Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 lipca 2017 r.
19:50

Kibice długo czekali na ten moment. Miasto ma 17 mln zł na nową halę sportową

W obecności samorządowców, sportowców, działaczy, mediów i kibiców, Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu, podpisał umowę o dofinansowanie nowej hali sportowej przy ul. Lubelskiej w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

17 milionów złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki to istotny wkład, który został przypieczętowany w piątek. Podczas uroczystości związanych z podpisaniem dofinansowania dla Puław (oraz prezentacji drużyny KS Azoty na nowy sezon) w starej hali, przy al. Partyztantów zgromadzili się urzędnicy, radni, działacze sportowi, kibice, piłkarze, trenerzy, przedstawiciel rządu oraz władze Zakładów Azotowych "Puławy".

Wschód zasługuje na pomoc

Jako pierwszy głos zabrał prezydent miasta, Janusz Grobel, który za pomoc w pracy na rzecz powstania nowej hali podziękował m.in. posłowi Krzysztofowi Szulowskiemu, całej radzie miasta, kibicom oraz ministrowi Jarosławowi Stawiarskiemu. Ten ostatni nie krył zadowolenia z tego, że w Puławach, i jego rodzinnym województwie lubelskim powstanie jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju.

– Będziemy wyrównywać szanse, pchać właśnie tę Polskę "B", Polskę wschodnią, do przodu. To będzie piękna hala na miarę marzeń Puław i nie tylko. Liczę na to, że swoje mecze będzie rozgrywała tutaj także reprezentacja Polski. Uważam, że warto inwestować w sport, a szczególnie w gry zespołowe, które nam, kibicom, przynoszą najwięcej radości. Niech się czyni dobro sportu w Puławach – podsumował minister, życząc przy okazji obecnej kadrze KS Azoty złotych medali mistrzów kraju.

– To wielki dzień dla miasta, regionu i nas wszystkich. Cieszę się, że nasze marzenia są realizowane – mówił z kolei poseł Krzysztof Szulowski, a przewodnicząca rady miasta, Bożena Krygier, pochwaliła pracę urzędników i prezydenta. Przypomniała również o dobrej współpracy z byłą już szefową kancelarii prezydenta, Małgorzatą Sadurską.

Sponsor na razie nie odsłania kart

W imieniu głównego sponsora klubu KS Azoty, czyli Zakładów Azotowych "Puławy" głos zabrał członek zarządu Andrzej Skwarek. – Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nowa hala jest potrzebna i wszyscy na nią czekamy – mówił, odnosząc się również do oczekiwań dotyczących finansowego zaangażowania się Azotów w budowę obiektu przy ul. Lubelskiej. – Na razie nie mogę powiedzieć, jaka to będzie kwota, ale pracujemy nad tym i wkrótce udzielimy odpowiedzi w tej sprawie – zapewnił. Andrzej Skwarek podkreślił także rolę samej drużyny oraz jej sukcesów, bez których, jak zauważył, o wiele trudniej byłoby przekonać do tej inwestycji władze resortu.

Swojego zadowolenia z ważnego kroku w stronę budowy nowej hali nie krył także Jerzy Witaszek, prezes KS Azoty, który powiedział, że społeczeństwo puławskie zasłużyło na taki obiekt i podziękował wszystkim, którzy "dołożyli swoją cegiełkę" do tego celu.

Przypominamy, że koszt budowy hali szacowany jest na około 40 mln złotych. Przy ul. Lubelskiej, oprócz niej, powstanie także duży parking, a w przyszłości także nowoczesny basen.

Pozostałe informacje

Coś spadło w okolicach Cycowa

Obiekt nieznanego pochodzenia spadł na pole pod Cycowem. Czy to fragment rakiety?

W gminie Cyców w powiecie łęczyńskim w nocy z poniedziałku na wtorek z nieba spadł tajemniczy obiekt. Nocne niebo najpierw rozświetlił błysk, a potem dał się słyszeć huk. Na miejsce wezwano służby. Czy to fragment rakiety Elona Muska? Polska Agencja Kosmiczna sprawy na razie nie komentuje.

Bogdanka LUK Lublin. musi wygrać w Kędzierzynie-Koźlu, aby myśleć o awansie do strefy medalowej

Bogdanka LUK Lublin gra z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i musi wygrać

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek wtorkowego spotkania o godzinie 20.30

Weronika Sosnowska (zdjęcie jeszcze z czasów pracy w stadninie Michałów)

Bez politycznej przeszłości, za to z doświadczeniem w hodowli. 33-letnia nowa szefowa stadniny

Weronika Sosnowska, dotychczas główna hodowczyni została nową szefową stadniny w Janowie Podlaskim. Stanowisko obejmuje po rezygnacji Leszka Świętochowskiego.

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium