Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

29 kwietnia 2004 r.
13:25
Edytuj ten wpis

Laurent wszechmogący

0 0 A A

Mówi się do niego Mistrzu. Per „Laurent” wszak nie wypada, tym bardziej Ździsiu – o tym, że naprawdę nazywa się Zdzisław Gasperowicz wiedzą nieliczni. Od lat wnosi do rodzimego fryzjerstwa paryski powiew wielkiej elegancji. Czesał Marię Callas i Liz Taylor, brał udział w metamorfozie prezydentowej Kwaśniewskiej. Ale, jak zapewnia, kocha wszystkie kobiety i wszystkim przychyliłby fryzjerskiego nieba. Bo kiepska fryzura jest jak choroba. Przybija, ciągnie w dół. Właściwa, przemienia kobiety w boginie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


d • Gdyby istniała fryzura idealna, taka, która sprawia, że każda kobieta wygląda pięknie i seksownie, zawód fryzjera nie miałby racji bytu. Tymczasem przybywa nam stylistów fryzur, artystów fryzjerów i tym podobnych specjalistów od poprawiania urody. Super-fryzura to mrzonka czy po prostu nie chcecie zdradzić sekretu w obawie przed utratą klientek?
– Ależ kochana, taka fryzura istnieje! Proszę sobie przypomnieć piękną, seksowną, ciepłą Marylin Monroe z jej delikatnymi, okalającymi twarz, lokami. To jest fryzura idealna, każda kobieta wygląda w niej wspaniale. Ale nawet gdyby pojawiła się możliwość zastąpienia fryzjera jakimś automatem, to i tak nasze wspaniałe panie nie skorzystałyby z niej. Dlaczego? Bo my nie tylko strzyżemy, czeszemy, farbujemy. My leczymy, poprawiamy wygląd i nastrój, słuchamy, doradzamy, ocieramy łzy. Fryzjer to powiernik, psychoterapeuta...
• ...artysta?
– Owszem, ale artysta wszechstronny. Nie wyobrażam sobie fryzjera stylisty niewrażliwego na piękno malarstwa, rzeźby, muzyki, teatru, literatury, przyrody. Tam jest inspiracja i siła do pracy. Ale bez odrobiny wyczucia, umiejętności wpatrywania się w kobietę, czytania jej emocji, myśli, pragnień i rozmawiania o nich, fryzjer byłby jedynie zimnym twórcą dzieł pozbawionych duszy. Tak nie może być. Fryzura jest dopełnieniem. Istnieje tylko dzięki kobiecie, która ją nosi.
• To brzmi aż nadto bajkowo. Gdzie są tacy fryzjerzy i jak ich rozpoznać?
– Są, proszę mi wierzyć. W Polsce jest coraz więcej świetnych specjalistów, strzygących na światowym poziomie. Ale zdarzają się i partacze, po których miesiącami trzeba pracować nad włosami i skaleczoną psychiką klientki. Dobry fryzjer umie słuchać, umie rozmawiać. Nie tworzy na siłę fryzury, być może obiektywnie idealnie dopasowanej do urody kobiety, ale niezgodnej z jej wyobrażeniem siebie.
• To znaczy, że marzenie o fryzjerze, który wie lepiej, pozostaje nierealne? Już zawsze będziemy skazane na brzemię odpowiedzialności za wybór fryzury?
– Ależ skąd! Pytanie tylko ile pań tak naprawdę chce zaufać fryzjerowi. Dla mnie kobieta jest jak białe płótno. Muszę ją stworzyć, namalować od nowa. Chciałbym móc jej powiedzieć ile ma przytyć, ile schudnąć, jak się uśmiechać, poruszać. Widzę ją jak szkic, który stopniowo zamienia się w piękny, kolorowy obraz. Specjalny, wyjątkowy, opracowany tylko dla niej. Ale ona musi tego chcieć. Patrząc na nasze życie publiczne łatwo dojdziemy do wniosku, że bardzo wiele pań, które powagą stanowiska powinny czuć się zobligowane do wyjątkowej dbałości o wygląd zewnętrzny, po prostu tego nie chce.
• Niech zgadnę – czy ma pan na myśli warkocz a`la Maryna, dumnie noszony przez Renatę Beger?
– Cóż, ta fryzura i cała stylizacja to koszmarna pomyłka. Ale nie jedyna. W sejmowych szeregach były i ogniste rudości, czerwienie, góry loków i długie włosy topielicy. Wszystko nieodpowiednie, przerysowane, nie na miejscu.
• Ale Pałacowi Prezydenckiemu chyba oszczędzi pan druzgocącej krytyki? Wszak w metamorfozie Jolanty Kwaśniewskiej, również Pan brał udział.
– Och, teraz jest dużo lepiej! Ta ciężka grzywa była beznadziejna, zupełnie nie korespondowała z urodą pani prezydentowej. Faktycznie kiedyś poproszono mnie o kilka rysunków, propozycje zmian dla pani Jolanty. Stworzyłem fryzurę lekką, z kosmykami okalającymi twarz, odmładzającą. Przecież pierwsza dama musi być piękna, jest wszak reprezentantką wszystkich pięknych Polek na arenie międzynarodowej.
• Już jutro staniemy się częścią wspólnoty europejskiej. Granice zostaną otwarte i piękne Polki będą mogły strzyc się choćby i u samego Alexandra. Chyba, że to Francuzki zaczną przyjeżdżać do nas...
– Och, zdecydowanie będą przyjeżdżać do Polski! Mamy świetnych fryzjerów, jesteśmy konkurencyjni, potrafimy stworzyć na głowach naszych klientek przestrzenne dzieła sztuki. Nietrwałe, to fakt – bo nawet najpiękniejsze upięcie po burzliwej nocy przestaje istnieć – ale jakże piękne! Będzie o nas głośno w Europie, być może powstanie coś w rodzaju turystyki-piękna.
• I wtedy do Laurenta będą przychodziły nie tylko polskie, ale i zagraniczne gwiazdy estrady i filmu, z błagalnym: „zrób coś z tym sianem”?
– A skąd Pani wie, że przychodzą? (śmiech?) Zdarzało się tak, faktycznie. Pojawiała się u mnie przyblakła gwiazda mówiąc: „Laurent, kamera mnie już nie lubi, jestem brzydka, czuję się stara, rób co chcesz!” I robiłem, pracowałem nad fryzurą, kolorem. Skracałem zbyt wysokie czoło, ukrywałem wydatny nos i podbródek, odejmowałem lat.
• Nożyczki fryzjera zamiast skalpela chirurga?
– Oczywiście! Proszę wybaczyć, być może to skrzywienie zawodowe, ale moim zdaniem włosy są najważniejsze. I uważam, że dobrze dobrana fryzura każdą kobietę przeistacza w posągową piękność. Zwłaszcza, jeżeli nowa fryzura sprawia, że kobieta czuje się piękna.

Pozostałe informacje

zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek o świcie. Dostawczak najechał na kobietę

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 74 w miejscowości Gorajec - Zastawie.

Filip Luberecki jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 20

Motor Lublin chce przedłużyć kontrakt z Filipem Lubereckim

Filip Luberecki trafił do Motoru w zimie 2023 roku z Escoli Varsovia. 19-latek systematycznie robi postępy i nie ma co ukrywać, że na pewno przyciąga uwagę większych klubów. Jego umowa z lubelskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. Żółto-biało-niebiescy od jakiegoś czasu chcą jednak kontrakt przedłużyć

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba

Gośćmi programu (Nie)Wyparzona Gęba byli członkowie zespołu Łydka Grubasa: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Artur „Carlos” Wszeborowski oraz Dominik „Długi” Skwarczyński. Zapytaliśmy ich o początki zespołu, o to czy sądzili że Rapapara stanie się hitem, o współpracę z Kwiatem Jabłoni oraz o ciekawostki backstagowe.

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę
Zamość
galeria

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę

Już nie major Piotr Grabczak, ale kpt. Robert Ząbek jest zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu. To kolejna kadrowa zmiana w służbie więziennej, jaka zaszła w ostatnim czasie. A wszystko to po ucieczce groźnego przestępcy.

Grudniowy Jarmark Świąteczny w Zamościu ma już 10-letnią tradycję. Podczas wydarzenia odbywają się występy artystyczne, ale również handel. W minionych latach na straganach można było kupować najróżniejsze przedmioty, również rękodzieło

Świąteczny jarmark już wkrótce. Więcej rękodzieła, mniej „chińszczyzny”

Nie tylko handlowcy, których stać na opłatę za stoisko, ale być może również lokalni artyści i rękodzielnicy będą mieli dla siebie miejsce na grudniowym Jarmarku Świątecznym w Zamościu. Prezydent rozważa udostępnienie dla tej grupy specjalnego namiotu.

Pociąg, który miał dotrzeć do Lublina został dość poważnie uszkodzony

Ciężarówka wjechała pod pociąg do Lublina. Jest kilka osób rannych

Siedem osób zostało rannych w wypadku, jaki dzisiaj wczesnym popołudniem wydarzył się niedaleko Sochaczewa. Pod pociąg, który miał dotrzeć do Lublina, wjechała ciężarówka.

Dzień Kariery na Lubelskiej Akademii WSEI - praca, praktyki i możliwości
galeria

Dzień Kariery na Lubelskiej Akademii WSEI - praca, praktyki i możliwości

Jak znaleźć pracę, praktyki lub zmienić ścieżkę zawodową? Z pomocą przyszło 40 wystawców, a w tym lubelskie firmy i instytucje.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium