? W niedzielę masz doskonałą okazję udowodnić, że nie koloryzujesz. O godzinie 9 na Placu Litewskim wystartuje 3 PZU Maraton Lubelski. Organizatorzy spodziewają się, że w zawodach weźmie udział około tysiąca osób.
O początkach puławskiego kina opowiada Robert Och, historyk.
Panie w wojsku już nikogo nie dziwią. Jednak ponad 60 kobiet w szarżach oficerskich, w galowych mundurach... Taki widok – tylko w Dęblinie.
Włodawa stęskniła się za ludowymi zespołami. Po dwóch latach przerwy w mieście zagości Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem
Możliwe, że takich historii są setki, tysiące. W czasie II wojny, gdzieś, jacyś Polacy ratowali Żydów. Tym razem to nie jest abstrakcyjne – gdzieś, kiedyś. To się wydarzyło po sąsiedzku. W Lublinie i w Końskowoli
Rozmowa z dr. n. med. Jackiem Gawłowiczem, zastępcą ordynatora oddziału neurologicznego wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Nie ma podstaw do odwołania Grzegorza Siemińskiego z funkcji prezesa LPGK – uznał Ratusz. To, dlaczego z góry było wiadomo, że to on wygra konkurs na stanowisko bada prokuratura, która wysłała do Ratusza agentów CBA. Ale to nie jest jedyny przypadek, gdy z góry wiadomo, kto obejmie prestiżową posadę.
Drobna, na pierwszy rzut oka kilkuletnia dziewczynka ukryła się za długą, turkusową zasłoną. Gdy usłyszała dzwonek do drzwi, wiedziała już, że za chwilę stanie się coś strasznego. Nie do końca wiedziała, co. Jednak czuła, że to na zawsze zmieni jej życie.
Druga tura w wyborach prezydenckich jest wielce prawdopodobna – twierdzą pytani przez nas politolodzy. Są też zgodni w tym, że tegoroczna kampania wyborcza jest niemrawa. I potwornie nudna.
O tym, jak się kiedyś bawiono, opowiada Robert Och, historyk.
O puławskim Obserwatorium Astronomicznym opowiada Robert Och, historyk.
W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 otwarta została wystawa \"Na granicy. Formacje ochrony granic II RP. cz. I Straż Graniczna”. Na wystawę składają się dziesiątki fotografii z albumów wręczonych w 1929 roku przez podwładnych pułkownikowi Emilowi Czaplińskiemu, Zastępcy Komendanta Straży Granicznej, z okazji przejścia na nowe stanowisko do Lublina.
Blisko 230 załóg z 30 krajów Europy i północnej Afryki weźmie udział w konkursie Shell Eco-Marathon, który za niespełna miesiąc odbędzie się w Rotterdamie. W tym gronie jest ekipa Elvic Team z Politechniki Lubelskiej. Pojazd ich konstrukcji jest już niemal gotowy.
Pierwszy elektryczny autobus z Lublina, Ursus Ekovolt, już w połowie maja będzie wozić pasażerów po Lublinie. Od 13 kwietnia posiada świadectwo homologacji, które jest przepustką do jazdy na regularnych liniach. Czy elektryczne autobusy są szansą na przyszłość lubelskiego Ursusa?
Paula Mocior z Lublina jest prawdziwą królową fitnessu. 23-latka z Lublina właśnie wywalczyła mistrzostwo kraju w kategorii open, zostając najlepszą polską zawodniczką w swojej dyscyplinie sportowej.