
Szczecin. Powołany przez premiera sztab kryzysowy działa, w pobranych z Odry próbkach nie stwierdzono rtęci ani metali ciężkich, trwają badania wyłowionych z Odry trucheł ryb - poinformowała na konferencji prasowej po spotkaniu ze swoją niemiecką odpowiedniczką Anna Moskwa. Z wypowiedzi minister klimatu wynika również, że liczba przebadanych próbek pobranej z Odry wody wyniosła dotąd zaledwie 150.

Minister Moskwa zapewniła jednocześnie, że celem rządu jest obecnie "zmitygowanie i zniwelowanie potencjalnych negatywnych skutków, jakie może ten kryzys przynieść". Nie wyjaśniła przy tym, jakie "potencjalne" skutki ma na myśli i jak mają się one do faktu, że - w ocenie ekspertów - ekosystem Odry został praktycznie zniszczony.

Kto zatruł Odrę? Prokuratura prowadzi śledztwo, wojewodowie zakazują wstępu do rzeki, poleciały głowy

Donald Tusk spotkał się ws. skażenia Odry z samorządowcami. "Kryzys trwa 18 dni i prawie tyle dni rząd zwlekał z działaniem"

Wędkarze alarmują, instytucje ignorują. "Prawo działa przeciwko użytkownikom wód"
