Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Upalna pogoda, piękne widoki i uśmiechnięci ludzie. To wszystko dzielą od Lublina niespełna dwie godziny lotu samolotem. Podczas wakacji na greckim Korfu o nękającej świat pandemii przypominają jednak wszechobecne maseczki i dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Ale Grecy cieszą się z tego, że mogą gościć turystów, choć sami nie wiedzą, jak długo to potrwa.
Dwa orły bieliki, które były pod opieką „Ptasiego Azylu” w warszawskim zoo, zostały wypuszczone na wolność. Samica została znaleziona ranna w zeszłym roku w województwie lubelskim w lasach pod Białą Podlaską
Od września uczniowie pierwszych klas liceów i techników będą mogli się uczyć się łaciny i kultury antycznej
Najlepszą jagnięcinę po irlandzku robił w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą Jerzy Kuncewicz, filozof i literat. Jaka jest irlandzka kuchnia? Irlandia to kraj ziemniaków, baraniny i steku.
Wiemy o tym dzięki owadziej inwentaryzacji, jaką od kilku lat hobbystycznie prowadzi Ewa Rauner-Bułczyńska, która potrafi godzinami spacerować po nadrzecznych zaroślach. Ostatnio odkryła gatunek niewidziany w Polsce od blisko 30 lat.
Większość absolwentów liceów i techników wybiera studia zgodne ze swoimi zainteresowaniami. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego radzi tegorocznym maturzystom, żeby przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do rekrutacji sprawdzili, co ich czeka po ukończeniu wybranego kierunku
Mimo młodego wieku, jest wiceministrem finansów, który otrzymuje coraz poważniejsze zadania. Jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Mateusza Morawieckiego. Dlaczego w lubelskim PiS nie lubią Piotra Patkowskiego?
Ograniczenia przy wchodzeniu na stadiony wszystkim kibicom dały się we znaki. W Lublinie znaleźli się jednak tacy, którzy poradzili sobie z tym problemem dzięki pomysłowości. Utworzyli tzw. podniebny sektor, wykorzystując do tego podnośniki. - Robię to spontanicznie i nie dla pieniędzy czy rozgłosu - podkreśla właściciel firmy, która zaskoczyła nie tylko polskich kibiców, ale i tych z innych krajów.
W piątek, 31 lipca, absolwenci szkół podstawowych otrzymają wyniki egzaminu ósmoklasistów. Od tego czasu będą mieli już tylko trzy dni, żeby zmienić preferencje dotyczące wyboru szkoły średniej. Czy warto to zrobić i w jaki sposób?
W USA dzienna liczba zgonów z powodu Covid-19 przekroczyła tysiąc, w Brazylii potwierdzono blisko 68 tys. nowych zakażeń w ciągu doby, a Czarnogóra, która w maju ogłosiła, że zwalczyła koronawirusa przywróciła właśnie stan epidemii. SARS-CoV-2 miał w lecie odpuścić, ale się na to nie zanosi.
Stworzony przez władze Rotterdamu film instruktażowy dla mieszkańców tego miasta szybko stał się internetowym wiralem. W końcu nie co dzień przecież urzędnicy pozwalają „demolować” publiczną przestrzeń. A w tym przypadku wręcz do tego zachęcają.
Rozmowa z Raymond’em Landegent’em z Rotterdamu.
Choć kuchnia estońska ma rosyjskie korzenie, to dziś bliżej jej do skandynawskich wzorców. W obu kuchniach ryby i warzywa przeważają nad potrawami mięsnymi. Zapraszamy w kulinarną podróż
3 lipca Józef Piłsudski, w imieniu Rady Obrony Państwa, ogłasza odezwę mobilizującą do walki cały naród. 4 lipca na całym Froncie Zachodnim – od granicy z Łotwą aż do błot poleskich – rozpoczyna się ofensywa wojsk sowieckich; natarcie na linii Smoleńsk–Warszawa–Berlin. Po przejściu Horynia Armia Konna Budionnego zajmuje twierdzę Równe. 6 lipca premier Władysław Grabski udaje się do Spa na konferencję przedstawicieli Ententy, by prosić o pośrednictwo w rokowaniach pokojowych z Moskwą. 7 lipca powstaje Generalny Inspektorat Armii Ochotniczej (przyjmowani są wszyscy obywatele spoza służby wojskowej). 8 lipca po sforsowaniu Berezyny wojska Tuchaczewskiego kontynuują natarcie w kierunku na Mińsk i Wilno. Oddziały polskie cofają się w panice
15-letni Bartosz Lenk to na co dzień uczeń jednej z łukowskich szkół. Podczas gdy jego rówieśnicy grają w gry komputerowe, on je tworzy
Bez względu na gatunek, ludzie zawsze będą chcieli słuchać muzyki płynącej z serca, ze szczerymi emocjami i prawdziwym przekazem, czując, że artysta chce do nich mówić, a nie chce ich kupić. Rozmowa z Wojciechem Wojdą, założycielem i wokalistą zespołu Farben Lehre
Pomaga, bo kiedyś sam tę pomoc otrzymał. W tym roku Tomasz Franc z Zadworza (powiat kraśnicki) promuje i zachęca innych do wpłat pieniędzy na rzecz swojego kolegi z dzieciństwa, który jest sparaliżowany po udarze. Mężczyźnie pomaga w tym wyjątkowy samochód i pasja do paralotniarstwa
Tak czy inaczej, czeka nas bardzo ciekawy czas. Ani jedna, ani druga strona sceny politycznej nie pozostanie taka sama. - Rozmowa z dr Grzegorzem Gilem, politologiem z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Cibulová polévka, nakládaný hermelín i utopenci. Cebulową, smażony ser i marynowane serdelki, wielkie przeboje czeskiej kuchni, zjecie w polskich restauracjach. Tak jak arcysmaczną pieczeń wieprzową z knedlami. Knedliki to podstawa czeskiej kuchni. W zawiesistym sosie muszą pływać bramborove (ziemniaczane) knedlíky lub houskove (bułczane) knedlíky.
We Włodawie poza skromnym Pomnikiem Sapera nic już nie przypomina, że przez ponad 100 lat w jej bliskim sąsiedztwie, a potem w granicach, stacjonowało wojsko. Pogarnizonowe budynki z różnych epok zostały zaadoptowane na cywilne cele albo czekają na gospodarza z pomysłem na ich zagospodarowanie.
Lubelskie pianistki - Urszula Świerczyńska i Dorota Turkiewicz-Hanaj, występujące razem jako Lubliner Piano Duo - odniosły sukces na 18. międzynarodowym konkursie Muse International Music Competition w Atenach.
Żeby zrobić wymarzone ujęcia nieba, potrafi całe noce spędzać w szczerym polu lub godzinami stać na mrozie. Jego rodzina już przywykła do tego, że obłoki srebrzyste są ważniejsze od kolacji, a nadchodzący front burzowy to najlepsza pora, by wziąć aparat, statyw i wybrać się na rower.
Przeładowani informacjami, z obniżonym nastrojem i tęskniący za bezpośrednim kontaktem – w takich nastrojach wakacje rozpoczęli uczniowie, rodzice i nauczyciele. To efekt trzech miesięcy pracy z tzw. zdalnym nauczaniem.
Jeśli chodzi o twórczość, to napięcie związane z pandemią, w moim przypadku, jej nie sprzyjało. Porządkowałem materiały, pisałem krótsze teksty i myślałem nad koncepcją następnej książki - Rozmowa z Piotrem Milewskim, pochodzącym z Chełma autorem niedawno wydanej książce „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”
Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? W niedzielę, w drugiej turze wyborów prezydenckich, wybierzemy głowę państwa na kolejne pięć lat. Eksperci są zgodni, że walka między oboma kandydatami jest wyrównana i o zwycięstwie może zdecydować niewielka różnica głosów